• Życzenia z okazji ferii zimowych

• Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!

Nadszedł czas zasłużonych ferii zimowych

Z okazji ferii zimowych, życzę Wam, drodzy Uczniowie, bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Niech ten wspaniały czas dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Jednak proszę, by nigdy nie opuszczał Was zdrowy rozsądek, abyście w czasie ferii dbali o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących i nie podejmowali działań zagrażających życiu lub zdrowiu. Dobrze odpocznijcie, by nabrać siły i motywację do dalszej nauki w II półroczu.

Nauczycielom dziękuję za dobrze spełnione obowiązki i również życzę miłego odpoczynku.

Wszystkim życzę bezpiecznych, pięknych i niezapomnianych ferii.

Dorota Brzostek – dyrektor szkoły

• Udział w XIX ogólnopolskiej akcji - Zimowe Ptakoliczenie

• 28 stycznia 2023r. uczestniczyliśmy w XIX ogólnopolskiej akcji - Zimowe Ptakoliczenie. Wycieczka organizowana w Ostrowi Mazowieckiej w ramach IV Ostrowskiego Zimowego Ptakoliczenia. Akcja polega na obserwacji i liczeniu ptaków spędzających zimę w bliskim sąsiedztwie człowieka, czyli w miejskich ogrodach, parkach i osiedlach. Krajowym koordynatorem Zimowego Ptakoliczenia jest Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, a w Ostrowi Mazowieckiej było zorganizowane przez Ostrowskie Stowarzyszenie Ludzie z Pasją. Bohaterką tegorocznego liczenia jest jemiołuszka, ponieważ obserwujemy ocieplenie klimatu, być może nie będzie ona do nas przylatywać. Dzisiaj zaobserwowaliśmy gawrony, kawki, gołębie miejskie, kosy, sikory bogatki, dzwońce, czyże i sroki. Wycieczkę poprowadził pan Paweł Cieśluk- ornitolog z zamiłowania. Dziękujemy za miły, zimowy spacer.

Zdjęcia Paweł Cieśluk

• Uczniowie klas 4a i 4b na wystawie "Giewont – kolekcja niezwyczajna"

• 19 stycznia uczniowie klasy 4a i klasy 4b byli w Galerii Jatki na wystawie "Giewont – kolekcja niezwyczajna”. Kolekcja pochodzi ze zbiorów Państwa Elżbiety i Andrzeja Kubasiewiczów. Tematyka obejmuje górskie pejzaże z Giewontem w roli głównej w interpretacjach polskich artystów malarzy XIX i XX wieku. Prezentowane dzieła to oleje na płótnie, dykcie i tekturze oraz akwarele i pastele na papierze. Prace przedstawiają górę Giewont w różnych porach dnia i roku, przeważają widoki zimowe.

Wśród autorów są twórcy o ugruntowanym dorobku, a także mniej dziś znani albo wręcz anonimowi.

• Spotkanie z dietetykiem w klasie 2a

• Dnia 18.01.23 r. klasę 2a odwiedziła mama jednego z uczniów, pani Agata Pieńkos – dietetyk. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom znaczenia zdrowego stylu życia oraz poprawnych nawyków żywieniowych.

Pani dietetyk przedstawiła uczniom piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Uczniowie dowiedzieli się ile cukru kryje się w sokach, kolorowych napojach czy wodzie smakowej oraz produktach, które uznawane są za zdrowe. Nauczyli się też przeliczać ilość cukru w gramach i litrach. Wszystkim uczestnikom zajęcia bardzo się podobały, padło wiele interesujących pytań i wypowiedzi na temat zdrowego stylu życia.

Dziękujemy za spotkanie 😀

• Międzynarodowy Dzień Koszuli

• Samorząd Uczniowski, mając na uwadze zbliżający się koniec semestru, postanowił wprowadzić w nasze szkolne życie trochę elegancji i barwnych kolorów. W piątek 13 stycznia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Koszuli. W tym dniu uczniowie naszej szkoły wspólnie zadbali o szyk i elegancję. Każda osoba, ubrana w stylową i kolorową koszulę została zwolniona z odpowiedzi ustnej.

• Wyłoniliśmy Rachmistrza roku 2022/2023

• Szkolny konkurs matematyczny Rachmistrz odbył się po raz 15, reaktywowany po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Celem konkursu było kształcenie umiejętności biegłego wykonywania działań pamięciowych. W grudniu odbył się pierwszy etap, w którym udział wzięli wszyscy uczniowie klas IV – VIII. Do drugiego etapu zakwalifikowało się ponad 30 uczniów. W styczniu odbył się finał.

Z przyjemnością ogłaszamy listę zwycięzców konkursu:

Zofia Wyrzykowska kl. 6a – Rachmistrz Szkoły

Jakub Wysocki kl. 6b – Vice Rachmistrz Szkoły

Maja Szubińska – Rachmistrz klas czwartych

Wojciech Janusz – Rachmistrz klas piątych

Piotr Buczyński – Rachmistrz klas siódmych

Mateusz Zaręba – Rachmistrz klas ósmych

Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów matematycznych. Wkrótce rozdanie dyplomów i nagród.

Elżbieta Karpińska – Bednarczyk, Małgorzata Kucharska