• Jasełka Bożonarodzeniowe

• Jeśli tylko chcesz możesz być blisko Jezusa. Dziel się sobą, tak jak okruchem białego opłatka, aby w ten sposób każdy człowiek mógł poznać ,,smak" ludzkiego serca. Pamiętaj, aby każdego dnia odłamać kruszynę: Jednemu, kocham cię. Drugiemu, dziękuję. Trzeciemu, przepraszam. Czy wiesz, że kruche jak opłatek serce, jest piękne hojnością? I nie bój się, słowa w dar chleba przemieniać. W kolebce współczesności odkrywaj ją na nowo by wskazywała sens życia i wiodła drogą miłości.

• Klasa 2 a z wizytą w Wiosce Św. Mikołaja

• Dnia 30.11 klasa 2a wybrała się na wycieczkę do Wioski Św. Mikołaja w „Majątku Howieny” w Pomigaczach. Uczniowie spotkali się ze Św. Mikołajem, wzięli udział w świątecznych warsztatach i szalonych tańcach z Elfami, poznali tajemny przepis na elfią herbatkę i wyjątkowe pierniczki, które same również mieli możliwość przygotować. Zwiedzili domek Św. Mikołaja, zaglądając nawet do jego kuchni i sypialni. Zwiedzający wspięli się na poddasze aby zobaczyć sypialnię Elfów,  zasiedli też w fotelu Mikołaja - miejscu gdzie czyta on listy od dzieci ale także odnotowuje wszystkie ich zachowania w specjalnej  księdze (nikt nie odważył się do niej zajrzeć). Dzieci napisały listy do Św. Mikołaja i wrzuciły do elfiej skrzynki, dzięki czemu zostaną one szybko odczytane przez Mikołaja. W Magazynie Prezentów widzieliśmy już kilka gotowych paczek - strzegł ich osiołek z barankiem. Na koniec zwiedziliśmy też mikołajowe zoo.

Wszyscy poczuliśmy magię nadchodzących Świąt! To była niezapomniana magiczna przygoda

• II miejsce w konkursie „EkoSzkoła Edycja V”

• Aleksandra Stelmaszczyk uczennica klasy 3b ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowi Mazowieckiej zdobyła  II miejsce w konkursie „EkoSzkoła Edycja V” organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Dnia 9.12.20223r. odbyła się Gala wręczenia nagród laureatom konkursu  w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie.  W wydarzeniu wraz z Aleksandrą Stelmaszczyk uczestniczyła Pani Sylwia Katarzyna Kos – Sekretarz Miasta Ostrów Mazowiecka, Pani Dorota Brzostek – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowi Mazowieckiej oraz wychowawczyni Pani Ewa Kuczyńska.

36 uczniów szkół podstawowych z Mazowsza odebrało nagrody za swoje prace fotograficzne i plastyczne dotyczące ochrony środowiska.  Uczniowie zdobyli również EkoBony dla swoich szkół. Za zajęcie I - 5000 zł, II - 3000 zł, III - 1000 zł.

Wśród gości honorowych gali byli m.in.: -

- Malgorzata Gosiewska, wicemarszałek Sejmu

- Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska

- Sylwester Dąbrowski I wicewojewoda Mazowiecki

- Michał Prószyński szef gabinetu politycznego ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

- Sergiusz Kieruzel, dyrektor departamentu edukacji i komunikacji z Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Serdecznie gratulujemy laureatce i życzymy dalszych sukcesów !

• Pielęgniarka Szkolna

• Drodzy Rodzice i Uczniowie. W zakładce Pielęgniarka Szkolna znajdziecie aktualne informacje o działalności Pani Pielęgniarki.

• Wycieczka klas 4a, 4b, 4c i 7a do Suntago

• Poszukiwacze adrenaliny z klas 4a, 4b, 4c i 7a, w czwartek, 1 grudnia wybrali się na wycieczkę szkolną, prawie jak na egzotyczne wakacje!

Wcale nie musieli jechać na drugi koniec świata, ponieważ odwiedzili wodną dżunglę w Suntago. Jest to największy, zadaszony park wodny w Europie, znajdujący się nieopodal Warszawy.

Przywitała nas tropikalna temperatura °C, najprawdziwszych palm, zjeżdżalnie, w tym jedna z najdłuższych w Europie, ogromny basen ze sztucznie generowaną falą .

Największą radość sprawił dzieciakom zewnętrzny basen termalny oraz zjeżdżalnie pontonowe. Na najbardziej odważnych uczestników atrakcją była zawrotnie szybka, 55 metrowa, niemalże pionowa zjeżdżalnia oraz zjeżdżalnie pontonowe.

Zadbano również o to by zabawa w wodzie była przede wszystkim bezpieczna. Dlatego wizyta w Suntago rozpoczęła się wykładem ,,Bezpieczeństwo w wodzie", poprowadzonym przez ratownika. Dzieci dowiedziały się jak dbać o siebie podczas aktywnego odpoczynku nad wodą.

Z pewnością wyjazd zapewnił wszystkim wiele emocji, niezapomnianych wrażeń i wspaniałą integrację . Zresztą, sami zobaczcie te przepiękne, uśmiechnięte buzie.

• Andrzejki w Dwójce

•      24 listopada w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana przez uczniów zabawa andrzejkowa przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Dla uczniów klas IV-VIII została zorganizowana dyskoteka oraz mnóstwo różnych atrakcji i zabaw. Uczniowie pięknie udekorowali salę gimnastyczną. Całą imprezę uświetniła fantastyczna muzyka, którą przygotowali członkowie samorządu. Zabawa trwała od 15.00 do 19.00. Uczniowie bawili się znakomicie. Wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą i spokojną zabawę.