• Klasa IIIa na wycieczce w pasiece pszczół.
          • Klasa IIIa na wycieczce w pasiece pszczół.

          • Dnia 24 kwietnia 2018r. uczniowie z klasy IIIa odwiedzili pasiekę u dziadka Jasia, który jest pszczelarzem. W swojej pasiece ma pszczoły, które wraz z rozpoczęciem wiosny zaczęły pracę nad nowym miodem. Zanim jednak dziadek Jasia będzie mógł cieszyć się wyjątkowym smakiem miodu ze swojej pasieki i innymi produktami pszczelimi musi włożyć wiele pracy oraz trudu w przygotowanie uli dla pszczół. Pokazał nam strój ochronny, który wkłada przed wyjściem do pasieki. Każdy uczeń mógł go potem przymierzyć i zapozować do zdjęcia. Następnie pokazał uczniom podkurzacz, który służy do odymiania pszczół, żeby były spokojne kiedy pszczelarz do nich podchodzi. Potem uczniowie zobaczyli miodarkę, dzięki której można odwirować miód z plastrów. Mogli sprawdzić kręcąc rękoma jak ona działa. Uczniowie mieli wiele pytać do pana pszczelarza, na które chętnie im odpowiadał. Na zakończenie naszej wizyty dwie uczennice podziękowały za oprowadzenie po pasiece i wręczyły własnoręcznie wykonaną laurkę oraz czekoladki.

        • Konkurs wiedzy o bankowości dla klas I-III
          • Konkurs wiedzy o bankowości dla klas I-III

          •            W dn. 12 kwietnia odbył się finał szkolnego konkursu wiedzy o bankowości, organizowanego w ramach działalności SKO. Po eliminacjach klasowych, uczniowie klas I-III rywalizowali między sobą w trzech kategoriach: klasy I, II i III. Test zawierał wiele trudnych zadań z zakresu waluty, działalności banku oraz matematycznych obliczeń pieniężnych opartych na sytuacjach z codziennego życia. Wszyscy uczniowie biorący udział w finale wykazali się wysokim poziomem wiedzy i umiejętności. Wyrażamy wielki podziw dla naszych młodych talentów! Wśród wszystkich wspaniałych uczestników „najwspanialsi” okazali się :

            Klasy I :

            1 miejsce ex æquo: Natalia Osińska IB, Zofia Wyrzykowska IA, Tomasz Szczepanik IB

            2 miejsce : Zofia Przastek IA

            3 miejsce: Adrianna Pieńkowska IB

            Wyróżnienia : Paweł Piskowski IA, Alicja Góral IA

             

            Klasy II :

            1 miejsce :Zofia Rybaczewska IIA

            2 miejsce : Jakub Orzech IIA

            3 miejsce : Wiktoria Matusiak IIA

             

            Klasy III :

            1 miejsce  ex æquo: Filip Malec IIIB, Paulina Sobczak IIIA

            2 miejsce ex æquo: Michalina Bloch IIIB, Gabriela Legacka IIIB

            3 miejsce : Mateusz Zaręba IIIB

        • Egzaminy Gimnazjalne
          • Egzaminy Gimnazjalne

          • Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych:

            • 18 - 20 kwietnia  2018 r. Egzaminy w gimnazjum (klasy I-VII SP i II GP mają wolne) 
        • Eliminacje do XIII  Festiwalu Polskiej Piosenki Filmowej
          • Eliminacje do XIII Festiwalu Polskiej Piosenki Filmowej

          •  

                                                    

            W dniu 13 kwietnia 2018r. odbyły się eliminacje do XIII  Festiwalu Polskiej Piosenki Filmowej. Uczestnicy byli oceniani przez jury w składzie:

            - przewodnicząca: wszechstronna wokalistka, kompozytorka, chórzystka i trenerka wokalna m. in. w programach „Bitwa na głosy” i „The Voice of Poland”;

            - muzyk, fagocista, wieloletni członek Filharmonii Łomżyńskiej;

            - instruktor wokalny, wokalistka, autorka płyt dla dzieci „Grześ i Agniesia”.

