• Kolejny sezon ostrowskiego SMOKa za nami.

•

Pomimo niełatwej sytuacji w jakiej się znaleźliśmy udało nam się przeprowadzić do końca zajęcia w ramach Szkolnego Młodzieżowego Ośrodka Koszykówki - programu Polskiego Związku Koszykówki oraz Ministerstwa Sportu.

Grupa była liczna. Na treningi uczęszczało regularnie 49 młodych zawodników!

W czasie, gdy dzieci spędzają dużo czasu przed komputerem - już nie tylko dla rozrywki, udało nam się wyjść na przeciw ich zapotrzebowaniu na ruch.

Organizowaliśmy zajecia nawet 4 razy w tygodniu, aby sprostać oczekiwaniom młodych adeptów sztuki koszykarskiej. W zależności od grupy wiekowej, a te były aż trzy, w różnej proporcji uczyliśmy się oraz bawiliśmy. Jedno jest pewne - nikt nie próżnował!

W tym czasie głównym celem było zaspokojenie potrzebu ruchu, która w wieku wczesnoszkolnym jest ogromna. Nauczanie zdalne, nawet w najlepszej formie, nie da tego samego, co możliwość wybiegania się na hali sportowej i odczuwanie emocji wraz z przyjaciółmi z grupy wiekowej. To na zdrowym rozwoju i pozytywnych emocjach związnych z uprawianem sportu zależy nam najbardziej!

Zajęcia w ramach programu SMOK odbywają się zupełnie bezpłatnie. Treści realizujemy na obiektach szkolnych oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Z tego miejsca bardzo serdecznie dziękujemy za współpracę oraz liczymy, że dalsza będzie równie udana!

Życzymy wszystkim zdrowia i wytrwałości, abyśmy mogli spotkać się już w nowym roku w jeszcze większym gronie SMOKów!