E-dziennik

Nawigacja

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane
liczba odwiedzin: 648826

LEPSZA SZKOŁA

 • Klasa Ia na wycieczce w kinie.
  18.10.2018

  W ramach realizacji tematyki dotyczącej powstawania filmów animowanych i rysunkowych na edukacji polonistycznej uczniowie klasy Ia obejrzeli film w kinie OSTROVIA pt. „Mała Stopa”. Jest to przygodowa animacja przedstawiająca legendę o Wielkiej Stopie z zupełnie innej strony, ponieważ główny bohater Yeti znajduje coś, co według niego nie istnieje – człowieka tytułową „Małą Stopę”. Wiadomość o jego odkryciu przynosi mu sławę, ale również wywołuje poruszenie w społeczności Yeti. Film przedstawia szaloną opowieść o przyjaźni, odwadze i radości odkrywania nowych rzeczy. Dzieci z zaciekawieniem śledziły na kinowym ekranie losy bohatera filmu i jego przyjaciół. Podczas pobytu w kinie mogliśmy także sprawdzić, czy potrafimy właściwie zachować się w miejscach publicznych. Film podobał się wszystkim uczniom z klasy Ia. Polecamy go do obejrzenia w naszym kinie.

   

  Wychowawca klasy Ia

 • Lekcje muzealne
  18.10.2018

  W ramach trwałej współpracy i podejmowania wspólnych działań oraz inicjatyw Muzeum - Dom Rodziny Pileckich i ostrowskich szkół w naszej szkole zostały przeprowadzone lekcje przez pracownika muzeum panią mgr Urszulę Okularczyk. Lekcje przeprowadzono  dla klasy Va i VIB na temat ,,Mitologia Starożytnego Egiptu”. Młodzież bardzo aktywnie uczestniczyła w zajęciach.

 • „Szkolna Interwencja Profilaktyczna”
  18.10.2018

  Dnia 17.10.2018r miało miejsce w naszej szkole szkolenie dla nauczycieli „Szkolna Interwencja Profilaktyczna”. Dostarczyło ono wiedzy teoretycznej i praktycznej, dotyczącej reagowania na przypadki używania przez uczniów substancji psychoaktywnych. Trener prowadzący zwrócił uwagę na aspekt prawny w działaniach nauczycieli. Podawał wiele praktycznych przykładów i możliwości ich rozwiązań w działaniach profilaktycznych szkoły. Między innymi przedstawiając fazy używania substancji odurzających przez młodzież oraz propozycję zapisów dotyczących szkolnych działań interwencyjnych. Zapoznał również nauczycieli z sygnałami ostrzegawczymi, czyli oznakami używania środków odurzających jakie można zaobserwować u dziecka. Na koniec przedstawił interwencję jako pomoc psychologiczną, która tworzy więź z dzieckiem, żeby skutecznie pomagać w sytuacji, jaką jest używanie środków psychoaktywnych a także nawiązuje współpracę z rodzicami i udziela im pomocy i wsparcia.

 • Warsztaty Code Week
  17.10.2018

  15 października, na hali MOSiR przy ul. Trębickiego 10 odbyły się Warsztaty Code Week.

  Zajęcia odbyły się z udziałem ministra cyfryzacji Markiem Zagórskim i burmistrza miasta Jerzego Bauera.

  Zajęcia prowadzone były przez trenerów: Karolinę Olejak z państwowego instytutu badawczego NASK oraz Mateusza Komacza i Annę Świć z EduSence. W zajęcia aktywnie włączyli się rodzice, poznając wraz ze swoimi dziećmi podstawy kodowania rozwijające myślenie obliczeniowe, umiejętność rozwiązywania problemów oraz współpracy w grupie, a także umiejętności analityczne. Zajęcia te, w których wykorzystywano tablety i miniroboty, były świetną okazją, by poprzez zabawę zainteresować, a może nawet rozpocząć fascynację programowaniem czy robotyką.

   

 • Próbna ewakuacja
  16.10.2018

  We wtorek 16 października br. o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się próbna ewakuacja.

  Sygnałem do ewakuacji był alarm w postaci trzykrotnego sygnału dźwiękowego z sekundową przerwą. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracyjno-obsługowi, zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły oznaczonymi drogami ewakuacyjnymi udając się do bezpiecznego miejsca na boisku szkolnym.

   

  Ewakuowano 351 uczniów z klas szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych, 16 nauczycieli i 4 osoby obsługi, łącznie 371 osób.


  W ewakuacjach brał udział przedstawiciel Urzędu Miasta Ostrów Mazowiecka – Monika Pawlik i Grabowska Dominika oraz przedstawiciel Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej - st.kpt. mgr inż. Rafał Kamiński.

   

  Głównym celem akcji było zapoznanie uczniów oraz pracowników z właściwą reakcją na sygnał alarmowy informujący o zagrożeniu wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

   

 • Dzień Edukacji Narodowej
  16.10.2018

  15 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji  Dnia Nauczyciela. Akademię rozpoczęła klasa III a, która pod kierunkiem wychowawczyni Bożeny Ciach przygotowała część artystyczną. Uczniowie pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki, zatańczyli  taniec do utworu „Toca, toca”, przedstawili  humorystyczną scenkę o uczniu. Dyrektor szkoły Dorota Brzostek powitała na akademii zaproszonych gości. Przybyli: Burmistrz Miasta Jerzy Bauer, dyrektor Miejskiego Ośrodka i Rekreacji  Bartłomiej Pieńkowski , przewodnicząca Rady Rodziców Anna Krajewska oraz nauczyciele emeryci. Dyrektor szkoły odczytała listę nagrodzonych nauczycieli  w dniach 11 i 12 października odznaczeniami państwowymi i resortowymi oraz nagrodami Burmistrza i wręczyła nauczycielom nagrody dyrektora. Następnie Burmistrz Jerzy Bauer i przewodnicząca Rady Rodziców złożyli  nauczycielom życzenia , a uczniowie wręczyli wszystkim pracownikom szkoły róże. Po części oficjalnej wszyscy przeszli do klasy na słodki poczęstunek.

 • XVIII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Szkół im. Jana Pawła II w Częstochowie
  15.10.2018

  . 11 października uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Ostrowi Maz. wraz z opiekunami wzięli udział w 18. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę, która w tym roku przebiegała pod hasłem ,,Promieniowanie Ojcostwa”.

  Dzieci i młodzież z ponad 300 szkół z całej Polski oraz z zagranicy zgromadzili się  przed ołtarzem polowym Jasnej Góry, aby wziąć udział w uroczystej Mszy św. w intencji dziękczynnej za dar Jana Pawła II oraz za odzyskanie wolności przez naszą Ojczyznę.  Uroczystości przebiegały pod przewodnictwem Metropolity Lwowskiego ks. Abp Mieczysława Mokrzyckiego – jednego z sekretarzy Ojca Świętego Jana Pawła II.

   

 • Uczniowie z klasy Ia na biegach przełajowych
  13.10.2018

  W sobotnie przedpołudnie 6 października 2018r. reprezentacja sześciu uczniów z klasy Ia wzięła udział w Mistrzostwach Miasta w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Na trasie wokół miejskiego stawu przygotowanej przez pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w drużynie z klasy Ia biegły 3 dziewczynki i 3 chłopców na dystansie 600m. Wśród dziewczynek Julia S. zajęła IV miejsce, Izabela S. –V miejsce, a Natalia K. – IX miejsce. Jeśli chodzi o chłopców to Jakub K. zajął III miejsce i zdobył brązowy medal, Antoni K. i Krzysztof M. uplasowali się też w pierwszej dziesiątce biegaczy w kategorii wiekowej 7-latków. Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom tegorocznego biegu.

   

  Wychowawca klasy Ia

 • Klasa Ia na przedstawieniu Teatru BAJKA z Krakowa
  05.10.2018

  Dnia 2 października 2018r. uczniowie z klasy Ia uczestniczyli w spotkaniu z aktorami Teatru BAJKA z Krakowa i obejrzeli przedstawienie pt. „Nie do wiary, w bibliotece kryją się czary”. Podczas przedstawienia aktorzy angażowali dzieci z widowni, aby wspólnie z nimi odgrywali pewne role w oparciu o znane utwory literackiego przeznaczone dla młodego czytelnika. Zachęcali też do korzystania z biblioteki i częstego czytania książek, które pobudzają wyobraźnię. Na zakończenie spotkania pierwszaki zrobiły  pamiątkowe zdjęcie z tego spektaklu.

   

  Wychowawca klasy Ia

 • Klasa I a na wycieczce w obiekcie JATKI
  05.10.2018

  Dnia 1 października 2018r. uczniowie klasy Ia zwiedzali obiekt JATKI po dokonanej renowacji. Na początku obejrzeli krótki film opowiadający o historii i przeprowadzonej renowacji Jatek w Ostrowi Mazowieckiej. Obiekt został oddany do użytku i na potrzeby Miejskiego Domu Kultury o czym poinformowała pierwszaków pani przewodniczka. Potem obejrzeli  w wersji multimedialnej kilka obrazów z wystawy „Voyage” Jana Kantego Pawluśkiewicza – znanego kompozytora, muzyka i od 20 lat również malarza. Na zakończenie pobytu w budynku przechodząc korytarzami, mogliśmy podziwiać we wnętrzach obiektu obrazy p. Pawluśkiewicza wykonane w unikatowej technice żel art. Przed wyjściem z Jatek uczniowie klasy Ia złożyli swoje podpisy w pamiątkowej księdze .

   

  Wychowawca klasy Ia

 • "Ku Niepodległości"- gala konkursowa w Siedlcach
  04.10.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii "Ku Niepodległości"- odbiór nagród w Siedlcach.

  https://www.mazowieckie.pl/pl/aktualnosci/aktualnosci/36998,Gala-konkursu-quotKu-Niepodleglosciquot.html 

 • Dziewczęta z SP 2 Mistrzyniami Ostrowi Mazowieckiej w piłce nożnej
  01.10.2018

          W sobotę 29 września uczennice klas 7, 8 SP oraz 3 gimnazjum reprezentowały naszą szkołę w międzyszkolnych zawodach w piłce nożnej. Po bardzo emocjonujących meczach i komplecie zwycięstw nasze dziewczęta po raz kolejny kończą zawody z pucharem, medalami i awansem na zawody powiatowe. 
  Gratulacje dla całej drużyny.

 • Klasa Ia na lotnisku w Grądach

  W piątkowe popołudnie uczniowie z klasy Ia wspólnie z wychowawcą, p. Justyną oraz rodzicami odwiedzili lotnisko w Grądach. Na lotnisku na wszystkich uczestników wycieczki czekała pani Dyrektor obiektu Targor Flight Club, która oprowadziła nas po swoim terenie i ciekawie opowiedziała o samolotach. Zobaczyliśmy nowoczesny hangar czynny przez 12 miesięcy w roku, 7 dni w tygodniu z dostępem do asfaltowego pasa gotowego do startów przez cały rok. W hangarze mogliśmy zobaczyć różne samoloty, na których odbywają się szkolenia na pilota oraz szkolenia spadochronowe. Dzieci mogły wsiąść do jednego z samolotów i na sucho przećwiczyć skok ze spadochronem. Widzieliśmy również w jaki sposób odbywa się tankowanie samolotu. Na zakończenie zwiedzania lotniska zobaczyliśmy start i lądowanie samolotu. Po zwiedzaniu lotniska przeszliśmy na teren gdzie rodzice przygotowali dla wszystkich ognisko. Tutaj mogliśmy upiec kiełbaski, chleb i z apetytem to zjeść. Po ognisku odbyły się klasowe zawody, podczas których trzy drużyny utworzone z dzieci i rodziców rywalizowały między sobą w różnych konkurencjach. Dla wszystkich uczestników zawodów były pamiątkowe medale złote, srebrne i brązowe. Potem rodzice przygotowali konkurencje dla p. Edyty i p. Justyny. One też dostały nagrody za odgadnięte hasła w swoich konkursach. Na zakończenie spotkania odbyło się wspólne przeciąganie liny w różnym układzie: rodzice – dzieci, dziewczynki – chłopcy czy mamusie – tatusiowie. Wszyscy w radosnych nastrojach żegnaliśmy się do następnego klasowego wyjazdu.

   

   Wychowawca klasy Ia

 • Klasa Ia na Wystawie Grzybów 2018

  W dniu 29 września 2018r. uczniowie klasy Ia odwiedzili Wystawę Grzybów 2018 przygotowaną przez Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Ostrowi Maz.  Podczas zwiedzania wystawy uczniowie mogli zobaczyć  różne gatunki grzybów oraz atrapy grzybów występujących na terenie naszych polskich lasów. Mogli również wysłuchać ciekawych informacji o grzybach jadalnych, niejadalnych  i trujących  pogrupowanych pod kątem ich podobieństwa zewnętrznego od pracownika PSSE. Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał  ulotkę z informacjami na temat bezpiecznego korzystania z lasu i bezpiecznego grzybobrania oraz pamiątkowy długopis.

   

   Wychowawca klasy Ia

 • SIEMIANÓWKA VII – Przyroda i kultura wschodniego pogranicza Polski – 28.09.2018
  01.10.2018

           Dnia 28 września uczennice i uczniowie klas V i VIII naszej szkoły, pod opieką p. Beaty
  Kaczyńskiej, uczestniczyli w wycieczce „SIEMIANÓWKA VII – Przyroda i kultura wschodniego pogranicza Polski”. Organizatorem tego wyjazdu było Ostrowskie Stowarzyszenie LUDZIE Z PASJĄ.

  Tym razem wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Przyrody w Drozdowie, mieszczącym się w dawnym dworze ziemiańskim Lutosławskich. Na początku młodzież zwiedzaliśmy, pod opieką przewodnika, sale wystawowe muzeum, w których prezentowane były eksponaty przyrodnicze oraz historyczne.

  Ponadto odwiedziliśmy „chatkę zielarki”, gdzie mieliśmy okazję zapoznać się z roślinami leczniczymi Doliny Narwi, a w piwnicach muzeum podróżowaliśmy po „Podwodnym Świecie Pięciu Kontynentów” – wystawie akwarystycznej przedstawiającej ichtiofaunę Azji, Ameryki Południowej, Australii, Afryki i Europy.

  Wizyta w Drozdowie zakończyła się lekcją muzealną poświęconą „Ks. Kazimierzowi Lutosławskiemu – twórcy krzyża harcerskiego”.

  Kolejnym i zarazem ostatnim punktem programu wycieczki była wizyta w Polowym Obozie Ornitologicznym Akcja Siemianówka, rozbitym tuż pod białoruską granicą, przy południowo-wschodnich krańcach Zbiornika Siemianówka. Kierownik obozu p. Tomasz Tumiel przekazał nam podstawowe informacje o migracjach ptaków, gatunkach migrujących, technikach chwytania ptaków i celach ich obrączkowania.

  Obejrzeliśmy różne rodzaje obrączek przeznaczonych dla dużych i małych osobników. Dowiedzieliśmy się też, że w razie znalezienia zaobrączkowanego ptaka należy przekazać numer obrączki oraz dane na temat daty, miejsca znalezienia i stanu ptaka do Stacji Ornitologicznej Muzeum i Instytutu Zoologii PAN z Gdańska, która pełni funkcję krajowej centrali obrączkowania ptaków.

  Dzięki wizycie u ornitologów mogliśmy podpatrzeć ich pracę: wyjmowanie złapanych w sieci ptaków, ich obrączkowanie, połączone z wykonywanymi różnymi pomiarami (np. wieku, wagi, długości skrzydła, ogona, ilości tkanki tłuszczowej)

  Podczas naszego pobytu w obozie schwytano 30 ptaków, reprezentowanych przez następujące gatunki: modraszkę, bogatkę, rudzika, pierwiosnka, kosa, pokrzywnicę oraz dwa najmniejsze lęgowe w naszym kraju (każdy ważący zaledwie po ok. 6 gramów) – mysikrólika i zniczka.

  Byliśmy zachwyceni możliwością zobaczenia z bliska tych niewielkich stworzeń, a niektórzy szczęśliwcy mieli okazję wypuścić je na wolność z własnej ręki.

  Na zakończenie naszej ornitologicznej wycieczki rozpaliliśmy ognisko i mogliśmy upiec kiełbaski zabrane z domu. Smakowały „najlepiej na świecie”.

  Beata Kaczyńska

 • Spotkanie pierwszaków z policjantem

  W ramach działań policji „Bezpieczna droga do szkoły”  uczniów klas pierwszych w nowym roku szkolnym 2018/2019 odwiedziła pani policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Maz. Podczas spotkania przeprowadziła pogadankę z pierwszakami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpiecznego poruszania się po drogach z sygnalizacją świetlną i bez sygnalizacji oraz przypomniała wszystkim dzieciom o ważnej roli noszenia elementów odblaskowych. Uczniowie mogli też obejrzeć filmik o nie zawieraniu znajomości z nieznajomymi osobami oraz unikaniu agresywnych zwierząt. Podczas spotkania dzieci chętnie odpowiadały na pytania policjantki i zadawały jej swoje pytania. Wszystkie pierwszaki wykazały się bardzo dobrą znajomością numerów telefonów alarmowych, co sprawdzał ostrowski lisek, który również odwiedził naszą „Dwójkę” z panią policjantką. Na zakończenie lekcji o bezpieczeństwie uczniowie z klasy Ia oraz Ib zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z liskiem i policjantką.

