• SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
     • SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

     •    Miło nam poinformować całą społeczność szkolną, że po trzech latach pracy w programie Szkoła Promująca Zdrowie otrzymaliśmy

      Wojewódzki Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie.

      Jesteśmy jedyną szkołą podstawową w mieście, która ten Certyfikat uzyskała.

      Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim: uczniom, rodzicom i nauczycielom za włączenie się w realizację zadań, jakie przed sobą postawiliśmy. Poszerzyły one wiedzę o znaczeniu prawidłowego odżywiania, aktywności ruchowej oraz relacji międzyludzkich, niosąc wiele pozytywnych zmian. Mamy nadzieję, ze zmiany te zostaną z nami na stałe.

      Certyfikat jest ważny przez trzy lata. Nie znaczy to jednak, że zakończyliśmy naszą przygodę z Programem. Przed nami decyzje, dotyczące przystąpienia do Krajowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie i realizacji kolejnych zadań oraz  szansa na uzyskanie Krajowego Certyfikatu.

      Zespół ds. Promocji Zdrowia

     • Awaria centrali telefonicznej

     • W szkole nastapiła awaria centrali telefonicznej. 

      Cały czas pracujemy nad jej usunięciem.Prosimy o wyrozumiałość. 

      Kontakt ze szkoła możliwy jest za pomocą poczty elektronicznej: sekretariat.zsp1ostrow@gmail.com

       

     • Projekt „Ostrowianie świętują niepodległość” - podsumowanie

     • MBP w Ostrowi Mazowieckiej realizowała od 15 sierpnia do 10 grudnia 2020 r. projekt pn. „Ostrowianie świętują niepodległość”. 

      Celem projektu było zainspirowanie działań uwzględniających kontekst regionalny i zakładających współpracę oraz uczestnictwo ostrowian, podczas organizacji i wspólnych obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę. Działania w ramach zadania były realizowane hybrydowo. Partnerami w projekcie były: Szkoła Podstawowa nr 2, Miejskie Przedszkole nr 3, Środowiskowy Dom Samopomocy typu A i B. Projekt zaangażował wszystkie grupy społeczne- dzieci, młodzież, seniorów i osoby niepełnosprawne w szereg działań zrealizowanych w ramach zadania. Odbyły się warsztaty z historii mówionej - "Słucham i tworzę”, muzyczne- „To jest moje miejsce” oraz recytatorskie „Ostrów moje miejsce na ziemi”. Został ogłoszony i rozstrzygnięty konkurs literacki „Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom”, którego celem było popularyzowanie regionalnej twórczości i ocalenie od zapomnienia wspomnień osób, miejsc i wydarzeń oraz emocji związanych ze wspomnieniami, dotyczącymi historii i tradycji regionu ostrowskiego. Zorganizowano również koncert pt. „Radość listopadowej nocy”. Wystąpili Artyści zespołu Łódzkiego Teatru Piosenki. Widowisko miało transmisję na profilu FB ostrowskiej biblioteki oraz na kanale Youtube. Trwałym elementem projektu wykorzystującym aplikację Action Track, była kanapowa gra miejska online pt. „Moja Ostrów”, przeznaczona dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Gra przybliża historię, zabytki oraz interesujące miejsca w Ostrowi Mazowieckiej. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii jest doskonałym narzędziem edukacyjnym dla uczniów i nauczycieli wspierającym naukę historii naszej małej ojczyzny. Gra jest cały czas dostępna. Kod QR znajduje się do pobrania pod linkiem: https://bit.ly/3fmhW4p W budynku starej elektrowni i na stronie internetowej oraz profilu FB biblioteki dostępna była wystawa pt. „Ostrów Mazowiecka wczoraj i dziś” przedstawiająca historyczne i zabytkowe budynki oraz miejsca w Ostrowi Mazowieckiej. Wystawa jest dostępna online pod linkiem: http://bit.ly/38htmEq Bezpośrednio w projekcie wzięło udział ponad. 600 osób. Przez działania online, wydarzenia projektowe dotarły do ok. 1000 odbiorców. Projekt pn. „Ostrowianie świętują niepodległość” dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” .

      Agnieszka Kaczmarek

   • Świetnie! Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit