E-dziennik

Nawigacja

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane
liczba odwiedzin: 587366

LEPSZA SZKOŁA

 • Konkurs "Moje symbole patriotyzmu"

  Konkurs "Moje symbole patriotyzmu"
  16.07.2018

  Czym jest patriotyzm? Czym jest dla mnie patriotyczna postawa? Jakie zachowania można nazwać patriotycznymi? Mieszkańcy województwa mazowieckiego, którzy uwiecznią odpowiedź na te pytania w krótkim filmie, mają szansę na wygranie atrakcyjnych nagród. Mazowiecki Urząd Wojewódzki ogłosił kolejny konkurs związany ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości!

  W konkursie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie i młodzież od 13 r.ż za zgodą opiekunów. Zadanie konkursowe polega na nagraniu krótkiej wypowiedzi nawiązującej do hasła konkursu „Moje symbole patriotyzmu”. Krótkie filmy (trwające maksymalnie minutę, zapisane w formacie MP4) należy przesłać do 14 września br. na adres niepodleglosc@mazowieckie.pl.  Werdykt i ogłoszenie wyników nastąpi do 20 września 2018 r.

  Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: sportowa kamera, aparat fotograficzny oraz tablet. Dodatkowo laureaci udzielą wywiadu związanego z ich pracą konkursową, który zostanie opublikowany na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

  Regulamin konkursu znajduje się w załączniku, na dole strony.

  Program Wojewody Mazowieckiego „Moja Niepodległość, Moje Święto, Mój Patriotyzm” sfinansowano w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2021.

  Konkurs_Moje_symbole_patriotyzmu.pdf

 • Sukces „Dwójki” w konkursie filmowym

  Sukces „Dwójki” w konkursie filmowym
  26.06.2018

   

  W czerwcu odbył się konkurs na najlepszą filmową inscenizację historyczną, dotyczącą stulecia odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej pod hasłem „Ku Niepodległości”. Organizatorem konkursu jest Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie wraz z Mazowieckim Kuratorium Oświaty w Warszawie. Konkurs skierowany był do Szkół Podstawowych województwa mazowieckiego. Nagrody za trzy pierwsze miejsca to kamery z osprzętem.

  Pierwsze miejsce zdobył film przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Siedlcach, drugie miejsce produkcja Szkoły Podstawowej nr 2  im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowi Mazowieckiej, trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 29 w Radomiu. Wszystkie szkoły, które zgłosiły prace konkursowe otrzymają upominki w ramach programu Wojewody Mazowieckiego „Mazowieckie- historia niepodległości” sfinansowane ze Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021. Filmy laureatów konkursu niebawem  będą dostępne na profilu Urzędu Wojewódzkiego.

  Cieszymy się bardzo! Gratulujemy uczniom i nauczycielom! Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie. Bardzo dziękujemy Rodzicom naszych uczniów, którzy pomagali przy nagraniu filmu zwłaszcza panu Krzysztofowi Warackiemu i panu Pawłowi Rybińskiemu.

 • Wakacje w mieście

  Wakacje w mieście
 • Zajęcia wakacyjne

  Zajęcia wakacyjne
 •     WYCIECZKA KLASY IIA NA MAZURY

  We wtorek 12 czerwca pojechaliśmy na następną wycieczkę. Tym razem trasa wiodła: Ruciane Nida- Mikołajki- Kadzidłowo. W Rucianem –Nida płynęliśmy statkiem po Jeziorze Nidzkim, potem zwiedziliśmy Mikołajki, a na końcu udaliśmy się do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Pogoda dopisała, było fajnie.

 • Zakończenie roku szk. klas I-VI
  22.06.2018

  22 czerwca o godz. 9.15 odbyło się uroczyste zakończenie roku szk. klas I-VI.  Na uroczystość przybyli uczniowie, nauczyciele ora duże grono rodziców i przyjaciół szkoły. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Dorota Brzostek , która dziękowała uczniom i nauczycielom za kolejny rok wytężonej nauki.

  Następnie wychowawcy wraz z Dyrekcją  wręczyli świadectwa i nagrody uczniom którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem .

  Na koniec  Pani  Dyrektor życzyła wszystkim miłego wypoczynku

 • Uroczyste zakończenie roku szk. klas III gimnazjum i VII.
  22.06.2018

  Uroczyste zakończenie roku to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, ale przede wszystkim rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki i beztroski.

  W czwartek 21 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbyło się zakończenie roku szkolnego klas VII i gimnazjum. Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody oraz dyplomy za wysokie osiągnięcia w konkursach szkolnych, międzyszkolnych, powiatowych, wojewódzkich i krajowych, które odbywały się w czasie roku szkolnego. Nagrodzeni zostali również uczniowie ze 100% frekwencją Zgromadzona na sali publiczność oklaskiwała uczniów, którzy zapracowali na szczególne wyróżnienie , jakim jest PRIMUS INTER PARES

  Wszystkim wyróżnionym gratulowała pani dyrektor Dorota Brzostek oraz życzyła młodzieży jak najwięcej  zwycięstw w życiu i podziękowała za wspólnie spędzone chwile w murach szkoły.

