• Uczniowie z klasy Ia lubią czytać…

• Pierwszaki w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  mającego na celu poprawę stanu czytelnictwa w swojej klasie i zachęcenia do korzystania z bogatego księgozbioru szkolnej biblioteki  mieli specjalną lekcję temu poświęconą.  Cały program składa się z 3 priorytetów, które realizuje MKiDN za pośrednictwem Biblioteki Narodowej i Instytutu Książki oraz MEN. My podczas lekcji zrealizowaliśmy jeden z priorytetów. Uczniowie z klasy Ia realizowali priorytet 3 - Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.  Podczas lekcji  edukacji polonistycznej czytaliśmy książkę Janiny Porazińskiej „Pamiętnik Czarnego Noska”. Jest to jedna z nowości, która w tym roku szkolnym została zakupiona do szkolnej biblioteki. Po wysłuchaniu książki, wywiązała się rozmowa o swoich ulubionych pluszakach. Dzieci przyniosły swoje ulubione misie – przytulanki , które mogły pokazać i przedstawić koleżankom i kolegom z klasy. Potem wysłuchały informacji dotyczących historii pluszowego misia. Mogły też zobaczyć misie z dawnych czasów na zdjęciach przyniesionych przez swoją panią. Teraz przyszła pora na wykonanie w dwóch grupach prezentacji w formie plakatu na dużym bristolu na temat : „Miś dawniej i dziś”. Uczniowie zgodnie i twórczo pracowali w swoich grupach tworząc ciekawe plakaty.  Na zakończenie zajęć każde dziecko miało do wykonania pracę plastyczną – kudłatego misia – z wykorzystaniem włóczki. Na pamiątkęz tej lekcji pierwszaki otrzymali misiowe dyplomiki. Wszystkim uczniom bardzo podobała się taka lekcja. A efekty ich pracy zostały umieszczone na klasowej wystawie.

Wychowawca klasy Ia

• Mistrzostwa Ostrowi Mazowieckiej w zawodach lekkoatletycznych.

•       Mistrzostwa Ostrowi Mazowieckiej w zawodach lekkoatletycznych dziewcząt. Wyniki:

Amelka Skowrońska - 100m - złoto i skok w dal -  srebro

Eliza Podleś - 300m -  srebro i 600m - srebro

Sztafeta 4x100m drużyna w składzie: Amelka Skowrońska, Eliza Podleś, Oliwia Maliszewska, Julka Wujkowska- srebro  Brawo dziewczęta 👍 👏

• Konkurs - tabliczka mnożenia

• Zapraszamy rodziców i znajomych uczniów do udziału w konkursie #tabliczka2019 - mnożenie do 100.

Konkurs ma zasięg ogólnopolski. Dziś 02.06.2019 r. (niedziela) do testu głównego mogą przystąpić rodzice i znajomi uczniów. Swoim udziałem zdobędą dla szkoły punkty.

Należy utworzyć swoje konto na stronie kochamjp.pl

W rubryce szkoła wpisać klucz dostępu:  spostrowiamaz

(Procedurę samodzielnego zakładania kont opisano w regulaminie na stronie:  https://kochamjp.pl/regulamin/zasady-portalu/logowanie/)

Zachęcamy wszystkich by "zagrać dla szkoły" w teście głównym.

nauczyciele matematyki

• I miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego

•         W dniach 13-20 maja 2019 roku  14 uczniów z naszej szkoły  przystąpiło do Internetowego Konkursu Języka Niemieckiego „Niemcy – nasz sąsiad”, zorganizowanego przez nauczycieli języka niemieckiego w Zespole Szkół CKR w Starym Lubiejewie. III edycja skierowana była do uczniów klas VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjów. W konkursie wzięło udział ogólnie 86 uczniów. Byli to uczniowie ze szkół w Jelonkach, Kiełczewie, Komorowie, Małkini Górnej, Sulęcinie Szlacheckim, Srebrnej, Starym Lubotyniu, Szumowie oraz z trzech szkół w Ostrowi Mazowieckiej. Zakres tematyczny poszczególnych quizów obejmował zagadnienia z zakresu geografii, historii, muzyki, gastronomii, szkolnictwa oraz techniki i polityki Niemiec. Do finału zakwalifikowali się następujący uczniowie z naszej szkoły:

Anna Krajewska – kl. 8a

Eliza Podleś – kl. 8a

Estera Wyszomirska – kl. 8b

Ernest Gibuła – kl. 3b Gimn.

29 maja odbyła się runda finałowa Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego „Niemcy – nasz sąsiad”, do której zakwalifikowało się 20 uczniów szkół podstawowych oraz 17 gimnazjalistów.

Eliza Podleś zdobyła I miejsce w kategorii szkół podstawowych.

• XVI Ostrowska Olimpiada Językowa

• pod honorowym patronatem

Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka

Dnia 28 maja w Szkole Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II miała miejsce XVI edycja Ostrowskiej Olimpiady Językowej pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka. Jej organizatorami są nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego pracujący w wyżej wymienionej szkole. W tym roku w ramach OOJ przeprowadzone zostały dwa  konkursy:

• konkurs języka angielskiego dla uczniów klasy ósmej szkoły podstawowej
            • konkurs języka niemieckiego dla uczniów klasy ósmej szkoły podstawowej

Do udziału w wyżej wymienionych konkursach zaproszeni zostali uczniowie wszystkich ostrowskich szkół podstawowych. Uczniowie, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a wszyscy pozostali uczniowie – dyplomy i pamiątkowe gadżety. Wszystkim nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursów zostały wręczone dyplomy z podziękowaniem. Uroczystość podsumowania wyników oraz wręczenia dyplomów i nagród uświetniła swoją obecnością Dyrektor „Dwójki” p. Dorota Brzostek, która gratulowała zwycięzcom i dziękowała wszystkim uczestnikom za przyjęcie zaproszenia i udział w konkursach. Podziękowania skierowane zostały również do wszystkich nauczycieli, którzy przygotowali uczniów do udziału w Ostrowskiej Olimpiadzie Językowej.

Dla wszystkich uczestników OOJ przygotowany został słodki poczęstunek  i dodatkowe atrakcje na czas oczekiwania na wyniki konkursów.

• Mistrzostwa Miasta Szkół – PŁYWANIE

• WYNIKI NASZYCH UCZNIÓW W ZAWODACH PŁYWACKICH