• SUPERBOHATERZY NAUKI w klasie 2a

• Dnia 29.09., w kl. 2a, w ramach projektu SUPERBOHATERZY NAUKI. DOKĄD MOŻE NAS ZAPROWADZIĆ CIEKAWOŚĆ? rozmawialiśmy o tym, jak wspólnie zapracować na sukces . Zadaniem uczniów podzielonych na zespoły było zbudowanie "jajkodromu" - konstrukcji, która umożliwi jajku lądowanie z wysokości.

W toku praktycznego działania uczniowie dowiedzieli się czym jest współpraca, dlaczego warto iść na kompromis oraz jakie role możemy pełnić w grupie. Zadanie wyłoniło też klasowych koordynatorów.

Było głośno, odkrywczo, kreatywnie i radośnie.

Dzieci zgodnie orzekły, że współpraca się opłaca!

• Audycje muzyczne

• W dniach 21 i 22 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w audycjach muzycznych Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego z Łomży. Wystąpili: Magdalena Goc - obój, Iga Marta Ludkiewicz - wiolonczela, prelekcja oraz Michał Olchowik - pianino.

• Wycieczka kl. 2a do Sielskiego Domu i Ogrodu

• Dnia 22.09.22r. klasa 2a wzięła udział w wycieczce do Sielskiego Domu i Ogrodu w Zarębach Kościelnych.

Uczniowie mieli okazję zjeść maliny prosto z krzaczka, odwiedzili pożyteczne owady w owadzim hotelu, szukali elfów w tajemniczym ogrodzie, zasiedli w ławkach dawnej szkoły w Zarębach i porównywali współczesne przedmioty nauczania z dawnymi, poznali życie w staropolskiej chacie, zażywali relaksu bądź szalonej zabawy na hamakach, zapoznali się z wyglądem i zapachem różnorodnych ziół, zasmakowali się w sielskiej herbatce, tworzyli własne lawendowe woreczki zapachowe i mgiełki do ciała oraz rozwiązywali łamigłówki związane z lawendą i zdrowym stylem życia.

Pogoda nam dopisała. Spędziliśmy dużo czasu na świeżym powietrzu, w sielskim otoczeniu, świetnie się przy tym bawiąc i ucząc. Wróciliśmy zrelaksowani, gotowi na nowe wyzwania, bogatsi w doświadczenia i pachnący ziołami i ogrodem.

• Dzień Kropki w klasie 2a

• 15 września klasa 2a obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Kropka stała się motywem przewodnim naszych zajęć. Uczniowie mieli na sobie "kropkowe" ubrania, "kropkowa" twórczość została też wpleciona w zajęcia plastyczno - techniczne - stempelki z ziemniaków, których użyliśmy do zdobienia papeterii. Zajęcia bardzo się wszystkim uczniom podobały.

• Spotkanie ze śmieciarką Miecią

• 9 września uczniowie naszej szkoły wybrali się do Ogródka Jordanowskiego, aby spotkać się z Miecią. Miecia to mobilna strefa edukacyjna zaaranżowana we wnętrzu śmieciarki. W jej wnętrzu zamiast odpadów znajduje się interaktywna wystawa, pokazującą drogę butelki PET od wrzucenia jej do żółtego kosza, aż do powstania nowych produktów.

Podczas wizyty uczniowie zobaczyli co dzieje się z butelką PET po wyrzuceniu:

1. Butelki są segregowane zgodnie z kolorami.

2. Po umyciu z butelek powstaje regranulat.

3. Z regranulatu wykonuje się włókno poliestrowe do wypełnienia kołder, pluszaków. Służy on również do produkcji butów sportowych, ubrań sportowych, czapek, toreb, plecaków, parasolek, zabawek, ponownie butelek PET.

4. Na początku powstaje mała buteleczka - wielkości dużej strzykawki tzw. preforma, która po rozgrzaniu jest powiększana powietrzem.

5. W Polsce mieszkańcy przez tydzień zużywają 76 milionów butelek PET.

6. Z 1 kilograma butelek PET można wyprodukować 2 m autostrady.

• Narodowe Czytanie 2022

• Dnia 3 września nasza szkoła uczestniczyła w 11 edycji Narodowego Czytania – akcji, której corocznie patronuje Para Prezydencka. Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka Jerzy Bauer oraz zaproszeni goście, wśród nich Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł, poseł na Sejm RP Marek Zagórski oraz Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska, a także uczniowie ostrowskich szkół czytali „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza w letnim ogrodzie Miejskiej Biblioteki Publicznej.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• 1 września o godz. 9.00 na boisku szkolnym odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023. Następnie uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach, a czwartoklasiści złożyli kwiaty na cmentarzu upamiętniając rocznicę wybuchu II wojny światowej.

• Klasa 3b zwiedziła pasiekę

• 23 czerwca 2022r. wybraliśmy się na wycieczkę do pasieki pana Tomasza Stelmaszczyka - taty naszej koleżanki z klasy. Najpierw obejrzeliśmy sprzęt potrzebny do produkcji miodu oraz narzędzia pszczelarskie. Następnie podzieliliśmy się na dwie grupy, ubraliśmy się w strój pszczelarza i poszliśmy zobaczyć ule ustawione przy polu kwitnącej facelii - prawdziwego raju dla pszczół. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji dotyczących życia pszczół. Zobaczyliśmy jak powstaje miód i co to są plastry miodu. Mieliśmy okazję spróbować miodu bezpośrednio z plastra. Na zakończenie naszego pobytu każdy z nas dostał słoiczek miodu. A my podziękowaliśmy panu Stelmaszczykowi wręczając piękną laurkę.

• Klasa 3b na spotkaniu z burmistrzem w ratuszu

• W ostatnim tygodniu roku szkolnego uczniowie klasy 3b udali się do Ratusza na spotkanie z Burmistrzem Miasta p. Jerzym Bauerem. Dzieci podczas spotkania dowiedziały się czym zajmuje się Burmistrz. Na spotkaniu obecna była również Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Integracji Społecznej Miasta p. Dorota Ambroziak, która zachęcała dzieci do wzięcia udziału w wakacyjnych kursach koszykówki. Po spotkaniu uczniowie zwiedzili budynek Ratusza.