• 3c na grzybobraniu

          • Uczniowie klasy 3c wspólnie z rodzicami i wychowawczynią wzięli udział w klasowym grzybobraniu w miejscowości Antoniewo. Spotkanie zostało zakończone ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.

          • Europejski Tydzień Kodowania

          • W dniach 18 - 22 października nasza szkoła bierze udział w Europejskim Tygodniu Kodowania.

            CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.

            W naszej szkole najmłodsi zajmą się kodowaniem offline. Będą to szachy, statki, kółko i krzyżyk. Te gry będą dobrym przygotowaniem do nauki programowania. Uczą one poruszania się po planszy, analizowania ruchów przeciwnika oraz skupienia uwagi. Wyszukiwanie symboli (np. oznaczenia na drzwiach toalet, strzałki do różnych miejsc na tabliczkach w centrach handlowych) oraz zabawy w odszyfrowywanie haseł ukrytych pod symbolami  pomogą zrozumieć, że ważne informacje można pokazać za pomocą symboli, a nie tylko wyrazów.

            Programowanie w Scratch-u  pomaga rozwijać kreatywne myślenie. Podczas tworzenia programów dzieci poznają ważne koncepcje matematyczne i informatyczne rozwijające ich kreatywność, logiczne rozumowanie, umiejętność rozwiązywania problemów oraz współpracy z innymi.

            Będziemy rozbudzali również zainteresowanie programowaniem dzięki interaktywnym robotom edukacyjnym Photon. Poprzez specjalną aplikację na tablety i smartfony, uczniowie muszą pomóc Photonowi, ucząc go wszystkiego od podstaw - od poruszania się w określonych kierunkach, rozpoznawania różnych kolorów, aż po reagowanie na różne bodźce i interakcję z otaczającą go rzeczywistością.

            Zapraszamy do zabawy z programowaniem.

            Magdalena Podleś

          • Wyprawa na południe Polski w dniach 28 – 29 września

          • Dawno, dawno temu, za górami za lasami znużona ciągłym pobytem w szkole klasa 8a wraz ze swoimi wiernymi kompanami z klasy 8b, 8c oraz z klasami siódmymi postanowiła zorganizować niesamowitą wyprawę na południe Polski, a dokładniej do krainy zwanej Zatorem, w której to mieści się gród Energylandii. Legenda głosi, że tam ludzie są w stanie przełamać swoje słabości i wykazać się nadzwyczajnym męstwem.  Aby tam się dostać, trzeba pokonać niezliczone kilometry pasm górskich, pól , a nawet rzek. Po wielu dniach i nocach dzielnym podróżnikom udało się dotrzeć do miejsca, które wydawałoby się ,że jest tylko legendą, po taktycznym rozproszeniu w małych grupkach zaczęła się eksploracja. Po ośmiu godzinach odkrywania niesamowitego grodu okazało się ,że legendy nie kłamały, ponieważ znajdowała się tam kolejka górska nazwana przez przodków Hyperion . Bali się jej nawet sami twórcy ,a to z tego powodu ,że ten wytwór samego diabła miał 77 metrów wysokości ,a potrafił rozpędzić się nawet do 142 km/h. Niejeden odkrywca przestraszył się tej bestii ,lecz nasi podróżnicy nie stchórzyli (nawet ci, którzy mieli lęk wysokości) i pokonali swoje słabości, niektórzy po tym wyczynie nie czuli się najlepiej , a inni płakali ze szczęścia. Po krótkiej przerwie poszukiwacze przygód wyruszyli w dalszą eksplorację i tym razem znaleźli coś, co ich zaskoczyło, otóż ukazał się przed podróżnikami zupełnie nowy obiekt, o którym nie ma nic w legendzie, a nazwę nosił dumną -Abyssus .Okazało się ,że to jest najdłuższa kolejka górska. Po dokładnych oględzinach niestety wielu kompanów stchórzyło i zrezygnowało. Po pewnym czasie kompania zgłodniała, na szczęście okazało się, że przodkowie zadbali o wyżywienie, ponieważ było tam wiele karczem. Nasi bohaterowie po napojeniu i dobrym jadle wyruszyli na zasłużony odpoczynek do przydrożnej gospody. Po dobrze przespanej nocy kompania wyruszyła dalej w podróż, tym razem do Częstochowy na Jasną Górę, aby poznać historię tego miejsca. Nasi podróżnicy byli pod wrażeniem, ponieważ ujrzeli obraz liczący 639 lat przedstawiający Matkę Boską Częstochowską. Na tym się nie skończyło,  kompania była prowadzona przez mędrca, który znał ten przybytek jak własną kieszeń, przedstawiał im najróżniejsze kosztowności podarowane przez niezliczoną ilość królów w ciągu wielu wieków. Po godzinnej eksploracji okazało się, że to miejsce ma bardzo bogatą historię ze względu na między innymi:  bitwę obronną, która się tam odbyła, cudowny obraz Matki Boskiej lub też kosztowności gromadzone od bardzo dawna. Wszystko, co dobre ,szybko się kończy -tak samo jak ta klawa przygoda zacnych bohaterów. Po niesamowicie długim oraz trudnym powrocie chciałoby się rzec ,że wszyscy żyli długo i szczęśliwie, lecz niestety tak nie było ,ponieważ nasi dzielni bohaterowie następnego dnia mieli kartkówkę z biologii. Lecz trzeba wspomnieć rzecz ważną, ponieważ i ja tam byłem z bohaterami, oranżadę Helenę i wodę piłem.  A co widziałem i słyszałem, w opowiadaniu umieściłem.  Adam Więcław

    • Świetnie! Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowi Mazowieckiej
      • zsp1ostrow@gmail.com, sekretariat.zsp1ostrow@gmail.com
      • (+29) 745-33-32
      • ulica: gen. Stefana Grota Roweckiego 6 07-300 Ostrów Mazowiecka Poland
      • Inspektorem Ochrony Danych Osobowych jest Pan Łukasz Bieniek, sekretariat.zsp1ostrow@gmail.com
    • Logowanie