• Wycieczka do Sejmu

• 6 czerwca 2024r. uczniowie "Dwójki" pojechali zwiedzać Sejm na zaproszenie posła pana Marcina Grabowskiego. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą historyczną. Zyskali nowe doświadczenie. Poczuli się ważni chodząc korytarzami tego gmachu. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała. Dziękujemy bardzo za zaproszenie panu posłowi Marcinowi Grabowskiemu.

• Wycieczka na Podhale

• W dniach 21-24.05 uczniowie klas 5bc, 6ab i 7b wzięli udział w wycieczce na Podhale i Słowację.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Kopalnię Soli w Wieliczce. Wysłuchaliśmy legendy o tym, skąd wzięła się sól na naszych terenach i podziwialiśmy kaplicę św. Kingi, wpisaną na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Drugiego dnia mieliśmy okazję zwiedzać Jaskinię Bielską na Słowacji. Jaskinia to narodowy pomnik przyrody, który znajduje się w Tatrach Bielskich. Kolejnym punktem programu był spacer Ścieżką w Koronach Drzew Bachledka. Ścieżka jest usytuowana na granicy Pienińskiego i Tatrzańskiego Parku Narodowego. Dodatkową atrakcją była podróż na szczyt kolejką linową.

Trzeci dzień spędziliśmy w Dolinie Kościeliskiej. Po kilkugodzinnym spacerze szlakiem turystycznym odwiedziliśmy Zakopane, gdzie żelazną atrakcją był spacer po Krupówkach. Wieczorem, w tradycyjnej góralskiej chacie wysłuchaliśmy prelekcji Adama Gąsienicy o zwyczajach pasterskich, legendach zbójnickich i pierwszych osadnikach, okraszonej grą na instrumentach.

Ostatni dzień naszej wycieczki spędziliśmy w Termach Chochołowskich. Po kilku godzinach korzystania z basenowych atrakcji udaliśmy się w drogę powrotną do Ostrowi. Wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń.

• Wyniki konkursu informatycznego

• Wyniki konkursu informatycznego „Edukacja w erze sztucznej inteligencji.” Uczniowie wykonali prezentacje pokazujące jak można wykorzystać sztuczną inteligencję do uczenia się. I miejsce – Maciej Skonieczny II miejsce – Zofia Rybaczewska III miejsce – Jakub Orzech Serdecznie gratulujemy.

Aleksandra Pachowska i Magdalena Podleś

• ulica: gen. Stefana Grota Roweckiego 6