• Uczniowie z klasy IIa na lekcji bibliotecznej

     • W środę 26 lutego 2020r. uczniowie z klasy IIa odwiedzili Bibliotekę Miejską oddział dla dzieci w Ostrowi Mazowieckiej. Celem naszych odwiedzin była lekcja biblioteczna na temat: Jak powstaje książka. Podczas nietypowej lekcji uczniowie mieli możliwość samodzielnego stworzenia  i zapisania na tablicy poszczególnych etapów powstawania książki. Potem pani bibliotekarka wykorzystując tablicę multimedialną pokazała sposoby zapisywania książek w bardzo dawnych czasach, twórcę druku Jana Gutenberga i pierwsze maszyny do drukowania książek. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z wieloma pojęciami związanymi z produkcją  książki np. inicjał, ruchoma czcionka, papier czerpany, ekslibris.  Omówione zostały również różnice pomiędzy biblioteką, a księgarnią czy hurtownią książek. Poruszona była także kwestia gdzie można zapoznać się z księgarskimi nowościami np. na targach książek lub gdzie można spotkać się z autorami książek  np. podczas spotkań autorskich.  Na zakończenie naszej wizyty w bibliotece dzieci obejrzały krótki film podsumowujący temat naszego spotkania. Uczniowie bardzo aktywnie zgłaszali się do odpowiedzi i zadawali dużo pytań związanych z tym tematem.

       

      Wychowawca klasy IIa

     • III Noc Sów w Ostrowi Mazowieckiej i VIII edycja Konkursu Fotograficznego

     • Ostrowskie Stowarzyszenie "Ludzie z Pasją" we współpracy z Urzędem Miasta i Miejskim Domem Kultury w Ostrowi Maz., zaprasza na jedyną taką noc - III Noc Sów w Ostrowi Mazowieckiej. 20 marca 2020 r., w piątek o godzinie 17.30 spotykamy się w ostrowskich Jatkach, ul. Pocztowa 12. Wspólnie poznamy niezwykle ciekawy i różnorodny świat sów. Poznamy legendy i mity związane z sowami, dowiemy się jak kiedyś postrzegano te skryte ptaki. Opowiemy o poszczególnych gatunkach i biologii sów występujących i gniazdujących w Polsce. Następnie zaprezentujemy film Artura Tabora "Sowy Polski". W tak zwanym międzyczasie uczestnicy będą mieli okazję zasmakować "sowiego jadła", czyli kanapek i ciastek w kształcie sów, napić się ciepłej herbaty/kawy, a ponadto obejrzeć wystawę „Osowiałe przedmioty codziennego użytku”, przygotowaną przez p. Hannę Chromińską. Wszyscy uczestnicy otrzymają również "sowie" odblaski. Po prelekcji i poznaniu naszych sów oraz ich głosów, zdobytą wiedzę postaramy się wykorzystać praktycznie w terenie. Sowy będziemy wabić (specjalnie odtwarzanymi ich głosami) w trzech miejscach: przy kościele p.w. Wniebowzięcia NMP (nastawiamy się na płomykówkę), niedaleko bursy szkolnej (tu w latach ubiegłych gnieździła się pójdźka) oraz  na obrzeżach miasta (liczymy na odzywające się uszatki). Mamy nadzieję, że pogoda nam dopisze. Sowy mamy szansę usłyszeć tylko przy bezwietrznej i bezdeszczowej nocy. Po spacerze leśnymi ścieżkami zapraszamy na wspólne ognisko (prowiant we własnym zakresie). Planowane zakończenie zajęć w terenie około godz. 21.00.

       

       

      PS

      Przypominamy o trwającej VIII edycji Konkursu Fotograficznego pn.: „Ptaki w polskim krajobrazie jesienno - zimowym”. Ostateczny termin nadsyłania prac upływa 20 marca 2020 r. Szczegóły na temat konkursu pod linkiem: https://ludziezpasja.org/projekty/konkurs-fotograficzny/konkurs-fotograficzny-2020/

     • SZKOLNE WALENTYNKI

     •        14 lutego to miły dzień dla każdego z nas, dzień uśmiechów, ciepłych słów i gestów, po prostu dzień zakochanych. Święto obchodzone jest w wielu krajach na świecie, również w Polsce, a więc i w naszej szkole.

      W naszej szkole świętowaliśmy Walentynki 7 lutego. Przez cały dzień działała poczta walentynkowa: uczniowie wysyłali listy zawierające wyznania miłosne. 

