• Mobilne Laboratoria Przyszłości - warsztaty w szkole

• Laboratoria Przyszłości to największy w Polsce projekt edukacyjno-technologiczny. Dzięki tej inwestycji w edukację szkoła została wyposażona w nowoczesny sprzęt. Celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów w całej Polsce i zapewnienie im warunków do wejścia w przesycony technologią świat z odpowiednimi kompetencjami. Dziś uczniowie klas V i VI uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez edukatorów Mobilnego Laboratorium Przyszłości. Dzięki nim rozwijali kreatywność, pasję, zainteresowania i talenty, które przełożą się na lepszy start w dorosłość.

• Nabór wniosków o Stypendia Św. Mikołaja w roku szkolnym 2023/24

• Od 1 do 29 września 2023 roku uczniowie chcący ubiegać się o Stypendium Św. Mikołaja mogą składać wniosek.

Nabór wniosków odbywa się online przez portal stypendialny w szkołach należących do programu Stypendia Św. Mikołaja.

Stypendia św. Mikołaja dedykowane są uzdolnionym i zaangażowanym społecznie dzieciom z niezamożnych rodzin. Stypendystą może zostać uczeń od 5 klasy szkoły podstawowej, aż do matury w szkole ponadpodstawowej.

KRYTERIA UBIEGANIA SIĘ O STYPENDIUM

kryteria formalne, które muszą spełnić uczniowie:

• miesięczny dochód netto na jednego członka rodziny nie jest wyższy niż 2000 zł,
            • uczeń uzyskał średnią ocen w roku poprzedzającym przyznanie stypendium nie niższą niż: 4,4 w szkole podstawowej, 4,0 w szkole ponadpodstawowej,
            • uczeń złożył kompletny wniosek o stypendium wraz z wymaganymi załącznikami.

kryteria merytoryczne oceniane przez komisje stypendialną w szkole:

• Kryterium nr 1. Zaangażowanie i aktywność społeczna w ciągu ostatniego roku szkolnego,
            • Kryterium nr 2. Osiągnięcia: naukowe, sportowe, artystyczne, w olimpiadach przedmiotowych i tematycznych, w ciągu ostatniego roku szkolnego.
            • Informacje dotyczące składania wniosków o stypendium.pdf
          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• 4 września odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/2024. Pani dyrektor Dorota Brzostek serdecznie przywitała wszystkich zgromadzonych na uroczystości, a w szczególności uczniów klas pierwszych. Następnie głos zabrała pani Sylwia Kos Sekretarz Miasta . Pani wice dyrektor Małgorzata Jamiołkowska odczytała przydział klas i wszyscy rozeszli się na spotkanie z wychowawcami. Uczniowie klas czwartych uczcili pamięć poległych żołnierzy. Wraz z wychowawcami  złożyli kwiaty i zapalili znicze na cmentarzu.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• Zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024, które odbędzie się 4 września 2023 r. o godz. 9.00. Chętni uczniowie i rodzice mogą wziąć udział w Mszy św. inaugurującej nowy rok szkolny, która odbędzie się 4.09.2023r. o godz. 8.00 w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej.

• Półkolonie MOSIR

• W związku z rozpoczęciem wakacji zapraszamy do udziału w półkoloniach MOSiR dla dzieci w wieku 6-13 lat.

1.     turnus - 26-30.06.2023

2.     turnus - 03-07.07.2023

3.     turnus - 10-14.07.2023

4.     turnus - 17-21.07.2023

Uczestnicy półkolonii biorą udział m.in. w zajęciach sportowych, językowych, tanecznych oraz plastycznych. Organizowane są wycieczki piesze oraz całodniowe wycieczki wyjazdowe do parków rozrywki itp. Informacje dotyczące półkolonii oraz dostępności miejsc pod nr tel.: 29 645 21 40.

• „Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku”

• 8-9 lipca #OstrówMazowiecka park wokół stawu miejskiego MOSiR Ostrów Mazowiecka. Każda z uczestniczek szkolenia po jego ukończeniu otrzyma pamiątkowy certyfikat. Celem projektu jest promowanie obronności oraz budowanie pewności siebie w sytuacji kryzysowej. Żołnierze – instruktorzy nauczą podstawowych zasad codziennego bezpieczeństwa, sposobów wykrywania oraz unikania zagrożeń. Pokażą techniki walki wręcz przydatne w niebezpiecznych sytuacjach. To okazja dla wszystkich chętnych pań, aby pod okiem doświadczonych instruktorów nauczyć się podstaw umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu, zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej. Uczestniczki będą miały także okazję zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia oraz odświeżyć praktyczną wiedzę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy.
            Zajęcia skierowane są do kobiet, które w dniu szkoleniu mają ukończone co najmniej 18 lat. Zapisy pod numerem tel. 660 381 211 / 571 604 405 lub mail: w.szydlak@ron.mil.pl
          • XIX Ostrowskie Spotkania Ornitologiczne

• 7 czerwca 2023r. uczniowie dwójki uczestniczyli w XIX Ostrowskich Spotkaniach Ornitologicznych. Uczniom podobały się warsztaty w terenie oraz wykłady prowadzących dr hab. Zbigniewa Kasprzykowskiego, mgr Przemysława Obłoży i mgr Pawła Cieśluka. Uczniowie naszej szkoły w konkursie na rozpoznawanie gatunków ptaków po głosach i wyglądzie zajęli: Jan Kaczyński 3 miejsce w kategorii do kl. VI, Mateusz Mikołajczyk 3 miejsce w kategorii klas VII - VIII oraz Dawid Korzeb wyróżnienie w tej samej kategorii. Gratulujemy.

• Wyniki konkursu informatycznego

• Szkolny konkurs informatyczny na najciekawszą prezentację wykonaną w programie PowerPoint „Jak dbać o zdrowie psychiczne?” został rozstrzygnięty. Konkurs skierowany był do uczniów klas VII i VIII. Uczestnicy przygotowali bardzo ciekawe prezentacje, wykazali się wiedzą i umiejętnościami, rozwinęli swoje zainteresowania i uzdolnienia nie tylko informatyczne. Wyniki są następujące:
            I miejsce - Anna Zakrzewska Anna_Zakrzewska_zdrowie_psychiczne.pptx
            II miejsce - Aleksandra Dawidczyk
            III miejsce - Natalia Suchcicka
            Wyróżnienie - Amelia Pasiak
            Dziękujemy wszystkim za udział, gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!
            Jury: Magdalena Podleś, Małgorzata Kucharska