• ,,Czytanie Jest Modne"

•  26 kwietnia 2022 r. w ostrowskiej bibliotece odbył się otwarty przegląd – konkurs „Czytanie jest modne” – Proza Marii Konopnickiej. Naszą szkołę reprezentowały: - Izabela Staniaszek kl. IV a - Alicja Wesołkowska kl. IV a - Alicja Góral kl. V a - Olga Spaltabaka kl. V b - Zofia Wyrzykowska kl. Va                Uczestnicy przeglądu zaprezentowali fragmenty prozy Marii Konopnickiej w strojach z epoki, co dodatkowo przybliżyło klimat prezentowanych utworów.  Nasze uczennice: Alicja Góral, Zofia Wyrzykowska i Olga Spaltabaka zostały laureatkami konkursu.                  Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 10 maja 2022 r. w Tygodniu Bibliotek 2022. Gratulujemy.                                                                                                                              Iwona Staniszewska

• Sukces Zuzanny Grzybowskiej w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego „Landeskunde na widelcu”

• 25 kwietnia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie odbył się finał Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego „Landeskunde na widelcu” pod patronatem Starosty Ostrowskiego Pana Zbigniewa Chrupka.

Zuzanna Grzybowska zajęła II miejsce.                                                                               Gratulujemy!!!

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym wzięło udział 166 uczniów z 15 szkół podstawowych z powiatu ostrowskiego. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 24 uczniów z najlepszymi wynikami. W pierwszym etapie wzięło udział 19 uczniów z naszej szkoły, a do etapu powiatowego zakwalifikowali się Zuzanna Grzybowska z kl. 8b oraz Filip Malec z kl. 7b.

• Podwójny sukces w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego

• 7 kwietnia 2022 r. uczniowie klas ósmych reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego „Mistrz Niemieckiego Słownictwa” zorganizowanym przez nauczycieli języka niemieckiego w Zespole Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej.

Maciej Szczapa zajął II miejsce a Michał Radomski uplasował się na III miejscu.

Gratuluję serdecznie

Uczniowie: Wiktoria Dąbrowska i Maciej Szczapa z klasy 8a, Wiktoria Radgowska z klasy 8b oraz Michał Radomski z klasy 8c zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych spośród 15 uczestników. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych z Ostrowi Mazowieckiej i Powiatu Ostrowskiego i objęty był patronatem honorowym przez Starostę Ostrowskiego, pana Zbigniew Chrupka.

• V Noc z Sowami w Ostrowi Mazowieckiej

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 5 Nocy Sów. W Jatkach obejrzeli prezentację multimedialną połączoną z wykładem p. PAWŁA CIEŚLUKA, następnie obejrzeli film p. ARURA Tabora o sowach. W przerwie podziwiali wystawę p. Hanny Chromińskiej na temat Motyw sowy w przedmiotach codziennego użytku. Następnie uczestnicy udali się w teren w poszukiwaniu sów w naszym mieście. Zajęcia były bardzo ciekawe, uczniowie z zainteresowaniem poznali biologię, zwyczaje i ciekawostki o 3 polskich sowach. Uczestnicy poznali pójdźkę, płomykówkę i puchacza. Ponadto mogli obejrzeć materiały z natury przygotowane przez p. Jerzego Sikorskiego np. budka lęgowa dla sów, pióra i sowi pazur. Zajęcia bardzo się podobały naszym uczniom.

• DZIEJE SIĘ… TUŻ PRZED KIERMASZEM - KSIĄŻKA DLA UKRAINY

•             W dniu 8 kwietnia zakończyliśmy szkolny etap zbiórki książek, na ostrowski kiermasz MDK-u “Książka dla Ukrainy”.

W akcję zaangażowali się uczniowie naszej szkoły. Książki były gromadzone w szkolnej bibliotece, a uczniowie z klasy III c z wychowawcą dostarczyli je do starej Elektrowni.

W najbliższą niedzielę na placu przed Elektrownią odbędzie się kiermasz, a dochód ze sprzedaży książek zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie.

Dziękuję za zaangażowanie i pomoc!