XIV edycja konkursu fotograficznego Mazowsze Bliskie Sercu
I KONKURS DZIECIĘCYCH TALENTÓW POLSKIEGO RADIA DZIECIOM
„I Konkurs Dziecięcych Talentów” to inicjatywa Polskiego Radia Dzieciom, mająca na celu odkrywanie i promocję najbardziej utalentowanych, najmłodszych słuchaczy radia. Konkurs nie tylko umożliwi realizację marzeń każdego artysty, czyli wzięcie udziału w nagraniu płyty oraz koncercie laureatów. To przede wszystkim szansa na rozwijanie dziecięcych pasji, edukację muzyczną i oswajanie ze sceną estradową.
Umiejętność publicznego występowania jest obecnie określana jako jedna z najważniejszych kompetencji miękkich. Dla wielu osób to jednak wciąż lęk nie do pokonania, który wiąże się z silnym, nierzadko paraliżującym stresem. Konkurs pozwoli najmłodszym oswoić strach i zmierzyć się z trudnymi emocjami, towarzyszącymi występom publicznym. To także doskonała szansa do kontaktu i integracji z rówieśnikami, nawiązywania pierwszych, młodzieńczych przyjaźni oraz przeżywania wspólnej przygody poprzez zabawę.
Zadanie konkursowe polega na zaśpiewaniu utworu lub wyrecytowaniu wiersza w języku polskim. Jeżeli uczestnik pochodzi z rodziny dwujęzycznej, może zgłosić utwór w kategorii zagranicznej. Młodych artystów oceniać będą m.in. Szymon „Simon” Radzimierski i Natalia Kukulska – Jeżeli muzyka jest Waszą pasją, bardzo serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w konkursie. Nagrodą dla najlepszych wykonań będzie udział w nagraniu płyty. Ja swój pierwszy album nagrałam właśnie jako dziecko, mając lat 10 i stało się to dla mnie wielką, wspaniałą przygodą – mówi jurorka konkursu.
Wykonane utwory, oprócz Natalii Kukulskiej i Szymona „Simona” Radzimierskiego ocenią również: Daria Druzgała, Marcin Kusy oraz słuchacze Polskiego Radia Dzieciom w internetowym głosowaniu. Jury wybierze 10. uczestników w kategorii „wiersz” i 10. uczestników w kategorii „piosenka”. Zgłoszenia w trzech kategoriach wiekowych: do 5 lat, 6-9 lat oraz 10-13 lat przyjmowane są na dwa sposoby. Można załączyć plik audio z nagranym utworem i wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy lub wysłać plik wideo w wiadomości na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych. Utwory nadsyłać można do 1 czerwca br. na adres konkurstalentow.polskieradio.pl albo na facebook.com/radiodzieciom
W naszym konkursie nie ma przegranych! Każde dziecko może wziąć udział w programie nadawanym na żywo i zaistnieć na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
Polskie Radio Dzieciom to całodobowy program radiowy skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz do ich rodziców. Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Wspierają charytatywne akcje oraz projekty, które niosą ze sobą wartość edukacyjną. Podejmują współpracę patronacką z wydawnictwami, teatrami oraz kinami. Patronatem medialnym obejmowane są również koncerty, wystawy i pokazy. Jednym z czołowych projektów Polskiego Radia Dzieciom jest współpraca z Placówkami Ambasadorskimi, czyli przedszkolami i szkołami na terenie całego kraju.
Polskie Radio Dzieciom nadawane jest w Internecie, w systemie DAB+ oraz w urządzeniach mobilnych przez aplikację. Więcej informacji oraz regulamin konkursu na stronie: konkurstalentow.polskieradio.pl.
Link do Facebooka: https://www.facebook.com/radiodzieciom/photos/a.1561591150794886/2304869799800347/?type=3&theater
Link do oficjalnej strony konkursu z regulaminem i formularzem zgłoszeniowym: konkurstalentow.polskieradio.pl
Pozdrawiam serdecznie
Krystian Cieślak
Samodzielny Specjalista ds. Promocji i Public RelationsAgencja Promocji
Polskie Radio SAAl. Niepodległości 77/85 | 00-977 Warszawa
tel. +48 22 645 30 13e-mail: krystian.cieslak@polskieradio.pl
www.polskieradio.pl
Pierwszaki na przedstawieniu w Starej Elektrowni
- 13
W piątek 10 maja 2019r. uczniowie z klasy Ia i Ib wzięli udział w teatrzyku Teatru „TAK” z Radomia w ramach Tygodnia Bibliotek organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostrowi Mazowieckiej. Na początku spotkania powitała wszystkie dzieci dyrektor biblioteki p.Jolanta Andruszkiewicz i zaprosiła do uważnego obejrzenia teatrzyku. Uczniowie z klas pierwszych oraz przedszkolaki z miejskich jednostek w sali Starej Elektrowni przy ul. 11 Listopada obejrzeli przedstawienie pt. „Nadchodzi Pipi”. Podczas tego przedstawienia dzieci wspólnie z aktorami miały możliwość śpiewania, naśladowania ruchów aktorek oraz tańczenia. Zabawna Pipi próbowała również nauczyć dzieci kilku słówek po angielsku np. dni tygodnia poprzez śpiewanie piosenki o tygodniu z tekstem po angielsku. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy. Wszystkim dzieciom podobało się przedstawienie, a na koniec nagrodzili aktorów gromkimi brawami.
