E-dziennik

Nawigacja

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane
liczba odwiedzin: 781104

LEPSZA SZKOŁA

 • Konkurs recytatorski
  19.03.2019

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs recytatorski.

 • Kreatywni przez sport
  17.03.2019

         Sobota 16 marca 2019r. to dzień, kiedy w naszej szkole zorganizowane zostały zawody sportowe w wieloboju lekkoatletycznym dla dzieci klas 3 szkół podstawowych, pod hasłem "Kreatywni przez sport". Na zawody zgłosiły się dzieci ze wszystkich ostrowskich podstawówek, za co na wstępie, bardzo gorąco podziękowała Pani Dorota Brzostek Dyrektor ostrowskiej "Dwójki". Podziękowania za przybycie skierowała również do przedstawicieli organu prowadzącego miasta Ostrów Mazowiecka Pana Burmistrza Jerzego Bauera i Pani Doroty Ambroziak Dyrektor Wydziału Edukacji Sportu i Spraw Społecznych, Pana Bartłomieja Pieńkowskiego Dyrektora MOSiR-u, Pani Dyrektor SP nr 1 Ewy Subdy, Pana Dyrektora SP nr 4 Piotra Siwka oraz wszystkich obecnych rodziców i nauczycieli. Kończąc przemówienie Pani Dyrektor życzyła wszystkim uczestnikom super wyników osiągniętych w rywalizacji fair play i niezapomnianych wrażeń. Na przywitanie młodych sportowców dziewczęta naszej szkoły zaprezentowały ich autorski układ taneczno-gimnastyczny. Kolejnym punktem imprezy był pokaz uczniów z oddziałów sportowych SP2 nabytych umiejętności w skoku wzwyż, rzucie dyskiem i rzucie oszczepem. Tego dnia to nasi uczniowie pełnili rolę organizatora i sędziego, a nauczyciele instruktorzy lekkiej atletyki Pan Adam Napiórkowski i Pan Adam Krupa pełnili rolę asystentów . Młodzi sportowcy przeprowadzili rozgrzewkę, zademonstrowali prawidłowe wykonanie prób sprawnościowych, zapisywali wyniki, obliczali punkty i wyłonili zwycięzców w kategorii dziewcząt i chłopców. Po zakończonej rywalizacji przed oficjalnym podaniem wyników uczestnicy zawodów mogli spróbować sił w skoków wzwyż. Zwycięzcy zawodów udekorowani zostali medalami zaś wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie Pan Burmistrz Jerzy Bauer pogratulował dzieciom uzyskanych wyników a rodzicom oraz organizatorom udanej imprezy. Przypomniał, iż sport w bardzo dużym stopniu kształtuje charaktery, uczy radzenia sobie ze stresem oraz systematyczności. Już wkrótce rusza rekrutacja do klasy 4 z oddziałem sportowym, my jako organizator dzisiejszej imprezy serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców do zapoznania się z ofertą szkoły. “Dwójka” to przyjazna szkoła promująca sport i zdrowy styl życia.

 • Reprezentantki „Dwójki” na konkursie piosenki filmowej MikroFilm 2019
  15.03.2019

  W piątek 15 marca 2019r. odbył się XIV Festiwal Polskiej Piosenki Filmowej MikroFilm 2019. Po eliminacjach szkolnych, które odbyły się 1 marca w naszej szkole do dalszego etapu międzyszkolnego przeszły dwie uczennice: Bianka Popiołek kl. Ia i Alicja Góral kl. IIa. Podczas dzisiejszego przesłuchania konkursowego dziewczynki zaśpiewały piosenki : Bianka „Jak rozmawiać trzeba z psem” z filmu pt. „Akademia Pana Kleksa”, a Alicja „Przyjaciel wie” z filmu pt. „Cudowne dziecko”. Zwycięzcą XIV Festiwalu w kategorii klas I – III szkoły podstawowej została Bianka ze swoją piosenką o psie i z grupą taneczną „wesołych piesków”. Ala w tym konkursie zdobyła wyróżnienie. Z kolei w kategorii klas VII – VIII i gimnazjum II miejsce zajęła też uczennica naszej szkoły Lena Pieńkos za wykonanie piosenki z filmu pt. „Kogel – mogel” – „Szukaj mnie”. Serdecznie gratulujemy dziewczynkom. Koncert galowy laureatów odbędzie się 24 marca 2019r. w obiekcie Elektrownia. Zapraszamy wszystkich na ten koncert.

   

  Wychowawca klasy Ia

 • Nabór do oddziału sportowego

  Nabór do oddziału sportowego
  13.03.2019

  Nabór do oddziału sportowego - Obrazek 1

 • Sukces w Anglojęzycznym Konkursie Piosenki Walentynkowej
  12.03.2019

        Dnia 4 marca w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie przeprowadzony został Anglojęzyczny Konkurs Piosenki Walentynkowej, w którym uczennica naszej szkoły Lena Pieńkos (kl. 7A) zdobyła wyróżnienie, śpiewając piosenkę „Stay”. W konkursie brali udział uczniowie klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz klas 3 gimnazjum, reprezentujący 15 szkół z powiatu ostrowskiego i zambrowskiego.

  Serdecznie gratulujemy !!!

 • Makieta lektury
  12.03.2019

  Uczniowie klasy Vb, omawiając lekturę ,,Chłpcy z Placu Broni", realizowali projekt w ramach którego wykonali makiety placu. Na zdjęciach prezentujemy efekty ich pracy.

 • II Noc Sów w Ostrowi Mazowieckiej

  II Noc Sów w Ostrowi Mazowieckiej
  08.03.2019

  Stowarzyszenie "Ludzie z Pasją" serdecznie zaprasza na II Noc Sów w Ostrowi Mazowieckiej - imprezę o charakterze edukacji przyrodniczej. Startujemy o godz. 17.30 w ostrowskich Jatkach, ul. Pocztowa 12. Wspólnie poznamy niezwykle ciekawy i różnorodny świat sów. Opowiemy Wam o poszczególnych gatunkach i biologii tych tajemniczych ptaków, zapoznamy sie z metodami badań i ochrony sów oraz dowiemy się, jak znaczącą rolę miały one w polskich legendach i kulturze. Co więcej, wyjdziemy w teren, gdzie będziemy poznawać i nasłuchiwać sowy - w samym środku wiosennej nocy. Planowane zakończenie zajęć w terenie około godz. 21.00.

  Wszystkich chętnych prosimy o zapisywanie się na Noc Sów pod adresem: stowarzyszenie.lzp@gmail.com. Osoba prowadząca zajęcia: Paweł Cieśluk. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Uwaga: osoby niepełnoletnie zapraszamy jedynie pod opieką dorosłych. Prosimy o odpowiedni ubiór (buty w teren, ciepła kurtka) oraz zabranie ze sobą latarki.

  Szczegóły na temat II Nocy Sów znajdziecie na załączonym do wiadomości plakacie oraz na naszej stronie na fb pod adresem:

  ttps://www.facebook.com/events/2176880579228845/

  Serdecznie zapraszamy Was do odwiedzania oraz polubienia naszej strony na fb: https://www.facebook.com/stowarzyszenie.lzp/

   

  Pozdrawiam

  Paweł Cieśluk

  Ostrowskie Stowarzyszenie LzP

 • VII edycja Konkursu Fotograficznego

  VII edycja Konkursu Fotograficznego
  08.03.2019

  Ostrowskie Stowarzyszenie "Ludzie z Pasją" przypomina, iż ostateczny termin nadsyłania zdjęć w VII Konkursie Fotograficznym pn. „Ptaki w polskim krajobrazie jesienno - zimowym” upływa 22 marca 2019 r. Regulamin konkursu oraz druk zgłoszenia można pobrać ze strony http://ludziezpasja.org/ z zakładki Nasze projekty/Konkurs fotograficzny.

 • Konkurs Matematyczny Galileo
  07.03.2019

  5 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Galileo organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. Do konkursu przystapiło 32 uczniów klas IV - VIII. Wszyscy mieli szansę sprawdzenia swoich matematycznych umiejętności. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, które zostaną ogłoszone pod koniec kwietnia. Trzymamy kciuki.

  Małgorzata Kucharska, Aleksandra Pachowska, Elżbieta Karpińska - Bednarczyk

 • Podwójny sukces uczennic klasy 8a w Konkursie Języka Niemieckiego na szczeblu powiatowym.
  06.03.2019

       W dniu 28.02.2019 r. nasze uczennice uzyskały bardzo dobre wyniki w konkursach języka niemieckiego na szczeblu powiatowym:

  I miejsce zajęła Eliza Podleś w konkursie „Deutschland entdecken”

  III miejsce zajęła Anna Krajewska w konkursie „Gramatyka da się lubić”

  Konkursy te odbyły się w Zespole Szkół Nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego w Ostrowi Mazowieckiej, a był to  IV POWIATOWY MULTIMEDIALNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO „Gramatyka da się lubić”. Konkurs został objęty patronatem honorowym przez Starostę Powiatu Ostrowskiego pana Zbigniewa Chrupka i skierowany był do uczniów klas III szkół gimnazjalnych i klas VIII szkoły podstawowej uczących się języka niemieckiego na terenie Ostrowi Mazowieckiej oraz powiatu ostrowskiego. W konkursie wzięło udział 23 uczniów z GP i SP Nr 1, GP i SP Nr 2, GP i SP Nr 3, Małkini Górnej, Lubotynia Starego, Dud, Komorowa Starego i Nagoszewki.

  Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 8a – Anna Krajewska i Eliza Podleś oraz klasy 8b Aneta Kozioł.

  Uczennica klasy 8a – Anna Krajewska uzyskała III miejsce.

  W tym dniu zostały również ogłoszone wyniki I MIEDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Deutschland entdecken”. Adresatami konkursu byli uczniowie klas III szkół gimnazjalnych i klas VIII szkoły podstawowej uczących się języka niemieckiego na terenie Ostrowi Mazowieckiej oraz powiatu ostrowskiego. W konkursie wzięło udział 44 osoby z GP i SP Nr 1, GP i SP Nr 2, GP i SP Nr 3, Małkini Górnej, Lubotynia Starego, Dud, Komorowa Starego, Nagoszewki, Brudek Starych, Sulęcina, Broku, Wąsewa.

  W tym konkursie I miejsce zajęła Eliza Podleś

  Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, zaś ich opiekunom zostały wręczone podziękowania za przygotowanie uczniów do udziału w konkursie. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, a pozostali uczniowie upominki.

                                                                                                                              Magdalena Podleś

 • Wielobój

  Wielobój
 • Mecz Ligowy w Siedlcach

  Intensywny weekend w wykonaniu chłopców z LKS.
  W sobotę pierwszy mecz ligowy rozegrała drużyna U11. Bardzo dużo charakteru i głód gry, zaowocowały ciekawym widowiskiem! Czujemy postęp, a to oznacza, że jesteśmy na dobrej drodze!
  Niedziela należy do U12. Wracamy właśnie z Siedlec. Założenia spełnione, chłopcy mieli okazję przetestować nowe elementy techniczne i taktyczne. Usłyszeliśmy kilka ciekawych uwag od sędziów, teraz wyciągamy wnioski.

 • Bezpłatne warsztaty

  Bezpłatne warsztaty
  04.03.2019

  Bezpłatne Warsztaty taneczne dla młodzieży z Ostrowi Mazowieckiej i okolic- tango i walc od 6 marca 2019 godzina 19.40

 • Rekrutacja do programu stypendialnego Horyzonty Fundacji EFC

  Rekrutacja do programu stypendialnego Horyzonty Fundacji EFC
  27.02.2019

   

  Fundacja EFC realizuje Program Stypendialny Horyzonty (dawniej Marzenie o Nauce) od 2009 roku. Od ponad dziewięciu lat przyznajemy stypendia na czas nauki w szkole ponadpodstawowej. Tworzymy unikatową przestrzeń dla młodych ludzi do zdobywania wiedzy oraz rozwijania pasji i pomysłów. Zachęcamy stypendystów do aktywnego uczestniczenia w życiu społecznym, zaangażowania obywatelskiego i budowania swojego poczucia własnej wartości jako Polaków i jako Europejczyków.

  Rekrutację do programu prowadzimy przez stronę internetową www.efc.edu.pl w terminie do 31 marca. Wnioski mogą składać uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjów, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, a dochód w ich rodzinach nie przekracza 954 złotych netto na osobę.

   

   

  W ramach Stypendium Horyzonty zapewniamy:
  - możliwość uczęszczania do najciekawszych liceów i techników

  - przyjazną i bezpieczną przestrzeń do rozwoju osobistego

  - warsztaty i zajęcia o tematyce społecznej

  - przestrzeń do konfrontacji ze światem

  - szansę na poznanie pozytywnych, młodych ludzi

  - mieszkanie w bursie z wyżywieniem

  - opiekę koordynatora regionalnego i psychologa

  - pokrycie opłat szkolnych, zapewnienie podręczników

  - dodatkowe lekcje języka angielskiego i certyfikat językowy

  - wakacje letnie i zimowe z warsztatami, angielskim i zajęciami sportowymi

   

  Zmiana perspektywy życiowej i poszerzenie horyzontów stypendystów oraz absolwentów jest prawdopodobnie najważniejszym rezultatem Programu Stypendialnego. Dzięki stypendium inaczej postrzegają oni swoją przyszłość i widzą nowe możliwości, które przed przystąpieniem do Programu były dla nich zupełnie niedostępne lub nawet nie zdawali sobie sprawy z ich istnienia. Osiągalne stają się studia zagranicą, zwiedzanie świata, wybór ścieżki edukacyjnej zgodnej z pasją i zainteresowaniami, a nie związanej z koniecznością zdobycia szybko dobrze płatnego zawodu. Zmiana ta ma charakter trwały i sprawia, że wielu absolwentów szuka sposobu realizacji swoich marzeń, a nie poddaje się przy pierwszym niepowodzeniu.

  Z poważaniem,

  Andrzej Piękoś

   

  Horyzonty_-_informacja_dla_uczniow.pdf

   

 • MIKROFILM - XIV Festiwal Polskiej Piosenki Filmowej

  MIKROFILM - XIV Festiwal Polskiej Piosenki Filmowej
  25.02.2019
 • Rekrutacja kl 8 i 3 GP

  Rekrutacja kl 8 i 3 GP
  25.02.2019

  Dyrektor Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie zaprasza wszystkich rodziców uczniów klas VIII szkół podstawowych i klas III gimnazjów z terenu miasta Ostrowi Mazowieckiej i Powiatu Ostrowskiego na spotkanie dotyczące egzaminu ósmoklasisty, egzaminu gimnazjalnego oraz rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020.

  Spotkanie odbędzie się 5 marca 2019 r. o godz. 15.00 w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej, ul. Tadeusza Kościuszki 36.

 • Walentynki ​​​​​​​​​​​​​​
  15.02.2019

  14 lutego obchodzone były Walentynki w naszej szkole. Jak co roku Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zorganizował „Pocztę Walentynkową”. Walentynki to święto zakochanych i zaprzyjaźnionych, więc każdy kto miał życzenie mógł napisać kilka miłych słów lubianej osobie. Uczniowie do specjalnej skrzynki mogli wrzucać walentynkowe listy do swoich sympatii, koleżanek i kolegów, a następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego rozdawali kartki. Na korytarzach i w salach lekcyjnych dominował kolor czerwony, pojawiły się dekoracje związane z tym wydarzeniem. Dodatkowym akcentem były stroje czerwone  uczniów a także niektórych nauczycieli.

 • 42. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”

  42. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”
 • Rekrutacja 2019/2020

  Rekrutacja 2019/2020

  Zapraszamy do zapoznania się z ktyteriami rekrutacyjnymi na rok 2019/2020.

  https://dwojkaostrowmaz.edupage.org/text55/?

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowi Mazowieckiej
  ulica: Stefana Grota Roweckiego 6
  07-300 Ostrów Mazowiecka
 • (+29) 745-33-32

  Inspektorem Ochrony Danych Osobowych jest Pan Łukasz Bieniek, sekretariat.zsp1ostrow@gmail.com

Dzień Edukacji Narodowej