 • DZIEŃ DZIECKA KLASY IIA W HELENOWIE

  Z okazji Dnia Dziecka zostaliśmy zaproszeni tak jak i inne dzieci z placówek TPD na uroczystość do Helenowa. Jest to niewielka miejscowość na trasie Warszawa- Międzylesie, gdzie od kilku lat na terenie Centrum Rehabilitacji, Edukacji i  Opieki TPD odbywają się obchody Dnia Dziecka pod Honorowym  Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser – Dudy. Dla dzieci przygotowano bogaty program artystyczny oraz plac zabaw, zjeżdżalnię dmuchaną, zamek dmuchany, lewitujące kule, dmuchany dart, jazdę terenowymi Jeepami, watę cukrową, popcorn, gofry, ciepły posiłek, żołnierską grochówkę. Największą frajdę sprawiła nam jazda Jeepami po placu i lesie. Wspaniale się bawiliśmy, pogoda dopisała. Po kilku godzinach zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Ostrowi.

 • Dzień Rodziny
  21.06.2018

  Jak co roku spotkaliśmy się z rodzicami , by podsumować pracę w mijającym roku szkolnym. 20.06.2018r. był Dzień Rodziny. Odbyło się przedstawienie dotyczące 100-lecia Niepodleglości  Polski. Później przedstawiono wyniki nauczania i sukcesy uczniów. Rozdano listy gratulacyjne i podziękowania rodzicom.

 • Wycieczka do Krutyni i Galindii
  21.06.2018

  Klasy VII a, VII b , II b G, IIIa G były 11.06 2018r. na mazurach. Płynęliśmy na kajakach rzeką Krutynią, a później Byliśmy w Galindii. Pogoda nieco nas wystraszyła, ale na szczęście nie padało. Bawiliśmy się wspaniale.

 • Wakacje ze średniowieczem

  Wakacje ze średniowieczem
 • WYGRAJ WYCIECZKĘ-NIESPODZIANKĘ

  WYGRAJ WYCIECZKĘ-NIESPODZIANKĘ

  plakat_wakacje_z_historia_druk.pdf

   

  Pamiętajcie żeby podróżując w te wakacje nie opuścić żadnego ważnego historycznie miejsca!

  Koniecznie róbcie sobie w nich zdjęcia i przesyłajcie je do nas - za każde zdjęcie w miejscu związnym z historią Polski po 1945r. dostaniecie naklejkę, a 50 osób z największą liczbą naklejek pojedzie z nami na WYCIECZKĘ-NIESPODZIANKĘ!
  To znaczy, że czeka Was jeszcze jedna podróż w tym roku!

  To miejsce może znajdować się w Polsce, ale nie musi, dlatego bądźcie uważni podróżując w wakacje - nie pomińcie żadnego ważnego historycznie miejsca:)

  Regulamin konkursu możecie przeczytać tutaj: http://bit.ly/wakacjezhistoria_regulamin, a fomularz rejestracyjny tutaj: http://bit.ly/wakacjezhistoria_formularz

 • Zakończenie roku szkolnego

  Zakończenie roku szkolnego
  13.06.2018

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się:

  21 czerwca br. o godzinie 1200– klasy VII  oraz II-III GP

  22 czerwca br. o godzinie 915 – klasy I-VI

   

 • Piknik rodzinny w kl. IIIa
  20.06.2018

  W sobotę 16 czerwca 2018r. uczniowie klasy IIIa ze swoimi rodzicami i wychowawcą klasy pojechali do Starego Kaczkowa na Piknik Rodzinny, który mogliśmy zorganizować na boisku szkoły dzięki gościnności Pani Dyrektor tej placówki. Był to również pożegnalny wyjazd i spotkanie w takim składzie klasy III, ponieważ od nowego roku szkolnego będzie już nowy wychowawca. Podczas pobytu w Kaczkowie p. Edyta przygotowała dla wszystkich  zabawę w terenie pochody, w której przewodnikiem był Kuba uczeń z klasy VII. Klasa została podzielona na dwie grupy: uciekającą i goniącą. Grupa pierwsza miała przygotowane 10 różnych zadań dla drugiej grupy, które ukrywała w różnych miejscach wędrując po wsi. Dzieciom i rodzicom z grupy drugiej udało się znaleźć wszystkie 10 kopert z zadaniami i je wykonać. Było przy tym dużo śmiechu, radości i troszkę strachu, bo grupa zabłądziła, a raczej zboczyła z trasy. Szybko jednak wróciła na właściwą drogę – oczywiście pomógł im Kuba. Kiedy obie grupy dotarły na teren boiska przy szkole miały za zadanie odszukanie SKARBu w zabawie ciepło – zimno. Kiedy skarb został odnaleziony, dzieci go otworzyły i mogły wyjąć upominki przygotowane przez mamy z Trójki Klasowej. Potem było ognisko przygotowane przez tatusiów z pieczeniem kiełbasek. A mamy zadbały o różne inne pyszności, które pojawiły się na stołach. Po zjedzeniu były występy dzieci dla rodziców, którzy wygodnie mogli rozłożyć się na kocach, w końcu to był piknik na trawie. Między czasie odbył się również mecz w piłkę nożną, a dziewczynki miały dla siebie grę „Kurzy Wyścig” i mogły rywalizować ze sobą która więcej zbierze jajek. Wszyscy byli zadowoleni z wyjazdu i wspólnie spędzonego czasu na łonie natury. Na długo pozostanie w naszej pamięci.