     • Konkurs dla dzieci i młodzieży w wieku 5 - 16 lat pn." STOK nie jest dla Bałwanów"

     • Czwarta edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, została przygotowana przez Biuro Prewencji KGP i poświęcona jest bezpieczeństwu osób wypoczywających            w górach i korzystających ze zorganizowanych terenów narciarskich. Głównym celem akcji jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).
       
      Elementem akcji jest konkurs plastyczno - filmowy dla dzieci i młodzieży na zilustrowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS pn. „Stok nie jest dla bałwanów”, organizowany przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN oraz Fundację PZU. W konkursie mogą wziąć udział prace wykonane indywidualnie lub zespołowo (maksymalnie do 3 osób) na rysunek, plakat lub spot filmowy w dwóch kategoriach wiekowych: a) kat. I - wiek: 5-10 lat, b) kat. II - wiek: 11-16 lat.

      Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 3 marca 2020r. (decyduje data wpływu do Komendy Głównej Policji) pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką rysunkową, malarską lub pracy fotograficznej pozwalającej na utrwalenie obrazu na arkuszu o formacie A3 i przesłanie jej na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia podpisaną przez opiekuna prawnego. Prace zgłoszone do konkursu mogą być przygotowane za pomocą przy użyciu programów komputerowych.

      Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 10 marca 2020r., jury przyzna atrakcyjne nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone podczas ogólnopolskiego finału konkursu.

      Regulamin_ogolnopolskiego_konkursu_plastyczno-filmowego_pn__Stok_nie_jest_dla_balwanow_2019_2020.pdf

      Karta_zgloszenia.pdf​​​​​​​     • Spotkanie uczniów klas I – III z policjantem

     • W piątek 7 lutego2020r. uczniowie z klas I – III mieli spotkanie z przedstawicielami KPP z Ostrowi Mazowieckiej p. Anetą Niciejewską, st. sierż. Rafałem Traczewskim i sierż. szt. Piotrem Nowosielskim. Podczas spotkania omówione zostały zasady bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, które mogą zdarzyć się podczas zbliżających się ferii zimowych. Dzielnicowy Nowosielski omówił zasady przechodzenia przez jezdnię z sygnalizacją świetlną i bez sygnalizacji ; jazdę samochodem  w foteliku i z zapiętymi pasami ; korzystania tylko z bezpiecznych miejsc do jeżdżenia na łyżwach czy sankach. P. Aneta przypomniała dzieciom o zachowaniu szczególnego bezpieczeństwa podczas pobytu w domu, gdy dzieci zostają same. Na zakończenie spotkania głośno uczniowie przypomnieli wszystkim numery alarmowe, z których możemy skorzystać w razie niebezpieczeństwa. Przed wyjściem policjanci złożyli uczniom życzenia spędzenia bezpiecznych ferii i szczęśliwego powrotu do szkoły już po feriach.

      Wychowawca klasy IIa

     • Bal karnawałowy

     • Dnia 6 lutego 2020 roku w Szkole Podst. nr 2 odbył się bal karnawałowy dla klas I-III i IV- VIII. Hasłem przewodnim balu były „Motyle”. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w krainę pełną wróżek, biedronek, motyli, pszczółek, księżniczek, czarownic, superbohaterów, gwiazd muzyki Pop, muszkieterów, policjantów i innych barwnych postaci z komiksów, kreskówek, filmów i najbliższego otoczenia. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach.  Nie zabrakło konkurencji i konkursów. Oprawę muzyczną przygotowali szkolni Dj -e. W przerwach na uczestników czekał poczęstunek w klasach, sklepik z przekąskami oraz loteria fantowa, gdzie każdy los wygrywał, a dochód z niej, jak co roku, przeznaczony zostanie na Zespół Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Zambrowie. Humor dopisywał wszystkim uczestnikom zabawy, a kolorowe makijaże przetrwały całą imprezę. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa była ekscytująca, serdecznie dziękujemy!

