• Narodowy Spis Powszechny 2021 – spis bezpieczny dla seniorów

     • Osoby starsze są szczególnie narażone na działania przestępców podszywających się pod członków rodziny lub policjantów. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań (NSP 2021) może być dla przestępców okazją do podobnych oszustw i wyłudzeń. Dlatego zachęcamy, by podczas NSP 2021 nie tylko z poczucia odpowiedzialności, ale też dla własnego bezpieczeństwa, jak najszybciej wypełniły obowiązek spisowy i nie czekały na kontakt ze strony rachmistrza.

      NSP 2021 jest organizowany z zachowaniem wszelkich niezbędnych procedur bezpieczeństwa. Niestety może się jednak zdarzyć, że nieuczciwe osoby spróbują wykorzystać tę okoliczność i będą się podszywać pod rachmistrzów, by wyłudzić jakieś informacje lub pieniądze. Ponieważ najbardziej narażoną na tego typu przestępstwa grupą są seniorzy, warto by jak najszybciej wywiązali się z obowiązku spisowego i zrobili to z własnej inicjatywy przez Internet lub telefonicznie.

      Najbezpieczniejszą i najwygodniejszą opcją jest samospis internetowy dostępny na stronie https://spis.gov.pl/. Spis można wypełnić w domu o dowolnej porze i nie trzeba czekać na rachmistrza. O pomoc w wypełnieniu elektronicznego formularza można poprosić kogoś z rodziny lub inną zaufaną osobę.

      Osoby, które nie mają komputera lub Internetu, mogą się spisać w urzędzie gminy/miasta, a także w siedzibie i oddziałach Urzędu Statystycznego w Warszawie (Warszawa, Ciechanów, Ostrołęka, Płock, Radom i Siedlce). Dostępne tam będą stanowiska komputerowe do spisu, a pomocą będzie służyć przeszkolony pracownik. Cała procedura będzie się odbywać z zachowaniem wszelkich wymaganych środków ostrożności. Ze względu na sytuację epidemiczną warto wcześniej telefonicznie sprawdzić dostępność stanowiska spisowego i umówić się na konkretny termin.

      Dla osób, które mają problemy z dotarciem do urzędu, przewidziano też inną wygodną i bezpieczną opcję, mianowicie spis przez telefon. Wystarczy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. Głos lektorki podpowie nam, co mamy zrobić, by rozpocząć spis. Infolinia działa od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Jest to opcja bezpieczna, zwłaszcza z punktu widzenia osób starszych: sami inicjujemy kontakt i nie musimy sprawdzać, czy zgłaszająca się do nas osoba jest prawdziwym rachmistrzem.

      Z osobą, która mimo wszystko nie skorzysta z żadnej z tych opcji, skontaktuje się rachmistrz spisowy. Dla zapewnienia swojego bezpieczeństwa można zweryfikować nazwisko oraz numer legitymacji służbowej dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99, w aplikacji „Sprawdź rachmistrza” na stronie https://spis.gov.pl.

      Jeśli sam nie jesteś seniorem, przekaż te informacje osobom starszym z Twojej rodziny, grona znajomych lub sąsiadów. W przypadku bliskich osób (rodziców lub dziadków) warto zaoferować pomoc w wypełnieniu samospisu internetowego.

      Więcej informacji: https://spis.gov.pl/

     • Narodowy Spis Powszechny 2021 – spisz się przez telefon!

     • Podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) podstawową i obowiązkową metodą spisową jest samospis internetowy. Co jeśli nie masz komputera lub Internetu? Nie przejmuj się, dla Ciebie też istnieje wygodna i bezpieczna opcja: spis przez telefon. Pomoże Ci w tym infolinia spisowa dostępna pod numerem 22 279 99 99.

      Droga do spisu przez telefon jest prosta. Wystarczy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. Głos lektorki podpowie nam, co mamy zrobić, by rozpocząć spis:

      - najpierw trzeba wybrać klawisz „1”, aby wybrać „Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021”,

      - potem znów wciskamy „1”, czyli „Spisz się przez telefon”. 

      Telefon odbierze pracownik urzędu statystycznego, który będzie po kolei czytać pytania z formularza spisowego i wprowadzi odpowiedzi do systemu. Rozpocznie od pytania o PESEL, konieczny do zalogowania się do aplikacji spisowej.

      Infolinia spisowa działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 18:00.

      Spis przez telefon jest opcją wygodną i bezpieczną, ponieważ wyklucza kontakt bezpośredni z inną osobą i nie musimy już potwierdzać tożsamości rachmistrza. Szczególnie polecamy to rozwiązanie Seniorom.

      Więcej informacji: https://spis.gov.pl/

      Jest to opcja bezpieczna, zwłaszcza z punktu widzenia osób starszych: sami inicjujemy kontakt i nie musimy sprawdzać, czy zgłaszająca się do nas osoba jest prawdziwym rachmistrzem.

     • Klasowy pokaz mody w klasie IIIA

     • W piątek 9 kwietnia 2021r. w klasie IIIA w ramach realizacji tematyki pod hasłem : "Noś się z klasą" podczas lekcji on-line odbył się klasowy pokaz mody. Uczniowie przygotowali stylizacje z czasów młodości swoich rodziców lub dziadków. Stroje były starannie i pomysłowo przygotowane. Mogliśmy je podziwiać dzięki kamerkom. W ten sposób zdalna lekcja o sposobach ubierania się w różnych epokach i latach przebiegła w nietypowy sposób. Uczniowie jak zwykle wykazali się niesamowitą kreatywnością.

     • Projekt ,,Lekcja nieśmiecenia"

     • Nasza szkoła bierze udział w projekcie ,,Lekcja nieśmiecenia." 10 szkół, które zbiorą największą liczbę głosów internautów, wygrają system praktycznej nauki segregacji odpadów. Bardzo prosimy o głosy, każdego dnia można oddać 3 głosy do 30 kwietnia.
      Oto link do strony, nasza szkoła jest na stronie 3. Dziękujemy.

      https://liblink.pl/v8Y6QLQts0

     • Pamiętamy o Tobie Ojcze Święty.

     • Uczniowie klasy III A uczcili pamięć Jana Pawła II Patrona Szkoły Podstawowej nr 2 w dniu 2 kwietnia 2021r. w 16 rocznicę śmierci Papieża. W swoich domach o godz. 21.37 zapalili lampki przy wizerunku Wielkiego Polaka Jana Pawła II, który na zawsze pozostanie w sercach wszystkich Polaków.

     • Światowy Dzień Autyzmu

     • Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia. Uczniowie klasy 3a dołączyli do globalnej akcji, mającej na celu zwrócenie uwagi na problem Autyzmu i związanych z nim trudności w życiu codziennym. Na znak solidarności z osobami z Autyzmem Uczniowie "zaświecili się na niebiesko". Przygotowali też plakaty z hasłami promującymi tę akcję. 

      Wszystkim osobom dotkniętym Autyzmem życzymy by mogły zrealizować swój potencjał i wykorzystać wszystkie możliwości, cieszyć się szacunkiem i prawami, by spełniły się ich marzenia oraz by zaznały prawdziwego, wewnętrznego szczęścia i poczucia spełnienia. 

   • Świetnie! Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit