E-dziennik

Nawigacja

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane
liczba odwiedzin: 395931
 • Życzenia

  15.12.2017

   

  Święta Bożego Narodzenia

  to czas otuchy i nadziei

   

   

  Z okazji Świąt pragnę złożyć najserdeczniejsze

  i szczere życzenia szczęścia, wiary, nadziei i pomyślności.

  Niech te najpiękniejsze w roku Święta upłyną w ciepłej serdecznej atmosferze, w gronie rodziny i przyjaciół.

   

  Zbliżający się Nowy 2018 Rok

  niech spełni wszystkie pragnienia, zamysły i oczekiwania,

  przyniesie dużo zdrowia oraz satysfakcji

  z życia osobistego i zawodowego.

   

  Dyrekcja SP nr 2

   

 • 14.12.2017

           11 grudnia klasy gimnazjalne - II a, IIb oraz IIIa wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu był Wilanów,  gdzie uczniowie zwiedzili piękny Pałac Króla Jana III Sobieskiego oraz uczestniczyli w lekcji dydaktycznej. W Wilanowie spotkaliśmy Krzysztofa  Hołowczyca – polskiego kierowcę rajdowego, który chętnie ustawił się do wspólnej fotografii. Następnie przejechaliśmy do  siedziby TVP. Uczniowie zapoznali się z kulisami pracy nad najciekawszymi programami telewizyjnymi. Tam poznaliśmy okoliczności powstawania ,,Pytania Na Śniadanie", gdzie spotkaliśmy  Andrzej  Krzywego – polskiego muzyka, wokalistę zespołu De Mono, co też uwieczniliśmy na fotografii. Następnie  poznaliśmy tajniki nagrywania popularnego teleturnieju ,, Jaka To Melodia" na żywo! 

  Ostatnim punktem programu był park trampolin  w hangarze na Mokotowie, gdzie czekało na nas ponad 50 trampolin różnego rodzaju, od rekreacyjnych po sportowe. To było idealne miejsce na zabawę oraz rozładowanie emocji po dniu, pełnym wrażeń.

  Magdalena Podleś

   

 • 13.12.2017

  Uczniowie z klas I – III 13 grudnia 2017r. spotkali się z panią policjantką z KPP oraz panem strażakiem z PSP Ostrów Mazowiecka.

  Strażak przekazał kilka cennych porad w jaki sposób dziecko może sobie poradzić w obliczu zagrożenia pożarem, z jakiego numeru telefonu powinno skorzystać. Po omówieniu tego tematu uczniowie klas I – III obejrzeli film, którego bohaterem był chłopiec  - strażak i jego smok, którzy przedstawiali różne sytuacje z pożarem w tle. Po obejrzeniu filmu był moment na zadawanie pytań i dyskusję.  


  Podczas spotkania z policjantką uczniowie klas I – III obejrzeli film, w którym przedstawione były sytuacje zagrażające bezpieczeństwu dzieci w różnych aspektach np. na drodze, w kontaktach z nieznajomymi i innych. Policjantka mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo najmłodszych przestrzegała ich przed tymi sytuacjami. W ramach działań "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" zachęcała do używania odblasków o zmierzchu w szczególności w okresie jesienno - zimowym. Każde dziecko uczestniczące w spotkaniu otrzymało odblaskowe prezenty.  

  Na zakończenie spotkania odbyło się wręczenie nagród za konkurs plastyczny pod hasłem: „Widoczny – bezpieczny”.
  Gratulujemy zwycięzcom.

   Wyniki konkursu w kategorii klas I:

  1. Nikola Tuka klasa Ia

  2. Magdalena Wilczewska klasa Ia

  3. Aleksandra Spaltabaka klasa Ib

  Wyniki konkursu w kategorii klas II:

  1. Piotr Buczyński klasa IIa

  2. Igor Karpiej klasa IIa

  3. Maksymilian Kurzawa klasa IIa

  Wyniki konkursu w kategorii klas III:

  1. Aleksandra Gałązka klasa IIIa

  2. Jakub Tuka klasa IIIa

  3. Anna Spinek klasa IIIa

 • 13.12.2017

  Uczniowie z klasy IIIa 12 grudnia 2017r. zostali zaproszeni przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostrowi Mazowieckiej na spotkanie autorskie z lokalnym pisarzem p. Grzegorzem Budzińskim. Podczas spotkania p. Grzegorz przedstawił swoją pierwszą książkę napisaną dla dzieci pt. „Bajkowy Świat Malucha”. Książka zawiera osiem krótkich opowiadań, których bohaterami są najczęściej zwierzęta np. „Mała Myszka”, „Kura”, „Przygody Ślimaka Antoniego”, „Mrówka Leniuszek”, „Gdzie jest pani sowa” i inne. Książka jest wydana w wersji tradycyjnej i na płycie. Uczniowie mogli wysłuchać opowiadania pt. „Mrówka Leniuszek” z płyty, na której poszczególne opowiadania czytają różne osoby związane z naszym miastem np. pan Remek Danelczyk – pracownik MDK-u. Dzieci miały też możliwość zadawania pytań autorowi, na które starał się p. Grzegorz  odpowiedzieć. Na zakończenie spotkania w bibliotece można było zakupić książkę lub płytę z autografem autora książki i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

 • 12.12.2017

             8 grudnia wychowawcy klas Va i Vb oraz VIa wraz z biurem podróży „abc travel”  zorganizowali wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu było  zwiedzanie siedziby TVP. Uczniowie zapoznali się z kulisami pracy nad najciekawszymi programami telewizyjnymi. Za główną atrakcję naszego wyjazdu uznaliśmy oglądanie nagrywania popularnego teleturnieju ,, Jaka To Melodia" na żywo!  Główną atrakcją tego miejsca było spotkanie Agustina Egurroli – polskiego tancerza i choreografa oraz Roberta Osamy - specjalisty od legendarnych nutek w „Jaka to melodia”, co też udało nam się uwiecznić na fotografii.

  Następnie poznaliśmy okoliczności powstawania ,,Pytania Na Śniadanie". Kolejnym, równie ciekawym miejscem było muzeum telewizji z XX wieku. Mogliśmy zobaczyć m.in. Kulfona i Żabę Monikę.

  Po wizycie w TVP pojechaliśmy do Wilanowa,  gdzie uczniowie zwiedzili piękny Pałac Króla Jana III Sobieskiego oraz uczestniczyli w lekcji o obyczajach świątecznych z czasów życia króla pt.  „Pierwsza gwiazdka”.

  Kolejnym punktem programu był park trampolin  w hangarze na Mokotowie, gdzie czekało na nas ponad 50 trampolin różnego rodzaju, od rekreacyjnych po sportowe. To było idealne miejsce na zabawę oraz rozładowanie emocji po dniu, pełnym wrażeń. To była niezapomniana wycieczka.

  Magdalena Podleś

 • 11.12.2017

  Dnia 11 grudnia 2017r. uczniowie z klasy IIIa byli na spektaklu pt. „Snow Way” – widowisko świąteczne rewii dziecięcej SYLABA w Wyszkowie. Podczas koncertu mieliśmy możliwość podziwiać efekty ciężkiej i wytrwałej pracy dziewcząt tańczących i śpiewających w SYLAB-ie. W koncercie dziewczęta zaprezentowały piosenki o tematyce świątecznej i zimowej oraz układy taneczne, które wymagały ogromnej sprawności fizycznej od dziewcząt z rewii. Na scenie pomiędzy występami dziewcząt był wprowadzony motyw pokazu multimedialnego w  postaci narratora, przedstawiającego relację z życia codziennego między dwoma siostrami Marysią i Krystyną oczekującymi na nadejście świąt Bożego Narodzenia.  Dziewczęta z rewii do każdego występu prezentowanego na scenie miały inne stroje, które były przepiękne, tematycznie związane z zimą lub świętami. Wszystkim dzieciom bardzo podobał się koncert. Po nim każde dziecko miało możliwość zakupienia pamiątki z logo SYLABY np. breloczka, linijki, długopisu, ołówka, koszulki i wielu jeszcze innych rzeczy.  

 • 07.12.2017

            

            6 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy przemiły dzień, a mianowicie mikołajki. Tego dnia każdy kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę, to na cześć Świętego Mikołaja.

  W taki właśnie sposób cała szkoła świętowała nadejście wyczekiwanego gościa. Czekali na niego wszyscy uczniowie: od najmłodszych aż po tych najstarszych. Nasz szanowny Mikołaj, zawitał w szkolne progi i dla każdego przyniósł  słodkości. Do pomocy miał – Śnieżynkę. Zanim jednak każdy otrzymał upominek, wszyscy uczniowie musieli zasłużyć na prezent, a to śpiewaniem kolędy, a to wierszykiem lub też odpowiadając na pytania Mikołaja. Był to dzień pełen radości i uśmiechów. Teraz już wszyscy oczekują upragnionych świąt Bożego Narodzenia.

  Magdalena Podleś

   

 • Mobilna biblioteka dla uczniów w całej Polsce

  05.12.2017

  Biblioteka, w której uczniowie z całej Polski znajdą lektury do szkół podstawowych i liceów. Nie będą musieli wyrabiać sobie kart ani stać w kolejkach. Nie grozi im, że ktoś ich ubiegnie i wypożyczy książkę przed nimi – lektur starczy bowiem dla wszystkich, a wypożyczonych książek w ogóle nie trzeba będzie zwracać do biblioteki. Niemożliwe? Taką bibliotekę od dziś można znaleźć w Internecie na platformie lektury.gov.pl.

  Odtąd pozyskanie książek nie zabierze uczniom wiele czasu, w ogóle nie będą musieli wychodzić z domu, aby je znaleźć. Wszystko za sprawą pilotażu projektu lektury.gov.pl. 5 grudnia uruchomiono platformę, na której każdy nieodpłatnie znajdzie ebooki oraz audiobooki lektur, zarówno uczniowie, jak i ich rodzice, a także ci, którzy chcą przypomnieć sobie teksty lektur.

  Wszystko, co trzeba zrobić, to odwiedzić w Internecie stronę lektury.gov.pl i wybrać z listy książkę, na której nam aktualnie zależy. Na platformie znajdzie się ponad 700 utworów – nowel, opowiadań, dramatów, wierszy, poematów czy powieści. Są wśród nich teksty obowiązkowe z programu podstawowego i rozszerzonego, jak również lektury uzupełniające – od dzieł Homera, Fredry, Mickiewicza, Norwida, Prusa czy Reymonta po Byrona, Conrada, Kiplinga, Schulza i Korczaka. Biblioteka zawiera 32% wszystkich pozycji z kanonu lektur szkolnych, zarówno tych obowiązkowych jak i uzupełniających. Dzięki portalowi daje się je wszystkie zmieścić na tablecie. Nie ma rozwoju bez kultury. I nie ma kultury bez lektur. Młodzi Polacy dziś chodzą do szkół, ale w przyszłości będą autorami wynalazków na miarę tabletu. Zanim jednak Polska coś od nich dostanie, to oni dostają coś od Polski – powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki, minister rozwoju i finansów, nawiązując do wystąpienia z Przysuchy, w którym zapowiedział, że każdy uczeń w Polsce będzie miał nieodpłatny dostęp do lektur. – Dzięki lekturom uczniowie dowiadują się, kim są. A świat niebawem dowie się, że stać ich na bardzo wiele – dodał wicepremier Morawiecki.

  – Żyjemy w przyszłości. To, co było przed chwilą nowinką technologiczną, dziś jest oczywistością. Dziś młodzież czyta książki na telefonach, tabletach i czytnikach. Projekt lektury.gov.pl wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i przyzwyczajeniom młodych ludzi. Dzięki niemu w jednym miejscu dostaną kanon lektur w formie elektronicznej. To bardzo dobry pomysł – powiedziała Anna Streżyńska, minister cyfryzacji.

  – Młodzież powinna mieć zapewniony dostęp do internetowych treści edukacyjnych, nowych metod nauczania, multimediów, narzędzi interaktywnych niezależnie od miejsca zamieszkania, bo to służy  wyrównywaniu szans edukacyjnych. Projekt lektury.gov.pl stanowi dobrą odpowiedzieć na takie zapotrzebowanie – mówi dr inż. Wojciech Kamieniecki, dyrektor Państwowego Instytutu Badawczego NASK.

  Ponad 30% nastolatków pozostaje online całą dobę, niezależnie od miejsca pobytu, a ponad 93% codziennie w domu korzysta z Internetu – wynika z badań „Nastolatki 3.0” przeprowadzonych przez NASK. Z danych, którymi dysponuje Ministerstwo Cyfryzacji, aż 98% gospodarstw domowych z dziećmi w wieku 5-15 lat posiada dostęp do Internetu. W 90% z nich rodzice pozwalają dzieciom korzystać z komputera, a prawie 77% dzieci korzysta z Internetu w celach związanych z edukacją.

  Mimo powszechnego dostępu do Internetu, jest on rzadko wykorzystywany do poszukiwania lektur. Zadane przez polonistów teksty znajduje w Internecie tylko jeden na dwudziestu uczniów. Nie wynika to z braku dostępu do Internetu, ale z tego, że uczniowie często nie mogą znaleźć lektur w wolnym dostępie, zaś dostępne lektury publikowane są w mało atrakcyjnej formie. Nie mniej istotnym problemem jest dostępność lektur w wersji dźwiękowej. Pomimo stale rosnącej popularności audiobooków, dostęp do nich ogranicza fakt, że oferują je głównie płatne serwisy.

  Odpowiedzią na ten problem jest portal lektury.gov.pl. Na platformie książki udostępnione są poprzez zawarty w serwisie czytnik ebooków lub odtwarzacz audiobooków. Ponadto użytkownicy platformy mogą ściągnąć wygodną aplikację mobilną partnera lektury.gov.pl. Serwis otwiera uczniom dostęp do ponad 220 darmowych nagrań, których słuchać można w trakcie uprawiania sportu, wykonywania obowiązków domowych czy jazdy autobusem. Dedykowane są one w szczególności uczniom niemogącym korzystać z tradycyjnych książek, w tym niewidomym, dyslektykom, a także cierpiącym na epilepsję fotogenną.

  Obecna wersja portalu ma charakter pilotażowy. Pilotaż projektu zakończy się wraz z obecnym rokiem szkolnym 2017/2018, a z biegiem czasu zasoby na portalu lektury.gov.pl będą powiększane i uzupełniane o nowe utwory. W prace nad platformą zaangażowane były Ministerstwo Cyfryzacji,Ministerstwo RozwojuNASK – Państwowy Instytut Badawczy, Lektury udostępnili: Fundacja Nowoczesna Polska oraz Legimi.

  Lektury można znaleźć na naszym portalu www.lektury.gov.pl oraz na aplikacjach mobilnychLegimi.

 • 01.12.2017

  W czwartek 30 listopada 2017r. w imieniny Andrzeja, uczniowie klasy IIIa mieli klasowy wieczorek andrzejkowy. Podczas wieczorku odbyło się kilka wróżb przeplatanych tańcami. Niewątpliwą atrakcją wieczorku była wróżba lanie wosku. Uczniowie pomalutku przez dziurkę mieli wlewany przez Panią gorący wosk, który zastygał w misce napełnionej zimną wodą. Z wosku wychodziły różne ciekawe i śmieszne rzeczy np. piesek, orzeł, serce, japoński dom, piękna róża i wiele innych. Pomysłów na to co wosk nam ulał nie brakowało w głowach dzieci. Była też wróżba „andrzejkowo – kolorowo”,  podczas której każde dziecko w ciemno losowało kolorową karteczkę, a potem Pani odczytywała przepowiedź do tego koloru.  Było też wróżenie imion swojej sympatii z dużych,  czerwonych serc.  Między wróżbami była puszczana muzyka i uczniowie w parach tańczyli lub w kółeczku ze sobą przy najbardziej popularnych przebojach muzycznych. Mamy przygotowały dla dzieci słodkie przekąski i picie. Wszyscy świetnie bawili się.

 • 30.11.2017

             Andrzejki to ostatnia chwila do zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji 29 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Ulubiona muzyka uczniów i  mnóstwo różnych zabaw przygotowanych przez samorząd sprawiły, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i cudownie się bawili.

  Magdalena Podleś

 • Zostań Wolontariuszem 26. Finału WOŚP !

  30.11.2017

  Ruszył nabór wolontariuszy WOŚP w naszym powiecie. Po raz kolejny organizacją Finału zajęła się Fundacja „Dzień Dobry” przy współpracy ze Starostwem Powiatowym
  w Ostrowi Mazowieckiej oraz Stowarzyszeniem „Bezpieczny Powiat Ostrowski”.
  Szefową sztabu została Milena Sokołowska.

  Do 15 grudnia br. przyjmowane będą zgłoszenia osób, które chciałyby zostać wolontariuszami 26. Finału WOŚP. Warunkiem zgłoszenia jest wypełnienie ankiety wolontariusza (do pobrania w formie papierowej w kancelarii Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej lub w wersji elektronicznej ankieta wolontariusza) i dostarczenie jej osobiście do kancelarii Starostwa (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 do 16:00). 
  Ankieta musi być podpisana przez wolontariusza i opiekuna (gdy wolontariusz jest niepełnoletni).

  Każdy wolontariusz zobowiązany jest do dostarczenia zdjęcia o wymiarach minimum 800×800 pikseli w formacie jpg.
  Zdjęcie należy dostarczyć na płycie CD (do kancelarii Starostwa) lub przesłać mailem na adres: ostrowmaz2018wosp@gmail.com.
  Ważne, aby każda płyta CD ze zdjęciem była podpisana imieniem i nazwiskiem wolontariusza.
  O tym, czy dana osoba zostanie zarejestrowana, jako wolontariusz będzie decydowała kolejność zgłoszeń (liczba wolontariuszy ograniczona).
  Osoby, które dostarczą błędnie wypełniony formularz ankiety lub błędny format fotografii będą automatycznie usuwane przez system rejestracyjny.

  Serdecznie zapraszamy !

  Milena Sokołowska

  Szef Sztaby 26. Finału WOŚP w Ostrowi Mazowieckiej 

   

  regulamin-wolontariusza-26-finalu.pdf

  ankieta-wolontariusza-26-finalu.pdf

   

   

 • 29.11.2017

  W dniu 28 listopada uczniowie z klasy IB mieli swój pierwszy wieczorek taneczny w szkole. Mamy przygotowały pyszne ciasta. Były także konkursy i zabawy. Początkowo dzieciaki z niepewnością próbowały pierwszych tańców, ale po jakimś czasie zabawa rozkręciła się na dobre. Znikł wstyd i chłopcy z zapałem zapraszali dziewczynki do tańca. Wszyscy bawili się wspaniale, a najlepsi otrzymali medale za zwycięstwa w konkursach.

  Zabawa skończyła się za szybko, ale cieszymy się, bo niedługo będzie bal karnawałowy.

  Małgorzata Sadłowska

 • 25.11.2017

            Z okazji zbliżających się 115 urodzin Pluszowego Misia, które wypadają 25 listopada SKO w naszej szkole ogłosiło dla klas IV – VII i gimnazjum konkurs literacki  na najładniejszy wiersz , a dla klas I – III konkurs plastyczny – tematem był oczywiście „ Pluszowy Miś”. W konkursach wzięło udział bardzo wielu uczniów i jury miało trudne zadanie, żeby spośród wszystkich, przepięknych prac wybrać te, które zostaną nagrodzone.

  W konkursie literackim przyznano następujące nagrody:

   I miejsce  Patrycja Suchcicka    kl. VII A 

  I I  miejsce  Daria Pierzchanowska  kl. IV B     

  I I I  miejsce  Weronika Bejma  kl. VII A   

  Wyróżnienia : 

  Zuzanna Grzybowska  kl. IV B i   Paulina  Biedrzycka  kl. IV B

  W konkursie plastycznym :

  I miejsce    Anna Spinek kl. III A

  I I miejsce  ex aequo :   Wiktoria  Matusiak  kl. II A  i  Monika  Wróblewska  kl. III A

  I I I miejsce  Ola Gałązka kl. III A

  Wyróżnienia :

  Magdalena Jaroszewska kl. II A,  Jakub Świderski kl. I B, Oliwia Woźniak kl. I A, Paweł Piskowski kl. I A, Natalia Osińska kl. I B, Natalia Suchcicka kl. III B, Michalina Bloch kl. III B

   Nagrodzone prace plastyczne możemy podziwiać na szkolnej gazetce, a poniżej prezentujemy utwory nagrodzone w konkursie literackim :

  I miejsce 

    „Pluszowy miś”    Patrycja Suchcicka kl. VIIA

  Pluszowy miś na półce siedzi,

  Czeka, by go ktoś odwiedził.

  Przy tym nudzie się ogromnie,

  Ktoś wreszcie przyjdzie do mnie?

   

  Przyszła dziewczynka mała,

  Starego misia pogłaskała.

  Przytuliła mocno do siebie.

  Miś poczuł się jak w niebie.

   

  Pluszowy misiu mój malutki

  Przy tobie znikają smutki.

  Czas na chwilę staje,

  Tyle ciepła od ciebie dostaję.

   

  Znam cię nie od dziś,

  Bardzo miły z ciebie miś.

  Lubię patrzeć ci w oczy

  Dla mnie jesteś uroczy.

   

  Mocno podziękować chcę ci,

  Za miło spędzone dni.

  Ty jesteś przyjacielem mym

  I dobrze mi z tym.

   

  I I  miejsce 

  „Pluszowy przyjaciel”   Daria Pierzchanowska  kl. IV B     

   

  Z pluszu jest cały, ogonek ma mały.

  Jest para uszek i mięciutki brzuszek.

  Błyszczące oczka obok czarnego noska.

   

  Przytula w potrzebie, uspokaja w gniewie.

  Snu smacznego pilnuje, nigdy nie oszukuje.

  Przyjaciel nie od dziś – mój pluszowy miś !

   

   

  I I I  miejsce

   „Miś pluszowy”    Weronika Bejma  kl. VIIa   

   

  Kiedy byłam mała,

  Pięknego pluszowego misia dostałam.

  Ten piękny biały miś

  Jest ze mną do dziś.

   

  Kiedy rano wstaję,

  Mis mi uśmiechu dodaje.

  I gdy smutno jest i źle

  Miś zawsze rozweseli mnie.

 • 25.11.2017

            W piątek 24 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 obchodzili Dzień Życzliwości połączony z Dniem Misia Pluszowego, który 25 listopada  obchodzi 115 urodziny. Z tej okazji na dolnym korytarzu pojawiła się „Misiowa Chatka”, w której zgromadziła się naprawdę liczna misiowa rodzina. Byli redaktorzy, którzy przeprowadzali wywiady z misiami, przybliżając wszystkim historię ich powstania, najpopularniejsze bajki i wiersze.  Gościnne misie częstowały wszystkich chętnych przepysznym miodem i zapraszali do swojej chatki na pamiątkowe zdjęcia. Na długiej przerwie u progu „Misiowej Chatki”  zostały wręczone nagrody zwycięzcom konkursu literackiego i plastycznego . Przepiękne misie, gry planszowe  i  kalendarze adwentowe zostały ufundowane przez szkolne SKO. Zabawę dla uczniów przygotowały opiekunki SKO p. Marta Pielaszek i p. E. K. –Bednarczyk z pomocą życzliwych i uczynnych uczniów z kl. III a gimnazjum.

 • 24.11.2017

              17 listopada 2017 r uczniowie klas Va i Vb, VIa oraz VIIa i VIIb wraz z opiekunami wybrali się na niezapomnianą lekcję historii do Muzeum 2 Korpusu Polskiego w Józefowie pod Warszawą. Jest to jedno z najciekawszych muzeów na Mazowszu, nie tylko ze względu na posiadane zbiory, ale przede wszystkim na sposób zaprezentowania ich zwiedzającym. Do każdego prezentowanego pojazdu można wejść, dotknąć, a niektórymi nawet się przejechać. Zostaliśmy powitani przez pracowników muzeum, ubranych w zabytkowe mundury a następnie zostaliśmy podzieleni na trzy grupy. Każdy uczestnik mógł poczuć się w roli aktora z filmu ”Czterej pancerni i pies”. Uczniowie mieli okazję sprawdzić sami, jak bardzo ciasny wewnątrz jest czołg T-34. Część naszej ekipy w między czasie mogła przejechać się samochodem z lat 40-tych (emocje doznane w kinie 5D nie mają szans). W czasie tej przejażdżki mieli do wykonania określone zadania, gdzie mogli się przekonać jak ważna jest praca zespołowa. Jednym z zadań było podnoszenie noszy z „rannym” oraz wnoszenie ich do sanitarki. Uczniowie zapoznali się także z elementami wyposażenia żołnierzy niemieckich i polskich, usłyszeli bardzo ciekawą pogadankę o broni używanej przez żołnierzy II Korpusu, mogli ją wziąć do rąk i sprawdzić ile naprawdę waży. Każdy miał też możliwość postrzelać z repliki karabinu M-16. W muzeum poczęstowano nas smacznymi kiełbaskami z grilla. Możliwość dotknięcia eksponatów w muzeum m.in. karabinów, granatów była niesamowitą przygodą. Wszyscy czuliśmy ducha historii zaprzyjaźnionego z tym właśnie muzeum. Nasza wycieczka była namacalnym faktem zdarzeń  historii XX wieku jakże dalekim i bliskim naszym pokoleniom. Wszyscy uczniowie byli zachwyceni wycieczką. Dziękujemy Muzeum Dom Rodziny Pileckich za dofinansowanie naszego wyjazdu.

  Magdalena Podleś

 • Otwarcie placu zabaw

  23.11.2017
 • 19.11.2017

  W dniu 16 listopada 2017r. w ramach obchodów Święta Jednostki Wojskowej 3470 w Komorowie uczniowie klasy IIIa zwiedzali jednostkę. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia wielu ciekawych miejsc i sprzętu wykorzystywanego przez żołnierzy. Nie wszędzie wolno było robić zdjęcia, bo byliśmy na terenie Jednostki Wojskowej. Widzieliśmy wóz bojowy, który jeździ i pływa w zależności od potrzeb; wóz strażacki wykorzystywany w akcjach na terenie jednostki. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia różnych masek gazowych wykorzystywanych przez żołnierzy, a najnowszy model maski można było nawet przymierzyć oraz w hali sportowej na specjalnie przygotowanych stanowiskach uczniowie mogli postrzelać. Potem był spacer po jednostce i możliwość  zobaczenia pięknego pomnika pierwszego króla Polski Bolesława Chrobrego. Następnie byliśmy w hali gdzie tworzone są i drukowane mapy wykorzystywane przez żołnierzy jak i ludność cywilną. Odwiedziliśmy również salę pamięci i tradycji Jednostki 3470, widzieliśmy różne eksponaty związane z tą jednostką, ale tutaj nie wolno było robić zdjęć. Na zakończenie wycieczki  przeszliśmy pod pomnik Józefa Piłsudskiego, a następnie pod pomnik Piotra Wysockiego. Uczniowie klasy IIIa mieli możliwość poznania nieco historii jednostki jak i tego co dzieje się współcześnie w tej jednostce. Wszyscy byli zadowoleni z tego wyjazdu.

 • III Przystanek Historia

  14.11.2017
 • 09.11.2017

      Ósmego listopada br. uczniowie klas czwartych wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Łącznie z „Dwójki” pojechało 62 uczniów. Opiekę nad grupą wycieczkową sprawowałycztery panie: Uliana Kikoła, Jolanta Kobus, Marzena Kacprzyk i Anna Piankowska. Zwiedzanie stolicy zaczęto od spaceru  z pilotem od Kolumny Zygmunta przez Rynek Starego Miasta do Pomnika Małego Powstańca .Uczniowie z niecierpliwością czekali na drugi punkt programu. W Hangarze 646 odbyła się godzinna lekcja wychowania fizycznego. Młodzież pod opieką trenerów uczyła się podstaw akrobatyki, łącząc sport z zabawą. Potem uczniowie udali się do Muzeum Narodowego, gdzie uczestniczyli w bardzociekawej lekcji muzealnej („Obyczaje staropolskie”, „Królowie Polski”„Średniowieczny portal”), realizowanej w trzech grupach. Przewodnicy w przystępny sposób przekazywali treści historyczne. Nie zabrakło ciekawostek i anegdot, dzięki którym łatwiej było przykućuwagę młodych słuchaczy.

    Wycieczka zakończyła się słodkim akcentem, ponieważ wszyscy odwiedzili Pijalnię Czekolady Wedla, która mieści się na Krakowskim Przedmieściu.W ramach „ Czekoladowych warsztatów” zapoznano się z procesem tworzenia czekolady - od plantacji do tabliczki. Każdy uczestnik dekorował własny torcik czekoladowy, który następnie pakowałi zabierał do domu.Oprócz tego na każdego uczestnika czekał kubek gorącej czekolady.W drodze powrotnej grupa wycieczkowa wstąpiła do restauracji McDonald`s

  . W czasie wycieczki humory wszystkim dopisywały. Bardzo szybko mijał czas, nikt nie narzekał na nudę.Młodzieży najbardziej podobały się zajęcia w Parku Trampolin. Niektórzy zapewniali, że przyjadą tu powtórnie z rodzicami.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowi Mazowieckiej
  ulica: Stefana Grota Roweckiego 6
  07-300 Ostrów Mazowiecka
 • (+29) 745-33-32

Dzień Edukacji Narodowej