     • LOTERIA FANTOWA

     • Podczas tegorocznego balu karnawałowego uczniowie kl. I- III SP nr 2 mieli dodatkową atrakcję przygotowaną przez SKO, w postaci loterii fantowej. To już 4 edycja tej akcji charytatywnej.  Fanty przekazane były przez uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Znalazły się tu min. maskotki, książeczki, gry, filmy, zabawki i inne atrakcyjne gadżety. Nie było pustych losów- każdy los wygrywał! Wszyscy uczniowie chętnie wzięli udział w zabawie i już po godzinie wszystkie losy zostały sprzedane. Dochód z loterii w kwocie 704 zł zł zostanie po raz kolejny przeznaczony na wsparcie wypoczynku letniego dzieci z Domu Dziecka w Zambrowie. Udział w loterii to emocjonująca zabawa, ale przede wszystkim doskonała lekcja empatii i otwartości na potrzeby drugiego człowieka.  Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za przekazane fanty, a uczniom i ich rodzicom za wzięcie udziału w akcji.

      Opiekunowie SKO    E.K. – Bednarczyk i  M. Pielaszek

     • Uczniowie z klasy II a na lodowisku

     • Przed zbliżającymi się feriami zimowymi uczniowie z klasy IIa wspólnie ze swoimi paniami i rodzicami odwiedzili ostrowskie lodowisko. Wielu uczniów z tej klasy było po raz pierwszy na lodowisku, ale świetnie sobie radzili na łyżwach. Nie było zbyt wielu upadków.  Pomocne były w nauce jeżdżenia na łyżwach pingwinki oraz pomocna dłoń rodziców i pań. Wszyscy miło i zdrowo spędzili czas na lodowisku. Niektórym uczniom tak spodobała się jazda na łyżwach, że byli już po klasowym wyjeździe ponownie na lodowisku.

      Wychowawca klasy IIa

     • Dzień Babci i Dziadka w kl. IIIA

     •             W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych.

      Dnia 4 lutego 2020r. odbyła się ta wspaniała impreza. Uczniowie klasy 3 a wraz z p. Kasią i p. Anią przygotowali montaż słowno – muzyczny pod tytułem „Nasi kochani babcia i dziadek”. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci przedstawiły program artystyczny. Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z Dniem Babci i Dniem Dziadka. Zaproszeni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryli wzruszenia podziwiając prezentacje swoich „skarbów”. Na koniec uroczystości dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. Frekwencja jak co roku dopisała. To był naprawdę wyjątkowy wieczór, pełen uśmiechu, radości i dumy.
      Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

                  Serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy pomogli w przyjęciu, a także upiekli ciasta.

     • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W IIIB

     • W dniu 4 lutego uczniowie klasy IIIb zaprosili do szkoły swoich dziadków i babcie. Przygotowali przedstawienie  z okazji minionego święta. Tegoroczne występy różniły się od dotychczasowych. Zamiast wierszyków, dzieci przedstawiły humorystyczne scenki z życia babć i dziadków, które zostały przyjęte gromkimi brawami i serdecznym śmiechem. Na koniec wręczone zostały własnoręcznie zrobione upominki i wszyscy miło spędzili czas przy słodkościach.

     • Dzień Babci i Dziadka w klasie I b

     • 29 stycznia po raz pierwszy zaprosiliśmy do naszej szkoły swoje kochane babcie i dziadków. Przygotowaliśmy dla nich specjalny program artystyczny: recytowaliśmy wiersze, śpiewaliśmy piosenki, zatańczyliśmy taniec „Toca, toca”, a na skrzypcach zagrała Maja. Potem wręczyliśmy babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane laurki.

      Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek przygotowany przez naszych rodziców. Później były różne zabawy i pląsy, w których braliśmy udział ze swoimi babciami i dziadkami.

      To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

     • Podium dla uczniów ,,Dwójki" w XIII Powiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek

     • W dniu 30 stycznia 2020 roku w Andrzejewie odbył się  XIII Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im.Papieża Jana Pawła II wzięli aktywny udział  w tym wydarzeniu. Wszyscy uczniowie, reprezentujący naszą szkołę stanęli na podium w poszczególnych kategoriach:-Zespół wokalny ,,To My"wykonał pastorałkę ,,Hula wiatr" i zajął I miejsce w kategorii ,,Zespoły klas IV-VIII";-W kategorii ,,Soliści klas IV-VIII" uczennica naszej szkoły  Aleksandra Staniszewska zajęła II miejsce w pastorałce,,Dlaczego dzisiaj wśród nocy dnieje";- III miejsce w kategorii ,,Soliści klas I-III"zdobyła  uczennica klasy IIIa Zofia Wyrzykowska, która wykonała kolędę,, O Gwiazdo Betlejemska".Zwycięzcom bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   • Świetnie! Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit