• Wycieczka klas III do Torunia

• Uczniowie zwiedzili olsztyńskie Planetarium, miejsce w którym    w  atrakcyjny sposób zapoznali się z rozgwieżdżonym niebem, obiektami i zjawiskami astronomicznymi. Uczestniczyli w seansie: „Ziemia, Księżyc i Słonce”. Co dzieje się na  niebie? Dlaczego świeci Słonce i do czego można je wykorzystać? Jak zmieniają się pory dnia i roku? Uczniowie odnaleźli odpowiedzi na te i inne pytania w trakcie trwania seansu edukacyjnego. W prosty i zabawny sposób ukazano, jak Słonce i Księżyc determinują rytm życia na Ziemi. Uczniowie dowiedzieli się jak powstał kalendarz. Obejrzeli ciekawe zjawiska astronomiczne. Prześledzili historie kosmicznych podróży i lądowania na Księżycu.

Uczniowie zwiedzili Obserwatorium Astronomiczne znajdujące się w wieży ciśnień. Poznały specyfikę badań astronomicznych, obejrzały przyrządy i instrumenty używane przez astronomów. W pracowni na pierwszym piętrze, która poświęcona jest historii astronomii, zaprezentowano im modele historycznych instrumentów astronomicznych i czasomierzy. Na drugim piętrze uczniowie obejrzeli bogatą kolekcję meteorytów. Na kolejnym piętrze obserwowały działanie detektora Conversiego, ukazujące promieniowanie kosmiczne. Kolejna pracownia zapoznała ich z elementami optyki i spektoskopii. Na tarasie widokowym Obserwatorium uczniowie podziwiali panoramę miasta Olsztyn.

• Wycieczka klas VIII do Torunia

• Uczestnikami wycieczki do Torunia byli uczniowie klas 8, którzy zwiedzili z przewodnikiem Stare Miasto – Rynek, Dom Mikołaja Kopernika, Katedrę św. Janów, Pomnik Mikołaja Kopernika i Krzywą Wieżę. Następnie udali się do Domu Legend Toruńskich, gdzie odbyły się interaktywne zajęcia dla młodzieży. Żywe Muzeum Piernika, to kolejny punkt programu, gdzie uczniowie w pomieszczeniach historycznej piekarni, tradycyjnymi narzędziami i technikami stosowanymi w XVI wieku własnoręcznie upiekli słynny toruński specjał, jakim jest piernik.

• Wycieczka klas II do Olsztyna

• Uczniowie zwiedzili olsztyńskie Planetarium, miejsce w którym    w  atrakcyjny sposób zapoznali się z rozgwieżdżonym niebem, obiektami i zjawiskami astronomicznymi. Uczestniczyli w seansie: „Ziemia, Księżyc i Słonce”. Co dzieje się na  niebie? Dlaczego świeci Słonce i do czego można je wykorzystać? Jak zmieniają się pory dnia i roku? Uczniowie odnaleźli odpowiedzi na te i inne pytania w trakcie trwania seansu edukacyjnego. W prosty i zabawny sposób ukazano, jak Słonce i Księżyc determinują rytm życia na Ziemi. Uczniowie dowiedzieli się jak powstał kalendarz. Obejrzeli ciekawe zjawiska astronomiczne. Prześledzili historie kosmicznych podróży i lądowania na Księżycu.

• Wycieczka klas I do Żelazowej Woli

• W ramach zadania 362. uczniowie klas pierwszych zobaczyli Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, wystawy przedmiotów codziennego użytku wykorzystywane przez rodzinę Chopina, spacerowali po parku znajdującym się przy dworku, mogli również posłuchać muzyki wielkiego i znakomitego kompozytora w plenerze.

W ramach zadania 342. uczniowie obejrzeli sale muzealne, sale reprezentacyjne, apartamenty królewskie króla Stanisława Augusta Poniatowskiego znajdujące się na terenie Zamku Królewskiego w Warszawie, poznali krótką historię zamku dostosowaną do ich grupy wiekowej opowiedzianą przez przewodnika. Korzystali z audioprzewodnika.

• Wycieczka klas V do Krakowa

• Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klas 5. Głównym celem wyjazdu edukacyjno – integracyjnego było zwiedzenie historycznego miasta Kraków. Uczniowie zwiedzili pierwszego dnia z przewodnikiem Wzgórze Wawelskie z Zamkiem  na Wawelu, Rynek Starego Miasta wraz z Sukiennicami, Dom Długosza, miejsca związane z Kardynałem Wyszyńskim. W programie drugiego dnia wyjazdu był Kopiec Kościuszki, zwiedzanie Muzeum Lotnictwa oraz Kopalni Soli w Wieliczce. Trzeciego dnia uczniowie odbyli spacer ulicami Starego Miasta, aby dotrzeć do Bazyliki Mariackiej , a później skorzystali z atrakcji proponowanych przez Park Wodny Kraków.

• Wycieczka klas IV do Warszawy

• W dniu 17 maja klasy czwarte pojechały na wycieczkę do Warszawy z programu Poznaj Polskę. Podczas wycieczki zwiedzaliśmy dawną siedzibę władców Polski- Zamek Królewski, oraz obejrzeliśmy królewskie apartamenty oraz Salę Tronową. Następnie zwiedzaliśmy  Stare Miasto m.in. Trakt Królewski i Plac Zamkowy. Byliśmy też w Muzeum Szczęścia, gdzie zrobiliśmy mnóstwo ciekawych zdjęć.