  Wychowawca klasy IIIa

 • Uczniowie klas III SP na spektaklu przygotowanym przez uczniów z Andrzejewa

   

  Tuż, tuż przed wakacjami uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej obejrzeli spektakl pt. Dwa słowa i podróż gotowa” przygotowany przez grupę lokalną z Andrzejewa :Działam, więc jestem” w programie „RÓWNAĆ SZANSE” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Spektakl inspirowany był teksami Pani Agnieszki Frączek z książki pt. „Dwa słowa i podróż gotowa” i przenosił nas w świat literatury oraz miłośników książek. Uczniowie z dużym zaciekawieniem oglądali spektakl przygotowany przez starszą młodzież, a na zakończenie aktorzy zaprosili wszystkich widzów do zrobienia pamiątkowych zdjęć.

   

  Wychowawca klasy IIIa SP

 • Poradnik bezpiecznego wypoczynku

  Poradnik bezpiecznego wypoczynku

  Przed rozpoczęciem wakacji Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku”.

  poradnik_bezpiecznego_wypoczynku_men_lato_2018.pdf

 • Spotkanie klas I

  Spotkanie klas I

  UWAGA !

  W dniu 19 czerwca 2018r. o godz. 1630  w sali nr 30 

   

  odbędzie się spotkanie rodziców uczniów zapisanych do klasy I

  w roku szkolnym 2018/19 z dyrekcją i wychowawcami klas I.

   

   

 • Wyróżnienie Patryka Litwy w II Powiatowym Konkursie dla Gimnazjalistów pt. „DACH-Länder“
  11.06.2018

              Patryk Litwa oraz Karolina Tatko wzięli udział w II Internetowym Konkursie dla Gimnazjalistów pt. „DACH-Länder“ w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie .

  Konkurencja była niemała, gdyż w konkursie tym  wzięło udział 67 uczniów z gimnazjów w Jelonkach, Komorowie, Nagoszewie, „Jedynki” i „Dwójki” w Ostrowi Maz., w Starym Lubotyniu, Szumowie oraz Wąsewie.  Zarówno Karolina Tatko, jak i Patryk Litwa zakwalifikowali się do drugiego finałowego etapu, który odbył się w środę, 30 maja 2018 roku. W quizie finałowym konkursu pt. „DACH-Länder” uczestniczyło dwunastu uczniów gimnazjów. To ogromny sukces, być wybranym z 67 uczniów różnych szkół z naszego powiatu. Jeszcze większym sukcesem jest to, że nasz uczeń Patryk Litwa otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy!

  Magdalena Podleś

 • KLASA SPORTOWA O PROFILU KOSZYKARSKO - LEKKOATLETYCZNYM

  KLASA SPORTOWA O PROFILU KOSZYKARSKO - LEKKOATLETYCZNYM

  TESTY NABOROWE

  DO KLASY SPORTOWEJ O PROFILU KOSZYKARSKO - LEKKOATLETYCZNYM SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W OSTROWI MAZOWIECKIEJ

   

  TERMIN:

  15.06.2017  godz. 8:30 do 10:30

   

  MIEJSCE:

  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

  ul. Warchalskiego 3

  hala, bieżnia lekkoatletyczna

   

  KOLEJNOŚĆ TESTÓW:

  Próby techniczne

  1. Krążenia po „ósemce”
  2. Kozłowanie slalomem
  3. Rzut do kosza

  Próby motoryczne

  1. Skok w dal z miejsca
  2. Bieg wahadłowy
  3. Bieg na 50m (bieżnia)
  4. Bieg przedłużony na 600m (bieżnia)

   

  HARMONOGRAM PRZEBIEGU TESTÓW:

  1. Rejestracja kandydatów
  2. Omówienie z kandydatami testów i zasad
  3. I część testów – próby techniczne
  4. Przerwa wypoczynkowa
  5. II część testów – próby motoryczne
  6. Zakończenie testów i podziękowanie uczestnikom

  Każdy z kandydatów powinien posiadać strój sportowy oraz obuwie sportowe na zmianę (na hale).

  Proszę zabrać ze sobą napój oraz przekąskę (kanapka, banan) którą będzie można spożyć podczas przerwy.

   

   

 • Spotkanie z fotografem przyrody

  Spotkanie z fotografem przyrody
  11.06.2018
strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowi Mazowieckiej
  ulica: Stefana Grota Roweckiego 6
  07-300 Ostrów Mazowiecka
 • (+29) 745-33-32

  Inspektorem Ochrony Danych Osobowych jest Pan Łukasz Bieniek, sekretariat.zsp1ostrow@gmail.com

Dzień Edukacji Narodowej