Wydarzenia
Dzieje się - październik
Dzień Krawata z okazji Dnia Chłopaka
29 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Krawata połączony z Dniem Chłopaka. Wszyscy, którzy przyodzieli w ten dzień krawaty, zwykle zwolnieni byli z odpowiedzi.
13
7a na spektaklu tanecznym w Wyszkowie
W poniedziałek 25 września klasa VII A obejrzała spektakl taneczny „DOM” wystawiony na deskach WOK „Hutnik” w Wyszkowie. Niezwykłe widowisko przygotowane było przez tancerzy Rewii Dziecięcej „Sylaba” w Wyszkowie. Naszej klasie towarzyszyły dodatkowe emocje wywołane faktem, że jedną z tancerek była nasza koleżanka z klasy Ada Pieńkowska. Jesteśmy zachwyceni spektaklem i pełni podziwu dla wszystkich tancerzy, ale przede wszystkim dla naszej Ady. Gratulacje!
Wychowawczyni klasy E. K. - Bednarczyk
Klasa 2a pisze listy
Uczniowie klasy 2a bardzo się starali i do bliskich listy napisali. Do koperty je włożyli, potem znaczek przykleili. W słoneczny dzień na pocztę się udali i listy wysłali.
Zaproszenie na koncert
ELŻBIETA LANC - CZŁONEK ZARZĄDU WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO
Jerzy Bauer - Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka
Alicja Węgorzewska - Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej
Zapraszają na koncert z okazji 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego
organizowany przez Warszawską Operę Kameralną
NIE ŻAL MI – koncert piosenek Edith Piaf w wykonaniu Anny Sroki – Hryń
Koncert ten to zestaw najsłynniejszych piosenek najwybitniejszej francuskiej artystki XX wieku - Edith Piaf w wykonaniu Anny Sroki - Hryń. Utwory (w tłumaczeniu Andrzeja Ozgi) wykonywane są w języku polskim w wydatkowych aranżacjach Urszuli Borkowskiej. Wykonania artystki to coś więcej niż aktorska interpretacja piosenki, recital ten to niebanalne, genialne, wykonane na najwyższym poziomie kunsztu aktorskiego i wokalnego utwory ikony francuskiej piosenki. UTWORY wchodzące w skład koncertu to: Ponad dachami Paryża, Jean żebrak, Akordeonista, Johnny żaden z Ciebie anioł, Hamburg, Świat w kolorach, Tłum, Hymn miłości, Padam, Milord Brawo dla klowna, Nic a nic nie żal mi.
ANNA SROKA - HRYŃ Polska aktorka teatralna, telewizyjna, dubbingowa i piosenkarka. Absolwentka Wydziału Teatralnego Akademii Teatralnej w Warszawie. Współzałożycielka studia teatralnego KOŁO. Występowała na deskach wielu teatrów w kraju m.in. w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie czy Teatrze Muzycznym w Toruniu. Szerokiej publiczności znana przede wszystkim z wielu przedsięwzięć w teatrach stołecznych. Podziwiać Ją było można w głównej roli spektaklu "Mamma Mia" w Teatrze Muzycznym Roma, można było oklaskiwać w spektaklach "Tuwim dla dorosłych", "Alicja w krainie czarów", "Proces" czy "Całujcie mnie wszyscy w odbiornik". Występowała na scenach takich teatrów jak Teatr Ochoty, Teatr Komedia, Teatr Bajka, Montownia, Teatr Studio, Teatr Rozrywki, Teatr Soho gdzie wystawiana była "Taksówka", Teatr 6 piętro i "Młynarski obowiązkowo" czy Teatr Polonia w monodramie "Cafe Luna" na podstawie filmów Pedro Almodovara. Ostatnio na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej w polskiej prapremierze „Company” - musicalu Stephena Sondheima. Występuje również z własnymi recitalami: „Ulica, którą płyną moje obie dłonie” piosenki Ewy Demarczyk, Vintage - utwory międzywojenne, czy „Najpiękniejsza” - z piosenkami Agnieszki Osieckiej.
Przykładowe piosenki w wykonaniu Anny Sroki - Hryń dostępne są pod linkiem poniżej: https://youtu.be/3oegRfJhwXg
Mobilne Laboratoria Przyszłości - warsztaty w szkole
Laboratoria Przyszłości to największy w Polsce projekt edukacyjno-technologiczny. Dzięki tej inwestycji w edukację szkoła została wyposażona w nowoczesny sprzęt. Celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów w całej Polsce i zapewnienie im warunków do wejścia w przesycony technologią świat z odpowiednimi kompetencjami. Dziś uczniowie klas V i VI uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez edukatorów Mobilnego Laboratorium Przyszłości. Dzięki nim rozwijali kreatywność, pasję, zainteresowania i talenty, które przełożą się na lepszy start w dorosłość.