             

            Szkołę Podstawową Nr 2 im. Papieża Jana II w Ostrowi Mazowieckiej reprezentowały uczennice klasy 1 a: Alicja i Maja. Alicja zaśpiewała „Piosenkę biedronki” z filmu „Królestwo Zielonej Polany. Powrót”(1998), reż. Krzysztof Kiwerski. Maja zaprezentowała piosenkę „Rzeka Marzeń” z filmu „W pustyni i w puszczy” (2001), reż. Gavin Hood.

             

             Laureatką konkursu w kategorii: klas I – III szkoły podstawowej została Maja, która zajęła ex equo II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

             

                                                                                                 Wychowawca kl. 1 a

                                                    

        • Olimpiada Ekologiczna
          • Olimpiada Ekologiczna

          •         10 kwietnia w Jasienicy odbyła się X Powiatowa Olimpiada Ekologiczna.  Olimpiada cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów. W etapie szkolnym brało udział 16 uczniów. Ośmioro uczestników z klas szkoły podstawowej i ośmioro  z klas  drugich i trzecich gimnazjum. W etapie powiatowym w naszej kategorii wiekowej brało udział 9 szkół. Z naszej szkoły pojechały 2 uczennice: Magdalena Szczepanik i Eliza Podleś. Uczennica Magdalena Szczepanik zajęła 3 miejsce na 17 uczestników biorących udział w olimpiadzie. Sukces jest duży, ponieważ zakres materiału wykracza całkowicie ponad program szkoły podstawowej i materiał był dość obszerny. Gratulacje!

        • Sala fizyczno-chemiczna po remoncie
          • Sala fizyczno-chemiczna po remoncie

          • Właśnie zakończył się generalny remont sali fizyczno-chemicznej. Sala została odnowiona i w pełni wyposażona w nowe meble, odpowiednie stoliki i krzesła dla uczniów.

            Zapraszamy do galerii :)

        • WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH DO WARSZAWY
          • WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH DO WARSZAWY

          • W dniu 10 kwietnia klasy Ia i Ib były na wycieczce w Warszawie. Pierwszym punktem było zwiedzanie stadionu PGE-Narodowy. Podczas tej wycieczki, specjalnie przygotowanej dla najmłodszych wycieczkowiczów stadionu, oprócz wizyty w szatniach zawodników, dzieci zagrały w piłkę w sali, w której rozgrzewają się zawodnicy przed meczem. Na koniec wjechaliśmy schodami ruchomymi na taras widokowy i podziwialiśmy panoramę stadionu. Kolejnym punktem wycieczki był spacer w Łazienkach Królewskich. Tam odpoczęliśmy  i zjedliśmy drugie śniadanie. Następnie poszliśmy do Manufaktury czekolady. Tam obejrzeliśmy prezentację całego procesu powstawania czekolady –  od plantacji do tabliczki, próbowaliśmy jak smakują ziarna kakao i wypiliśmy ze smakiem gorącą czekoladę. Na koniec każde dziecko stworzyło własną tabliczkę czekolady, którą zabraliśmy do domu. Ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta w Mc Donalds.

            Wycieczka wszystkim dzieciom bardzo podobała się i nie mogą się doczekać kiedy będzie następna.

                                                           Małgorzata Sadłowska

        • Wystawa malarska
          • Wystawa malarska

          • W dniach 4-5 kwietnia 2018r w Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej zorganizowano wystawę malarską.

            Grupa wolontariatu: Julia Gajewska kl. II gim., Izabela Malka kl.VI, Kacper Młyński kl. V, Weronika Radecka kl. V oraz Nadia Żmijewska kl. VI przygotowała wystawę, opracowała i przedstawiła treści dotyczące eksponowanych obrazów.

            W ramach profilaktyki międzyrówieśniczej wolontariuszki z klas starszych opowiadały grupom młodszych dzieci ( klasy I-III oraz IV) o autorach obrazów, technice malarstwa, przedstawionych osobach.

            Na naszą wystawę zaprosiliśmy też dwie grupy przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 2.

            Celem przedsięwzięcia było rozwijanie zainteresowań oraz poznanie świata sztuki. Uczennica Julia Gajewska przedstawiła obrazy własne, zachęcając dzieci do malowania.

            Szczególną rolę w przedsięwzięciu odegrał Kacper Młyński uczeń klasy piątej, który zajmował się organizacją „zwiedzania”.

            Opiekę nad uczniami w przygotowaniu i realizacji przedsięwzięcia pełniły psycholog szkolny Iwona Stachowiak oraz pedagog szkolny Jolanta Kobus.

        • Kiermasz Ozdób Wielkanocnych
          • Kiermasz Ozdób Wielkanocnych

          •          W dniach 26 – 28 marca odbył się Kiermasz Ozdób Wielkanocnych zorganizowany przez koordynatorów programu Stypendia św. Mikołaja oraz Samorząd Uczniowski.

            Wszystkie ozdoby wykonane zostały przez uczniów naszej szkoły. Uczniowie połączyli siły i przygotowując wielkanocny kiermasz, stworzyli piękne ozdoby, pisanki, stroiki i kartki. W ramach przedświątecznego zabiegania naprawdę warto było poświęcić kilka minut i zrobić coś dobrego dla innych. 

            Uzyskane ze sprzedanych ozdób pieniądze będą przeznaczone na stypendia dla uczniów naszej szkoły.
            Zorganizowanie kiermaszu nie byłoby możliwe bez zaangażowania uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli hojnie wspierających wspólne dzieło. Dziękujemy również pani Marcie Pielaszek za wsparcie w tym przedsięwzięciu. Wszystkim bardzo dziękujemy.

            Magdalena Podleś

        • „Konkurs wielkanocny”
          • „Konkurs wielkanocny”

          • Uczniowie naszej szkoły, którzy uczęszczają do świetlicy, wzięli udział w miejskim konkursie plastycznym organizowanym przez TOYPLANET.PL pt. „Niespodzianka w pisance”. Dzieci miały za zadanie narysować to, co chciałyby znaleźć w jajku PLAYMOBIL. Prace miały być wykonane dowolną techniką wybraną przez wykonawców.

            Pierwsze miejsce otrzymał uczeń klasy I – Paweł Piskowski.
            Jesteśmy z niego bardzo dumni i życzymy dalszych sukcesów

                   Iwona Staniszewska

        • Dzień Nowych Technologii w Edukacji
          • Dzień Nowych Technologii w Edukacji

          • Dzień Nowych Technologii w Edukacji w ostrowskiej „Dwójce”

            „Wiosna, wiosna, ach to ty.”

            Dzień Nowych Technologii w Edukacji to inicjatywa MEN, której celem jest popularyzowanie nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji. Do udziału w wydarzeniu zostały zaproszone szkoły, przedszkola, placówki edukacyjne, instytucje kultury, organizacje pozarządowe. Uczestnictwo w Dniu Nowych Technologii w Edukacji zadeklarowało 328 podmiotów z Polski i z zagranicy.

            Patronat nad Dniem Nowych Technologii w Edukacji objęła europejska sieć ministerstw edukacji European Schoolnet.

            Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęcało wszystkie szkoły i placówki oświatowe, by 21 marca uczniowie oraz ich rodzice brali udział w bezpłatnych i ogólnodostępnych pokazach, zajęciach warsztatowych, prezentacjach multimedialnych, grach i zabawach, projekcjach filmów, spotkaniach oraz pokazowych lekcjach dotyczących nowoczesnych technologii, które mogą być wsparciem w nauce.

            Nasza szkoła zadeklarowała swój udział  i aktywnie włączyła się do projektu MEN.                      Pierwszego Dnia Wiosny uczniowie i ich rodzice mogli wziąć udział  w wielu  wydarzeniach, których celem była promocja edukacji cyfrowej. Wszystkie lekcje odbywały się z  wykorzystaniem tablicy interaktywnej i programów multimedialnych.

            Uczniowie młodszych klas tropili ślady wiosny min. 

            • oglądając film „Zwiastuny wiosny”, na podstawie którego musieli później wykonać interaktywny quiz w rozpoznawaniu kwiatów
            • rozwiązując krzyżówkę interaktywną na podstawie wcześniej obejrzanej  prezentacji o pierwszych wiosennych kwiatach
            • ucząc się piosenki „Maszeruje wiosna” z wykorzystaniem karaoke

            Uczniowie klas starszych również interaktywnie uczcili początek wiosny :

            • na lekcjach przyrody, na podstawie obejrzanej  prezentacji multimedialnej „Rośliny wiosenne”, uczyli się gatunków roślin poprzez rozwiązywanie zadań interaktywnych: łączenie zdjęć roślin z nazwą gatunkową.
            • na muzyce rozbrzmiewała piosenki pt. "Wiosna, wiosenka" z wykorzystaniem podkładu karaoke z programu „Wygraj Sukces”. Wyszukiwali też ilustracje w Internecie, jako podkład do słów piosenki.
            • na lekcjach języka niemieckiego korzystali z platformy edukacyjnej Kahoot
            •  na języku polskim podsumowaniem tematu   „Motyw wiosny w literaturze i sztuce” była gra multimedialna "Władcy słów"
            • na lekcjach matematyki uczniowie uczestniczyli w turnieju klasowym „ Łamigłówki zespołowe”  z wykorzystaniem programów multimedialnych
            • na lekcjach fizyki i chemii wykorzystano aplikacje i symulacje komputerowe

             

            • na języku angielskim uczniowie wspólnie oglądali  anglojęzyczne filmiki „Nasza szkoła wiosną”, które zostały przez nich wcześniej samodzielnie nagrane z wykorzystaniem telefonów komórkowych
            • na zajęciach komputerowych  zastosowano metodę odwróconej lekcji za pomocą wykorzystania gamifikacji w edukacji
            • na lekcjach informatyki, biologii i historii wykorzystano Technologii Rozszerzonej Rzeczywistości, która umożliwia połączenie w czasie rzeczywistym prawdziwego, realnego świata, z generowanym cyfrowo obrazem.

             

            Imprezy towarzyszące multimedialnym lekcjom w ty dniu to :

            • szkolny turniej matematycznej gry online „ Mistrz 1024”
            • prezentacje dla społeczności szkolnej i rodziców multimedialnych projektów gimnazjalnych „Od książek do kart i z powrotem” oraz  "Odżywiamy skórę na wiosnę".
            • warsztaty edukacyjne dla uczniów i rodziców pt. „Robot Photon wyrusza na poszukiwanie wiosny”.
            • rodzinny turniej dla uczniów i rodziców – gry i zabawy z wykorzystaniem  podłogi interaktywnej

            Przez cały dzień na szkolnej świetlicy odbywały się zajęcia  z wykorzystaniem nowoczesnych technologii : w trakcie słuchania wyszukanych w Internecie utworów muzycznych uczniowie tworzyli prace plastyczne o tematyce wiosennej. Kolejną atrakcją była wirtualna wycieczka do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego.

             

            Wykorzystując tak ogromne ilości nowoczesnych narzędzi edukacyjnych,  nasi uczniowie trafili w końcu na długo wyczekiwaną przez wszystkich „Wiosnę”. To właśnie dzięki nim po południu nad Ostrowią zaświeciło słońce.

             

            Filmiki nagranie przez uczniów-

            https://www.youtube.com/watch?v=dCvAgvn9uh8&feature=youtu.be

            https://www.youtube.com/watch?v=6aV3ENoiI_M&t=3s

             

             

             

        • Klasowe jajeczko w klasie IIIa
          • Klasowe jajeczko w klasie IIIa

          • W ostatnim dniu szkoły przed przerwą świąteczną uczniowie z klasy IIIa wspólnie z wychowawczynią zorganizowali przedświąteczne klasowe spotkanie. W odświętnych strojach, z uśmiechem i radością dzieliliśmy się jajeczkiem składając sobie wzajemnie świąteczne życzenia. Na stole nakrytym białym obrusem były babki piaskowe i karmelowe wafelki oraz kartoniki z soczkiem przygotowane przez mamy z Trójki klasowej. Dla każdego ucznia było też jajko - niespodzianka i jajeczko z nadzieniem, bo to przecież jajeczkowe święta.  Wszyscy miło i wesoło spędziliśmy ten czas opowiadając sobie o świątecznych wielkanocnych tradycjach.

        • Misterium Paschalne ..On Żyje Alleluja''
          • Misterium Paschalne ..On Żyje Alleluja''

          • W Wielkim Tygodniu społeczność szkolna miała okazję zobaczyć Misterium Paschalne. Inscenizacja została przygotowana przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem siostry Lucjany. Misterium ukazywało historię uczniów Jezusa, którzy odkrywali tajemnice zmartwychwstania. To wyjątkowe Misterium wprowadziło w nastrój świąteczny również członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

        • SPOTKANIE AUTORSKIE - DOROTA SCHRAMMEK
          • SPOTKANIE AUTORSKIE - DOROTA SCHRAMMEK

          • Spotkanie autorskie z panią Dorotą Schrammek, która napisała powieść dla młodzieży Niepełka

            27.03.2018 młodzież klas 7a i 7b brała udział w spotkaniu autorskim z pisarką Dorotą Schrammek. Oprócz opowiadania o swojej twórczości pani przeprowadziła kilka 5-cio minutowych wprawek pisarskich. Uczniowie mieli okazję rozpoznać swoje talenty pisarskie.

        • Debata profilaktyczna „Narkotyki, dopalacze- nie tędy droga”
          • Debata profilaktyczna „Narkotyki, dopalacze- nie tędy droga”

          •           Dnia 22 marca 2018r w naszej szkole odbyła się debata profilaktyczna „Narkotyki, dopalacze- nie tedy droga”. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście: dyrektor Wydziału Organizacji, Spraw Obywatelskich i Promocji pan Rafał Zęgota, policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Maz., młodzież z Centrum Kształcenia Rolniczego w Lubiejewie wraz z opiekunami oraz uczniowie klas VII, II i III gimnazjum naszej szkoły.

            Debatę rozpoczęła pani dyrektor Dorota Brzostek, która wyjaśniła zebranym, że nasze spotkanie jest elementem kampanii „Narkotyki, dopalacze- nie tędy droga”, której inicjatorami są: Mazowieckie Kuratorium Oświaty oraz Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu. Głównym celem projektu jest zwiększenie poziomu wiedzy nauczycieli i rodziców na temat zagrożeń związanych z narkotykami i dopalaczami. Ponadto zamiarem inicjatorów kampanii jest kształtowanie świadomości wśród dzieci i młodzieży szkolnej dotyczącej negatywnego wpływu środków odurzających na człowieka oraz konsekwencji prawnych z tym związanych.

            Moderatorem prowadzonej debaty była pani Iwona Stachowiak psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostrowi Mazowieckie i jednocześnie psycholog szkolny.

            Pierwszym punktem programu była prelekcja połączona z występem muzycznym nauczyciela i wychowawcy naszej szkoły pana Michała Chojnowskiego. W wystąpieniu uwzględniono przypadki uzależnień muzyków od substancji psychoaktywnych oraz ich wpływ na życie i zdrowie ludzkie. Następnym punktem debaty był spektakl profilaktyczny w wykonaniu uczniów Centrum Kształcenia Rolniczego w Lubiejewie.

            W dalszej części spotkania głos zabrał st. sierż. Łukasz Kuliś z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, który przedstawił treści profilaktyczne związane z bezpieczeństwem uczniów i odpowiedzialnością karną nieletnich. W czasie debaty uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, na które zgromadzeni na Sali specjaliści udzielali odpowiedzi. Na zakończenie wystąpił dyrektor Wydziału Organizacyjnego, Spraw Obywatelskich i Promocji pan Rafał Zęgota, który skierował do młodzieży informacje dotyczące spędzania wolnego czasu. Debatę zakończyło wystąpienie pedagoga szkolnego p. Jolanty Kobus, która przedstawiła działania profilaktyczne realizowane na terenie szkoły.    

        • Mistrzostwa Miasta w szachach 24-03-2018r
          • Mistrzostwa Miasta w szachach 24-03-2018r

          •         Zawody rozegrane zostały systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Turniej przeprowadzony został dla 3 grup wiekowych z podziałem na kategorie dziewcząt i chłopców. Nasi reprezentanci jak zwykle z zawodów szachowych wrócili z medalami.
            W kategorii dziewcząt rocznik 2008 i młodsze - srebrny medal zdobyła Pieńkowska Ada
            W kategorii dziewcząt rocznik 2005-2007 - srebrny medal wywalczyła Szczepanik Magda
            W kategorii chłopców rocznik 2002- 2004 - złoty medal zdobył Kordek Szymon

    • Świetnie! Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowi Mazowieckiej
      • zsp1ostrow@gmail.com, sekretariat.zsp1ostrow@gmail.com
      • (+29) 745-33-32
      • ulica: gen. Stefana Grota Roweckiego 6 07-300 Ostrów Mazowiecka Poland
      • Inspektorem Ochrony Danych Osobowych jest Pan Łukasz Bieniek, sekretariat.zsp1ostrow@gmail.com
    • Logowanie