  Wychowawca klasy Ia

 • Uroczyste Ślubowanie Uczniów Oddziału Sportowego
  21.09.2018

  21 września 2018 r. na hali MOSiR przy ulicy Trębickiego odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów oddziału sportowego Szkoły Podstawowej nr 2.  Na uroczystości obecny był Wiceminister Sportu Jarosław Stawiarski. Gośćmi uroczystości byli również: trener kadry koszykówki 3x3 Mirosław Noculak, kierownictwo Urzędu Miasta z burmistrzem panem Jerzym Bauerem na czele, przewodniczący rady sportu Grzegorz Helcbergiel, przewodnicząca rady rodziców Beata Krajewska, członkowie Ostrowskiego Klubu Sokoły, prezesi miejskich spółek, dyrektorzy miejskich szkół, przedszkoli i instytucji, rodzice oraz wychowawcy uczniów klasy sportowej.

  Uroczystość rozpoczął gospodarz - burmistrz Jerzy Bauer, który powitał przybyłych gości. W swoim przemówieniu wspomniał, że w Ostrowi po około 30 latach postanowiliśmy wrócić do utworzenia klasy sportowej. Po raz pierwszy klasa sportowa została powołana w ubiegłym roku. W tej chwili są to dwie klasy – czwarta i piąta, o profilu koszykówka i lekkoatletyka. Patronat nad klasami sportowymi objęli prezesi dwóch spółek miejskich – Zakładu Gospodarki Komunalnej i Zakładu Energetyki Cieplnej. Wspierają oddziały sportowe finansowo.

  Młodzi sportowcy ślubowali przestrzegać przepisów, zasad i norm sportowej rywalizacji, postępować zgodnie z duchem fair play, z szacunkiem odnosić się do pokonanych i z godnością przyjmować porażki, ślubowali uczciwie i systematycznie trenować, godnie reprezentować barwy klubu Ostrowi Mazowieckiej i reprezentacji Polski na terenie państwa oraz poza granicami kraju.

  Podczas uroczystości głos zabrał również Wiceminister Sportu. Mówił o tym, iż dzieci w mniejszych miejscowościach mają większe szanse na zrobienie kariery sportowej. Dzięki temu, że nie jesteśmy nastawieni na ogromny pęd i chęć rywalizacji lecz mamy wielką motywację. Wiceminister Stawiarski gratulował pomysłodawcom realizacji tak szczytnego celu: rozwoju sportu w społeczeństwie. Wręczył młodym sportowcom drobne upominki oraz życzył im samych sukcesów. Uczniowie klasy piątej, którzy od roku trenują i wyjeżdżają na obozy sportowe zaprezentowali krótki pokaz swoich umiejętności: koszykarze grali w kosza 3x3, lekkoatletycy rozwijali cechy motoryczne (siłę, wytrzymałość, koordynację ruchową) na obwodzie stacyjnym .

  Na zakończenie głos zabrała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Dorota Brzostek. Podziękowała wszystkim, którzy wspierają realizację projektu za zaangażowanie oraz rozwój sportu w naszym mieście. Podziękowała również Rodzicom za zaufanie, iż powierzyli kształcenie swoich pociech w oddziale sportowym szkoły „dwójki”.

                          

                                                                        Małgorzata Jamiołkowska

  Zdjęcia: Barbara Siwek, Anna Kacpura

 • Warsztaty Lalkarskie
  18.09.2018

  W dniu 18.09.2018 odbyły się warsztaty lalkarskie które zorganizowała Fundacja Ogólnopolskie Porozomienie Uniwerytetów Trzeciego Wieku z Warszawy . Prezesem Fundacji jest Pani Krystyna Lewkowicz, warsztaty prowadziła Jolanta Stawowska Kliza.

  Podczas zajęć młodzież wykonywała bałwanki z równych materiałów . Wszystkim bardzo podonbały się warsztaty, a prace wykonane własnoręcznie można było zabrać do domu.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowi Mazowieckiej
  ulica: Stefana Grota Roweckiego 6
  07-300 Ostrów Mazowiecka
 • (+29) 745-33-32

  Inspektorem Ochrony Danych Osobowych jest Pan Łukasz Bieniek, sekretariat.zsp1ostrow@gmail.com

Dzień Edukacji Narodowej