Wychowawca klasy Ia
Dzień bez śmieci
Z okazji zbliżającego się ,,Dnia bez śmiecia", który odbędzie się 11 maja, została zorganizowana akcja ,,Ratowanie świata". 8 maja postaramy się ograniczyć zużycie plastiku. Zamiast plastikowych toreb na zakupy weźmiemy materiałową, a zamiast napoju w plastikowej butelce kup napój w przetwarzalnym opakowaniu. Postaramy się również sprzątać okolice, w której mieszkamy i nie zaśmiecać jej. Robiąc tylko te rzeczy mozemy zrobić naprawdę wiele dla naszej planety. Jeśli 200 osób podniosłoby śmieci tego dnia znikłoby 1600 śmieci.
Uczniowie klasy Ia z rodzicami w Teatrze Narodowym w Warszawie
W niedzielę 7 kwietnia 2019r. uczniowie z klasy Ia wspólnie ze swoimi rodzicami i wychowawcami byli na wycieczce w Warszawie. W ramach pobytu w stolicy obejrzeli spektakl w Teatrze Narodowym pt. „Pchła Szachrajka” wystawiany na scenie Studio. Spektakl to wspaniała zabawa nie tylko dla najmłodszych. Niczym nie skrępowany śmiech małego i dużego widza, ciągłe metamorfozy, zabawy, taneczne układy postaci w spektaklu. Rymy Jana Brzechwy śpiewane solo, w duetach i chóralnie w brawurowym wykonaniu aktorów Teatru Narodowego. Na czele z Ewą Konstancją Bułhak w tytułowej roli małej, krnąbrnej i butnej pchlej psotnicy. Reżyserem spektaklu jest inna znana aktorka – Anna Seniuk. Niedzielne, wiosenne przedpołudnie upłynęło nam w miłej i radosnej atmosferze spędzonej w ciekawy sposób wspólnie z Rodzicami i dziećmi, a pogoda też nam dopisała.
Wychowawca klasy Ia
Wyniki rekrutacji do klas I
Informujemy, iż w sekretariacie dostępna jest lista z wynikami rekrutacji do klasy I.
Proszę dzwonić pod nr 29-74-533-32 lub zgłaszać się osobiście do sekretariatu szkoły.
Rodzice dzieci zakwalifikowanych składają – w terminie do 10 maja br. – w szkole, do której dziecko zostało zakwalifikowane do przyjęcia, potwierdzenie woli zapisu.
W załączeniu wzór oświadczenia.
Turniej klas I-III w Dwa Ognie
W piątek 26 kwietnia 2019r. na hali MOSiR-u przy ul. Trębickiego 10 po raz kolejny odbyły się Mistrzostwa Miasta Szkół klas I – III w Dwa Ognie pod patronatem Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka – Jerzego Bauera. W mistrzostwach wzięły udział reprezentacje uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1, Szkoły Podstawowej Nr 2 i Szkoły Podstawowej Nr 3. Uczniowie z klas I – III rozegrali mecze z każdą ze szkół w swojej kategorii wiekowej. W klasyfikacji końcowej uczniowie z klas pierwszych Szkoły Podstawowej Nr2 zdobyli I miejsce i każdy z zawodników otrzymał złoty medal i pamiątkowy dyplom, uczniowie z klas drugich zdobyli III miejsce i otrzymali brązowe medale + dyplomy oraz uczniowie z klas III zdobyli również III miejsce i wracali do szkoły z brązowymi medalami zawieszonymi na szyi + trzymane w ręku dyplomy. Gratulujemy wszystkich zawodnikom biorącym udział w tym roku szkolnym w Mistrzostwach w Dwa Ognie klas I - III.
Wychowawca klasy Ia
Stypendia w Polsce
Szanowni Państwo,
Stypendium to często jedyna szansa dla młodych osób, aby rozwinąć skrzydła – rozwijać swoje pasje, uczestniczyć w programach edukacyjnych, a także zaspokoić podstawowe potrzeby.
Fundacja Dobra Sieć od 10 lat aktywnie działa, aby informacja o dostępnych programach stypendialnych* dotarła do jak najszerszego grona młodych ludzi. Dzięki serwisowi www.mojestypendium.pl informuje o programach stypendialnych oferowanych przez stowarzyszenia, fundacje, samorządy, uczelnie i firmy. Strona jest bazą aktualnych ofert skierowanych do uczniów, studentów, doktorantów oraz osób utalentowanych artystycznie lub sportowo. W bazie serwisu mojestypendium.pl zgromadzono do ponad 10 tysięcy informacji dotyczących stypendiów, staży i konkursów!
Konkurs fotograficzny
Apel z okazji Konstytucji 3 Maja
Przed nami majowe święta i rocznice. 1 Maja –Święto Pracy, 2 Maja –Święto Flagi Państwowej oraz 3 Maja- Święto Konstytucji 3 Maja. Uczniowie uczcili święta uroczystym apelem. Rozbrzmiewały wiersze, piosenki oraz moc wiadomości na temat obchodzonych świąt. Była też prezentacja multimedialna min z widokami naszego miasta wykonanymi z lotu ptaka.
Majówka w Grądach
Dni otwarte CSL Technikum Lotnicze w Nagoszewie.
Dzień Ziemi
22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. To czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko. Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi. W naszej szkole 26 kwietnia odbył się apel. Uczniowie przedstawili montaż słowno –muzyczny pt .,,Kłopoty leśnego krasnala”. Przesłaniem naszego przedstawienia było to, aby dbać o nasza planetę.
Marzena Kacprzyk
Konkurs - tabliczka mnożenia
Zapraszamy uczniów i rodziców do udziału w konkursie
#tabliczka2019 - mnożenie do 100.
Konkurs ma zasięg ogólnopolski. Test główny w postaci zadań otwartych odbędzie się w dniach 27-31.05.2019 r. na wybranych lekcjach i 02.06.2019 r.(niedziela) dla rodziców i znajomych uczniów.
Zachęcamy wszystkich by "zagrać dla szkoły" w teście głównym.
Uczniowie mogą zaprosić do wykonania testu głównego rodziny i znane im osoby ze szkoły. Swoim udziałem zdobędą dla szkoły punkty.
Należy utworzyć swoje konto na stronie kochamjp.pl
W rubryce szkoła wpisać klucz dostępu: spostrowiamaz
(Procedurę samodzielnego zakładania kont opisano w regulaminie na stronie: https://kochamjp.pl/regulamin/zasady-portalu/logowanie/)
Wówczas można zacząć ćwiczyć tabliczkę mnożenia w eliminatorze błędów, przez najbliższy miesiąc, na komórkach lub komputerach. Może to być efektywnie spędzony czas w gronie rodzinnym.
Aleksandra Pachowska
"Zrób krok w antysmog"
Klasa VIII b uczestniczyła w projekcie „Klimatyczna Klasa”. W ramach tego projektu przeprowadziliśmy kampanię społeczną na facebooku pod hasłem: „Zrób krok w antysmog”.
Na facebooku utworzyliśmy grupę „Zrób krok w antysmog”. Liczyła ona 128 członków. W grudniu i styczniu systematycznie, prawie codziennie, umieszczaliśmy różne materiały zgromadzone lub przygotowane przez grupy, na które podzieliliśmy naszą klasę. Pojawiały się wywiady z mieszkańcami Ostrowi Mazowieckiej na temat ich wiedzy związanej ze smogiem, filmiki z „drona” widoku naszego miasta w różne dni z komentarzem uczniów, zdjęcia dymiących ostrowskich kominów z hasłami antysmogowymi, wywiad z lekarzem mówiącym o wpływie zanieczyszczenia powietrza na zdrowie ludzi w naszym mieście, materiały zaczerpnięte z Internetu a związane z tematem.
Chcieliśmy zwiększyć świadomość ludzi, że paląc w piecach śmieci i słabej jakości materiały szkodą sami sobie i swoim sąsiadom. Na dużą zachorowalność dzieci jesienią, problemy zdrowotne osób dorosłych, coraz większą liczbę osób chorych na raka, wpływa zanieczyszczenie powietrza smogiem.
Promowaliśmy hasło „Zrób krok w anytsmog”. Uświadamialiśmy, że my też możemy coś zmienić zaczynając od siebie i swoich bliskich. Przecież widzimy, jaki dym z leci kominów. Możemy reagować.
Można przeciwdziałać smogowi również np. sadząc jak największą liczbę drzew i krzewów, choćby pnączy, zamiast całe podwórka wykładać kostką brukową „dla wygody”. Ruch przy pracach w ogródku też jest bardzo potrzebny organizmowi. Można przesiąść się z samochodu na rower lub iść pieszo. W Ostrowi odległości nie są zbyt duże.
Akcję początkowo skierowaliśmy do dzieci i młodzieży, by zwiększyć ich świadomość i przez nich dotrzeć do rodziców, wujków, cioć, dziadków i babć oraz sąsiadów.
Podczas realizacji projektu uczniowie uczyli się współpracy ze sobą, odpowiedzialności, systematyczności. Pojawiało się szereg problemów, dzięki którym zobaczyliśmy, że nie wszystko co zaplanowaliśmy udało się zrobić, na bieżąco zmienialiśmy koncepcje, rozwiązania. Cała klasa żyła projektem. Dało to nam szereg nowych doświadczeń i umiejętności oraz dużo radości.
Otrzymaliśmy certyfikat i dyplom
Aleksandra Pachowska
Strajk-zawieszenie
Szanowni Rodzice oraz Drodzy Uczniowie!
Pragnę poinformować,iż w związku z zawieszeniem strajku w Szkole Podstawowej nr 2 zajęcia lekcyjne będą odbywać się zgodnie z planem.
Pozdrawiam serdecznie Państwa oraz naszych Uczniów.
Dyrektor szkoły- Dorota Brzostek