• Obchody XXIV Dnia Papieskiego

• 13 października był wyjątkowym dniem. Cała społeczność SP nr 2 świętowała XXIV Dzień Papieski. Uroczystości rozpoczeliśmy złożeniem kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II a następnie wspólnie z parafią Wniebowzięcia NMP przeżywaliśmy Eucharystię. Po Mszy świętej był czas skupiający obecnych na myśli przewodniej dnia "Jan Paweł II- Ewangelia cierpienia i starości", która została ukazana w inscenizacja uczniów, nauczycieli a także zaproszonych dziadków. Cały ten dzień upłynął przy wytężonej pracy wolontariuszy szkolnych fundacji" Dzieło Nowego Tysiąclecia" zwanej "Żywym Pomnikiem Jana Pawła II".

• Rozstrzygnięcie X edycji konkursu fotograficznego: „ Ilustrujemy wybrane cytaty z nauczania Papieża Jana Pawła II”

• Rozstrzygnięcie X edycji konkursu fotograficznego:
            „ Ilustrujemy wybrane cytaty z nauczania Papieża Jana Pawła II”
            zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowi
            Mazowieckiej z okazji XXIV Dnia Papieskiego, pod patronatem Burmistrza Miasta Ostrów
            Mazowiecka Huberta Betlejewskiego.
            W konkursie wzięli udział uczniowie z ostrowskich szkół - Szkoły Podstawowej nr 1, 2
            i 4. Wpłynęło 50 prac. Koordynatorami konkursu były Anna Kożuchowska (SP nr 1),
            Justyna Pych ( SP nr 4 ), Aleksandra Pachowska ( SP nr 2 )

Wyróżnione prace:

Miejsce I Róża Rościszewska kl.5c SP nr 1
            Miejsce I Zofia Wyrzykowska kl.8a SP nr 2

Miejsce II Aleksandra Kwasiborska kl.5b SP nr 4
            Miejsce II Natalia Osińska kl.8a SP nr 2

Miejsce III Aleksandra Gryczon kl.6c SP nr 1
            Miejsce III Aleksandra Szabłowska kl.7a SP nr 1

Wyróżnienia:
            Kacper Murdza kl.6c SP nr 1
            Ada Pieńkowska kl.8a SP nr 2
            Alan Lendzioszek kl.7b SP nr 2
            Grzegorz Gutowski kl.7b SP nr 2
            Klara Karpińska kl.6c SP nr 2
            Krzysztof Marciniak kl.7a SP nr 2
            Marcel Kołodziejczyk kl.5b SP nr 2
            Paweł Szydlik kl.8a SP nr 2
            Jan Sitek kl.5a SP nr 2
            Zofia Łuczkowska kl.5b SP nr 2

Rozstrzygnięcie X edycji konkursu fotograficznego:
            „ Ilustrujemy wybrane cytaty z nauczania Papieża Jana Pawła II”
            Mazowiecka Huberta Betlejewskiego.
            i 4. Wpłynęło 50 prac. Koordynatorami konkursu były Anna Kożuchowska (SP nr 1),
            Justyna Pych ( SP nr 4 ), Aleksandra Pachowska ( SP nr 2 )

Wyróżnione prace:

Miejsce I Róża Rościszewska kl.5c SP nr 1
            Miejsce I Zofia Wyrzykowska kl.8a SP nr 2

Miejsce II Aleksandra Kwasiborska kl.5b SP nr 4
            Miejsce II Natalia Osińska kl.8a SP nr 2

Miejsce III Aleksandra Gryczon kl.6c SP nr 1
            Miejsce III Aleksandra Szabłowska kl.7a SP nr 1

Wyróżnienia:
            Kacper Murdza kl.6c SP nr 1
            Ada Pieńkowska kl.8a SP nr 2
            Alan Lendzioszek kl.7b SP nr 2
            Grzegorz Gutowski kl.7b SP nr 2
            Klara Karpińska kl.6c SP nr 2
            Krzysztof Marciniak kl.7a SP nr 2
            Marcel Kołodziejczyk kl.5b SP nr 2
            Paweł Szydlik kl.8a SP nr 2
            Jan Sitek kl.5a SP nr 2
            Zofia Łuczkowska kl.5b SP nr 2

• Dzień Edukacji Narodowej

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej klasy 2a i 2b przygotowały specjalny program artystyczny, który przeniósł nas w świat muzyki, tańca i poezji. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali swoje umiejętności, składając nauczycielom i pracownikom szkoły serdeczne podziękowania za ich codzienną pracę i poświęcenie. Przedstawienie było pełne wzruszających momentów, a także humorystycznych akcentów, które wywołały uśmiech na twarzach wszystkich zebranych.

• MegaMisja w naszej szkole

• Uczniowie klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej nr 2 zakwalifikowali się do programu Mega Misja Fundacji Orange, rozwijającego kompetencje społeczne i cyfrowe.

Poprzez gry i zabawy będziemy uczyć się współpracy, komunikacji, rozumienia emocji swoich i innych ludzi, krytycznego myślenia, kulturalnej dyskusji i funkcjonowania w świecie pełnym ekranów i nowoczesnych technologii.

8 października 2024 r. uczniowie kl. 3a wzięli udział w zajęciach pt. „Moc działania razem”. Rozmawialiśmy o współpracy, wzajemnym szacunku, o zainteresowaniach, a w trakcie gier i zabaw utrwalaliśmy zasady, dzięki którym czujemy się w grupie miło i bezpiecznie. Każdy z nas jest inny, ale łączą nas wspólne cechy i zainteresowania.

• Warsztaty naukowe "Magiczne właściwości czerwonej kapusty czyli o zasadach i kwasach".

• Dnia 7 października 2024r. uczniów klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 2 odwiedzili edukatorzy Fundacji RoRo. Uczniowie wzięli udział w warsztatach naukowych „Magiczne właściwości czerwonej kapusty czyli o zasadach i kwasach”, realizowanych w ramach środków Samorządu Mazowsza, Budżet Obywatelski Mazowsza, projekt „Rozwijam się, edycja 2”. Podczas zajęć uczniowie samodzielnie wykonywali doświadczenia, korzystając ze statywów, probówek i pipet. Dowiedzieli się, że substancje mogą mieć odczyn kwaśny, zasadowy lub obojętny. Było to spotkanie pełne kolorów, zapachów i dobrej zabawy. Przeprowadzone przez dzieci eksperymenty pozwoliły im inaczej spojrzeć na świat i lepiej go zrozumieć.

• Debata "Nie bądź obojętny… czyli o prawie dziecka do ochrony zdrowia psychicznego”

• 4 października uczniowie klas 7-8 uczestniczyli w debacie online „Nie bądź obojętny…, czyli o prawie dziecka do ochrony zdrowia psychicznego”, zorganizowanej przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty w Warszawie. Celem debaty było zwrócenie uwagi na tak ważne kwestie, jakimi są ochrona i dobrostan psychiczny młodego pokolenia.

• ulica: gen. Stefana Grota Roweckiego 6
          Poland