• Wycieczka uczniów kl.2a do Łomży

• Dnia 26.04.2023r. uczniowie klasy 2a wzięli udział w wycieczce klasowej do Łomży. Dzień spędzili aktywnie, zaczynając od obejrzenia spektaklu "Niesamowite przygody Skarpetek" w Teatrze Lalki i Aktora. Ciekawa scenografia, stroje aktorów, gra świateł, humor i muzyka sprawiły, że dzieci oglądały z zaciekawieniem tę przezabawną sztukę teatralną. Obejrzeli też lalki teatralne z poprzednich przedstawień oraz weszli na wieżę widokową zlokalizowaną w budynku teatru. Następnie uczniowie zwiedzili Muzeum Przyrody – Dwór Lutosławskich w Drozdowie. Doznali też wielu niezapomnianych wrażeń w Parku Trampolin Jump6. Ściana wspinaczkowa, basen z gąbkami, strefa do zbijaka i koszykówki były doskonałym miejscem do skoków, salt, fikołków i innych akrobacji. Wszyscy bawili się wyśmienicie, a oto nasza fotorelacja.

• Dzień Ziemi

• 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, który ma celu promowanie postaw proekologicznych i proklimatycznych wśród społeczeństwa. W tym dniu ludzie całego świata zastanawiają się, jakich spustoszeń na swojej planecie dokonał człowiek, jakie są tego skutki i jak to można zmienić. W związku z tym 25 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel, który przedstawiła klasa 4c.

W części artystycznej uczniowie przybliżyli nam problemy dotyczące zagrożeń naszej planety. Przypomnieli, że stan środowiska przyrodniczego zależy od wszystkich ludzi i każdy z nas jest odpowiedzialny za przyszłość Ziemi. Wszyscy chcemy żyć w zdrowym środowisku, dlatego musimy wspólnie przeciwdziałać zagrożeniom ekologicznym. Występy uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej w wykonaniu uczniów klasy 4c, 5b oraz 6a oraz taniec w wykonaniu uczennicy 6a.

Magdalena Podleś

• Spotkanie z przedstawicielami Fundacji AMF Nasza Droga

• Uczniowie klas siódmych i ósmych uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Fundacji AMF Nasza Droga. Fundaja Anny i Macieja Formanowiczów od lat pomaga zdolnej młodzieży w aktywny sposób rozwijać się i pracować nad poznawaniem siebie.

• XI Konkurs Fotograficzny „Ptaki w krajobrazie jesienno- zimowym”

• XI Konkurs Fotograficzny „Ptaki w krajobrazie jesienno- zimowym” zorganizowany przez Ostrowskie Stowarzyszenie „LUDZIE Z PASJĄ”. W kategorii "zdjęcie młodego fotografa, który w dniu zakończenia konkursu nie ukończył 15 roku życia" wyróżnienia otrzymały 3 uczennice z naszej szkoły: Zoja Bąk - zdjęcie pt.: "Kaczka dziwaczka", Nadia Zdziarstek - zdjęcie pt.: "Portret Sójki", Maja Niciejewska - zdjęcie pt.: "Nadmorska piękność", To duży sukces dla młodych, początkujących fotografów. W konkursie wzięło udział 70 uczestników w pięciu kategoriach. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem.                                                                                                    Gratulujemy!

• Lekcja online o kosmosie

• Uczniowie Dwójki po raz kolejny wzięli udział w ciekawej lekcji online z wykładowcami obserwatorium astronomicznego z Włoch z miasta partnerskiego Brembate di Sopra.

• Przysięga wojskowa żołnierzy

• Już w najbliższą sobotę 1 kwietnia 2023 r. odbędzie się uroczysta przysięga wojskowa. Ślubowanie na sztandar 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza, ps.”Rój” złoży blisko 40 żołnierzy szkolenia podstawowego. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11:00 na obiekcie OMEGA przy MOSiR Ostrów Mazowiecka ul. Trębickiego 10.

Oprawę muzyczną zapewni Orkiestra Wojskowa z Siedlec. Mieszkańcy oraz przybyli goście będą mogli zapoznać się ze służbą i sprzętem wojskowym używanym przez Wojska Obrony Terytorialnej, na punktach informacyjno-promocyjnych będzie można porozmawiać z rekruterami 5 MBOT. Przewidziano szereg atrakcji dla najmłodszych, m.in. malowanie twarzy, możliwość wejścia do pojazdów wojskowych, pojazdu sanitarnego czy wozu strażackiego, a dla smakoszy kuchni polowej będzie wojskowa grochówka. Zapraszamy do aktywnego i ciekawego spędzenia czasu wraz z rodziną!

• Dzień Kolorowej Skarpetki w klasie 3b

• Klasa 3 b obchodziła Dzień Kolorowej Skarpetki okazując przy tym wsparcie dla osób z Zespołem Downa. Data Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa nie jest przypadkowa bo 21 para chromosomów to pierwszy dzień wiosny i jednocześnie dzień ludzi niezwykłych. Dwie różne skarpetki stały się symbolem Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa, ponieważ chromoson ma kształt przypominający skarpety. Oznacza to, że przy parze chromosomów znajdują się trzy chromosomy zamiast dwóch. Zespół Downa to wada genetyczna w której występuje trisomia 21 pary chromosomów.

• II miejsce w powiecie

• 15 marca odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom 2023". Naszą szkołę reprezentowali Natalia Osińska i Paweł Szydlik. Natalia zajęła II miejsce. Bardzo dziękujemy i gratulujemy!

• Konkurs matematyczny Galileo

• 7 marca uczniowie naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Galileo zorganizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej z siedzibą w Warszawie. Mieli do rozwiązania 26 zadań o podwyższonym stopniu trudności. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.