Nabór wniosków o Stypendia Św. Mikołaja w roku szkolnym 2023/24
Od 1 do 29 września 2023 roku uczniowie chcący ubiegać się o Stypendium Św. Mikołaja mogą składać wniosek.
Nabór wniosków odbywa się online przez portal stypendialny w szkołach należących do programu Stypendia Św. Mikołaja.
Stypendia św. Mikołaja dedykowane są uzdolnionym i zaangażowanym społecznie dzieciom z niezamożnych rodzin. Stypendystą może zostać uczeń od 5 klasy szkoły podstawowej, aż do matury w szkole ponadpodstawowej.
KRYTERIA UBIEGANIA SIĘ O STYPENDIUM
kryteria formalne, które muszą spełnić uczniowie:
- miesięczny dochód netto na jednego członka rodziny nie jest wyższy niż 2000 zł,
- uczeń uzyskał średnią ocen w roku poprzedzającym przyznanie stypendium nie niższą niż: 4,4 w szkole podstawowej, 4,0 w szkole ponadpodstawowej,
- uczeń złożył kompletny wniosek o stypendium wraz z wymaganymi załącznikami.
kryteria merytoryczne oceniane przez komisje stypendialną w szkole:
- Kryterium nr 1. Zaangażowanie i aktywność społeczna w ciągu ostatniego roku szkolnego,
- Kryterium nr 2. Osiągnięcia: naukowe, sportowe, artystyczne, w olimpiadach przedmiotowych i tematycznych, w ciągu ostatniego roku szkolnego.
- Informacje dotyczące składania wniosków o stypendium.pdf
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
4 września odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/2024. Pani dyrektor Dorota Brzostek serdecznie przywitała wszystkich zgromadzonych na uroczystości, a w szczególności uczniów klas pierwszych. Następnie głos zabrała pani Sylwia Kos Sekretarz Miasta . Pani wice dyrektor Małgorzata Jamiołkowska odczytała przydział klas i wszyscy rozeszli się na spotkanie z wychowawcami. Uczniowie klas czwartych uczcili pamięć poległych żołnierzy. Wraz z wychowawcami złożyli kwiaty i zapalili znicze na cmentarzu.
13
Dzieje się - wrzesień
Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
Zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024, które odbędzie się 4 września 2023 r. o godz. 9.00. Chętni uczniowie i rodzice mogą wziąć udział w Mszy św. inaugurującej nowy rok szkolny, która odbędzie się 4.09.2023r. o godz. 8.00 w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej.
Plan lekcji na rok szkolny 2023/2024
Dzieje się - sierpień
Zaproszenie do udziału w uroczystościach związanych z rocznicą Powstania Warszawskiego 1 sierpnia
Dla upamiętnienia heroicznego czynu narodowego z 1 sierpnia 1944 r. Burmistrz Miasta Jerzy Bauer oraz Muzeum Dom Rodziny Pileckich zapraszają do uczestnictwa w miejskich obchodach rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.
Dzieje się - lipiec
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023
- 22
Uroczyste pożegnanie ósmoklasistów
- 11
Zakończenie roku szkolnego 2022/2023
Półkolonie MOSIR
W związku z rozpoczęciem wakacji zapraszamy do udziału w półkoloniach MOSiR dla dzieci w wieku 6-13 lat.
1. turnus - 26-30.06.2023
2. turnus - 03-07.07.2023
3. turnus - 10-14.07.2023
4. turnus - 17-21.07.2023
Uczestnicy półkolonii biorą udział m.in. w zajęciach sportowych, językowych, tanecznych oraz plastycznych. Organizowane są wycieczki piesze oraz całodniowe wycieczki wyjazdowe do parków rozrywki itp. Informacje dotyczące półkolonii oraz dostępności miejsc pod nr tel.: 29 645 21 40.
Wakacje z Miejską Biblioteką Publiczną
„Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku”
- 8-9 lipca #OstrówMazowiecka park wokół stawu miejskiego MOSiR Ostrów Mazowiecka. Każda z uczestniczek szkolenia po jego ukończeniu otrzyma pamiątkowy certyfikat. Celem projektu jest promowanie obronności oraz budowanie pewności siebie w sytuacji kryzysowej. Żołnierze – instruktorzy nauczą podstawowych zasad codziennego bezpieczeństwa, sposobów wykrywania oraz unikania zagrożeń. Pokażą techniki walki wręcz przydatne w niebezpiecznych sytuacjach. To okazja dla wszystkich chętnych pań, aby pod okiem doświadczonych instruktorów nauczyć się podstaw umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu, zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej. Uczestniczki będą miały także okazję zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia oraz odświeżyć praktyczną wiedzę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy.
Zajęcia skierowane są do kobiet, które w dniu szkoleniu mają ukończone co najmniej 18 lat. Zapisy pod numerem tel. 660 381 211 / 571 604 405 lub mail: w.szydlak@ron.mil.pl
- Świetnie! Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit
Archiwum Aktualności