• III miejsce w ogólnopolskim konkursie „Nowy Rok z programowaniem online”

     • Klasa III a zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie „Nowy Rok z programowaniem online”, organizowanym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i Państwowy Instytut Badawczy NASK. Jury doceniło nasze zaangażowanie i kreatywność. Nagrodą były profesjonalne dwugodzinne warsztaty programowania online, realizowane przez trenerów Klubu Młodego Programisty i książka „Koduj w Pythonie”, która dostępna będzie dla wszystkich uczniów w szkolnej bibliotece. Otrzymaliśmy również pozdrowienia, gratulacje i wyrazy uznania w formie listu z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Pragniemy zaangażować  się też w inne projekty organizowane w ramach wsparcia i promocji nauki programowania wśród uczniów polskich szkół. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

     • WALENTYNKI 2021 – AKCJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     • Z okazji Walentynek Samorząd Uczniowski przesyła całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 2 serdeczne życzenia.

      Walentynki to doskonała okazja, by okazać swoje uczucia. W tym roku szkolnym Walentynki miały nietypowy charakter. Zamiast poczty walentynkowej, która odbywała się co roku w naszej szkole, uczniowie mogli przekazać życzenia najlepszej koleżance, albo pozdrowić ulubionego nauczyciela wysyłając przygotowane kartki do przedstawicieli samorządu, którzy przesyłali je do adresatów.

     • Walentynki w klasie 1B

     • Dnia 12.lutego klasa 1B obchodziła klasowe Walentynki. W tym dniu nasza sala wypełniła się kolorem czerwonym. Zwyczajem w tym dniu i stałym elementem było wzajemne wręczanie sobie ozdobnych walentynkowych karteczek poprzez tzw „Pocztę Walentynkową”.  Dzieci wykonały sobie także pamiątkowe Walentynkowe zdjęcia w  „fotobudce”

    • Prosimy o przekazanie 1% na stypendia w szkole
     • Prosimy o przekazanie 1% na stypendia w szkole

     • Każda osoba rozliczająca swój PIT może przekazać 1% swojego podatku naszym zdolnym uczniom z niezamożnych rodzin. Nasza szkoła współpracuje z Fundacją Świętego Mikołaja, dzięki czemu możemy gromadzić w ten sposób pieniądze, które w 100% (bez potrąceń i prowizji) trafią w postaci stypendiów do naszych uczniów. Bardzo prosimy o Państwa wsparcie!

      Aby przekazać 1% podatku na stypendia w naszej szkole wystarczy:

      • wpisać w deklaracji PIT KRS Fundacji Świętego Mikołaja: KRS 0000126602
      •  w informacjach uzupełniających w deklaracji uzupełnić pole cel szczegółowy: ___________________________________________________________________________________ (nazwa, numer i miejscowość szkoły)
      • Mogą Państwo skorzystać z darmowego programu do wypełniania PIT, w którym wskazany jest już nr KRS Fundacji Świętego Mikołaja (wystarczy wypełnić cel szczegółowy):  https://program.pity365.pl/mikolaj

      Pandemia Covid-19 wszystkich mocno doświadczyła, a także wpłynęła na pogłębienie nierówności edukacyjnych. Szkoła chce pomóc zdolnym uczniom z niezamożnych rodzin poprzez stypendia. Stypendium dla takiego ucznia to szansa, aby mógł rozwijać swoje talenty, kupił niezbędne materiały, opłacił udział w zajęciach, czy kursach. Tylko w ten sposób nie stracimy ukrytego w dzieciach potencjału i pomożemy im rozwijać skrzydła. Stypendium to także szansa, aby niezamożny uczeń mógł w przyszłości stać się mądrym dorosłym, a swoją wiedzą i umiejętnościami zaczął służyć swojej społeczności.

      Bardzo prosimy o pomoc i przekazanie 1% podatku na stypendia w naszej szkole!  

     • Konkurs Robot

     • Klasa 3a wzięła udział w konkursie „Nowy rok z programowaniem online”, organizowanym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i Państwowy Instytut Badawczy NASK. Zadanie konkursowe polegało na udzieleniu, w dowolnej formie, odpowiedzi na pytanie: „Dlaczego to właśnie dla nas powinny być przeprowadzone warsztaty online z programowania?”. Uczniowie jak zwykle wykazali się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością. Rodzice również przyłączyli się do zadania, zamieniając się na chwilę w konstruktora niezwykłego Robota… Nie chcemy zdradzić za dużo, więc zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przygotowań oraz naszego konkursowego filmu na stronie:

      https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR1bYDNJJHJrX9KsSJxE5crRoQU-P2k7BJKxC9qDVKaqCTxZqAUR0BhGcD0&v=B54-Il0Eldc&feature=youtu.be

      Tam też znajdziecie naszą odpowiedź na pytanie konkursowe.

     • Bal karnawałowy w klasie 3a

     • 5 stycznia 2021r. w klasie 3a odbył się bal karnawałowy. Przy dźwiękach dyskotekowej muzyki bawił się korowód barwnych postaci: zastęp policji, Pogromcy Covida, Gwiazda Showbusinessu, Rey z Gwiezdnych Wojen, Diabeł z Czarownicą, Zbuntowana Nastolatka, Król, Piłkarz, Bokser, Mumia, Kobieta Kot, Francuz, Kowboj, Pirat, Detektyw, DJ i Królik. Tańce przeplatane były zabawami i konkurencjami, nie zabrakło też słodkiego poczęstunku, przyniesionego przez każdego ucznia z domu. Wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele radości i uśmiechu.

     • #DzieciUcząRodziców

     • Klasa 1B bierze udział w ogólnopolskim programie #DzieciUcząRodziców. Dzisiaj odbyła się lekcja  pt „Wirtualny Świat” podczas której  dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie korzystać z Internetu, poznały niebezpieczeństwa czekające w Internecie a także zrozumiały jak ważne jest unikanie kontaktu z nieznajomymi.

     • ZABAWA KARNAWAŁOWA W 2B

     • W piątek 29 stycznia w klasie 2b odbyła się zabawa karnawałowa. Dzieci wystąpiły w różnych strojach. Wszyscy pięknie   wyglądali. Sala była udekorowana balonami i kolorowymi serpentynami z bibuły, które przygotowały dzieci. Były zabawy, tańce i konkursy. Każdy mógł zjeść coś słodkiego i napić się w przygotowanym bufecie. Dwie godziny szybko minęły. To była fajna zabawa.

     • Bal przebierańców w klasie 1b

     • W dniu 2 lutego odbył się w klasie 1B bal przebierańców. Dzieci  wystąpiły w kolorowych, ciekawych kostiumach. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki. Wspólna zabawa umożliwiła dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze i przyniosła wiele radości.

   • Świetnie! Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit