• Zabawa andrzejkowa dla klas 4 - 8

•     29 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę andrzejkową. Andrzejki na stałe wpisały się już w program samorządu. Dyskoteka szkolna była okazją nie tylko do świetnej zabawy, ale także integracji szkolnej społeczności. Zabawę uświetniły super przeboje, piękna dekoracja sali oraz super zabawy dla uczniów.

• 21 LISTOPADA DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

•      21 listopada obchodziliśmy dzień życzliwości w naszej szkole Uczniowie w tym dniu ubierali się żółto i zielono, mieli też okazję zakupić coś na kiermaszu z wypiekami Była również możliwość skorzystania ze ścianki na zdjęcia poświęconą temu dniu Samorząd szkoły przeprowadził głosowanie, na wybranie najżyczliwszej osoby w klasie Dziękujemy za angażowanie osób, w tym wspaniałym dniu.

• XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• 17 listopada 2023r. nasza szkoła uczestniczyła w XIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy poprawnie rozwiązali wszystkie przykłady zdobyli tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Gratulujemy Expertom. dyplom_uznania_SDTM.pdf

• Prezentacja dla ósmoklasistów dot. projektu „Dualna Ostrów”

•    16 listopada przybyli do naszej szkoły przedstawiciele firm ALPLA i SCHNEIDER na prezentację dla ósmoklasistów dot. projektu „Dualna Ostrów”. Zaprezentowali uczniom następujące zawody: mechatronik,ślusarz i operator obrabiarek skrawających. Uczniowie obejrzeli ciekawą prezentację dotyczącą pracy w firmach Alpla, Rolstal, Schneider i Forte. Dowiedzieli się dlaczego warto wybrać klasę dualną.

• Wycieczka klas 5a,b,c oraz klasy 7b i 8a do Ciechanowa

•      14 listopada uczniowie klas 5a, 5b, 5c, 6a, 7b i 8a byli na wycieczce w Ciechanowie. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Zamku Książąt Mazowieckich, gdzie przewodnik ciekawie opowiadał o historii Mazowsza. Potem byliśmy w Centrum Nauki Tours. Wykonywalismy doświadczenia na przyrządach i uczestniczyliśmy w warsztatach z ciekłym azotem. Największą rodość uczniom sprawił pobyt w Parku Trampolin HOPA Park.

• Spotkanie z dietetykiem w klasie 1a i 1b

•       Klasę 1a i 1 b odwiedził pan dietetyk, Adam Kuczyński. Opowiedział, czym jest zdrowa żywność, jak odżywiać się, by zachować siłę i zdrowie.

Wspólnie stworzyliśmy piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej oraz wysłuchaliśmy wielu ciekawych wskazówek żywieniowych. Dowiedzieliśmy się na czym tak naprawdę polega praca dietetyka i jak ważna jest dla dzisiejszego społeczeństwa. Na koniec spotkania wspólnie wycisnęliśmy świeży sok owocowo-warzywny, który bardzo wszystkim smakował.

Zdrowa strawa to podstawa! Żeby zdrowie mieć, trzeba tylko chcieć!

• Narodowe Święto Niepodległości

• „To jest moja matka, ta ziemia! To jest moja matka, ta Ojczyzna! To są moi bracia i siostry! I zrozumcie, wy wszyscy, którzy lekkomyślnie podchodzicie do tych spraw, zrozumcie, że te sprawy nie mogą mnie nie obchodzić, nie mogą mnie nie boleć! Was też powinny boleć! (...)”

fragment homilii Jana Pawła II z dn. 3 czerwca 1991 r.​​​​​

10 listopada pod hasłem „Niepodległość – czyli wolność” świętowaliśmy 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Cała społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej. Następnie w niecodziennej konwencji uczniowie z klas IV a i IV b przedstawili rozważania nad niepodległością Polski. Treść przedstawienia niosła głębokie przesłanie na temat współczesnego wymiaru wolności i niepodległości. Na koniec wszyscy odśpiewali „Rotę”. Uroczystość zakończyła się koncertem pieśni patriotycznych, w którym wzięli udział chętni uczniowie z klas I-VIII. Po zakończeniu akademii głos zabrała pani dyrektor Dorota Brzostek. W swoim przemówieniu odniosła się do Narodowego Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowaną inscenizację i koncert. Korzystając z okazji pani dyrektor zaprosiła wszystkich zebranych na miejskie obchody upamiętniające Narodowe Święto Niepodległości organizowane przez Miasto Ostrów Mazowiecka, gminę Ostrów Mazowiecka oraz Powiat Ostrowski w dniu 11.11.2023r.

• Udział uczniów kl. 3a w akcji "BohaterOn"

• Uczniowie klasy 3 a wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „BohaterOn”,  mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. W ramach tej akcji wykonaliśmy pracę plastyczną, rozmawialiśmy o tym, czym jest powstanie, patriotyzm i bohaterstwo.

Uczniowie wspólnie napisali i wysłali kartkę on-line z życzeniami. Kartka ta zostanie wydrukowana i przesłana do jednego z Powstańców – Pani Aliny Mazurkiewicz - pseudonim „Dorota”, „Myszka” - z kompanii łączności „K-1”, przy Komendzie Okręgu Warszawskiego. Nagraliśmy też dla Powstańców piosenkę żołnierską pt. „Warszawskie dzieci”. Wszystkim Powstańcom życzymy zdrowia, siły i pogody ducha. Nasze nagranie znajduje się na stronie dumnizpowstańców.pl. Link do nagrania: