• Obchody rocznicy śmierci Papieża JPII

• Dnia 27 marca 2024r. delegacja Szkoły Podstawowej nr 2 uczciła pamięć Patrona Papieża Jana Pawła II w 19 rocznicę Jego śmierci. Została złożona wiązanka kwiatów i zapalono znicze pod pomnikiem Papieża Polaka.

• Dzień Kolorowej Skarpetki

• 21 marca jest nie tylko pierwszym dniem wiosny, ale także Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa. Kolorowe skarpetki nie do pary, które tego dnia założyli uczniowie klas 1-3 ostrowskiej „Dwójki”, są symbolem naszej solidarności z osobami z Zespołem Downa, ponieważ wszyscy jesteśmy WYJĄTKOWI !

• Pierwszy Dzień Wiosny

• 21 marca 2024r. uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 2 pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Wyruszyli z marzanną i kolorowymi gaikami na plac zabaw „Topolowy Zakątek”, przy ul. Szkolnej, gdzie właśnie dziś, z inicjatywy Burmistrza Jerzego Bauera, odbyło się uroczyste otwarcie altany ogrodowej. Na zakończenie przemarszu uczniów nastąpił tradycyjny obrzęd pożegnania zimy – spalenie marzanny na boisku szkolnym. Witaj Wiosno!

• WYRÓŻNIENIE DLA IGI PIEŃKOWSKIEJ

• W poniedziałek 18 marca 2024 r. odbył się 47.Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka” w Kinie Ostrovia. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów z klas I-III: Amelia Kowalska, Iga Pieńkowska, Franciszek Iglik oraz Bartosz Mioduszewski. Natomiast klasy IV-VI reprezentowało pięć uczennic: Zuzanna Iglik, Julia Modzelewska, Izabela Staniaszek, Alicja Wesołkowska, Gabriela Wiśniewska.

Uczennica Iga Pieńkowska z klasy IIb zdobyła wyróżnienie za piękną recytację wiersza „Może potem”.

Gratulujemy Igo!

• I miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej ,,Music in the air"

• I miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej ,, Music in the air " zorganizowanym przez CSL Technikum Lotnicze w Nagoszewie Zajęła uczennica Alicja Góral - kategoria klas VI-VII Naszą szkołę reprezentowały również uczennice : Julia Szyszkowska oraz Maja Szubińska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

• Zaelektryzowani - warsztaty z zakresu chemii i fizyki dla klas 1-3

• 13 marca klasy 1-3 odwiedziła grupa "Zaelektryzowani”, która przybliżyła uczniom wiedzę z zakresu chemii i fizyki. Tematem zajęć były właściwości fizyczno-chemiczne wybranych gazów. Prezentujący pokazał wiele ciekawych doświadczeń z wodorem, helem, azotem, tlenem, parą wodną. Prowadzącemu udało się w umiejętny sposób połączyć elementy humorystyczne, edukacyjne zachęcając obserwujących do wspólnego, bezpiecznego eksperymentowania.

• Finał Rachmistrza - 16 edycja

• W lutym odbył się finał szkolnego konkursu matematycznego Rachmistrz. Do konkursu przystąpili uczniowie, którzy najlepiej napisali I etap w swoich klasach. Celem konkursu jest kształcenie umiejętności biegłego wykonywania działań pamięciowych. Z przyjemnością ogłaszamy listę zwycięzców konkursu:

Julian Swatowski kl. 6b – Rachmistrz Szkoły 2023/2024

Kacper Grabowski – Rachmistrz Klas Czwartych

Michał Zakrzewski – Rachmistrz Klas Piątych

Paweł Piskowski oraz Jan Polakowski – Rachmistrze Klas Siódmych

Piotr Buczyński – Rachmistrz Klas Ósmych

Gratulujemy zwycięzcom! Życzymy dalszych sukcesów matematycznych.

Elżbieta Karpińska – Bednarczyk, Małgorzata Kucharska

• Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka”

• W czwartek 29 lutego 2024r. odbyły się eliminacje szkolne do 47. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. W eliminacjach brali udział uczniowie klas I-III oraz IV-VI.

Recytatorów oceniało Jury w składzie:

Emilia Byler

Jolanta Kobus

W konkursie brali udział: Oliwia Tymińska, Jan Bąk, Blanka Bąk, Joanna Lewandowska, Mikołaj Napiórkowski, Michał Jutrzenka, Michalina Bajorek, Iga Pieńkowska, Amelia Kowalska, Bartosz Mioduszewski, Franciszek Iglik, Kornelia Andryszczyk, Julia Kalata, Maria Remiszewska- Tarnarzewska, Nikola Piórkowska, Zuzanna Iglik, Gabriela Wiśniewska, Alicja Wesołkowska, Izabela Staniaszek, Julia Modzelewska

Jury wytypowało do etapu powiatowego następujących uczniów:

klasy I-III

Michalina Bajorek

Amelia Kowalska

Iga Pieńkowska

Franciszek Iglik

Bartosz Mioduszewski

klasy IV-VI

Alicja Wesołkowska

Zuzanna Iglik

Gabriela Wiśniewska

Izabela Staniaszek

Julia Modzelewska

Wszyscy recytujący otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Organizatorem konkursu była Bożena Ciach