• Konkurs plastyczny ,,Czysta woda darem życia dla ludzi i środowiska"

     •  

       

       

       

       

       

      Zarząd Koła PZW nr 34  w  Komorowie ogłosił  konkurs plastyczny  z okazji „Tygodnia Czystości Wód 2020r.” pt „Czysta woda – darem życia dla ludzi i środowiska.”

       Celem konkursu było przedstawienie prac nawiązujących do ochrony środowiska, czynnego wypoczynku nad wodą, piękna oraz bogactwa w faunę i florę w naszym regionie.

      Z naszej szkoły wzięła udział w konkursie plastycznym Olga Spaltabaka, która dostała wyróżnienie w kategorii 7-11 lat.

      Gratulujemy Oli i życzymy dalszych sukcesów.

      Marzena Kacprzyk

     • Zawody naszych rodziców

     • W poniedziałek 23 listopada 2020r. podczas lekcji zdalnego nauczania w klasie IIIa odbyło się spotkanie na Teamsach z Panem Sebastianem Popiołkiem - tatą Bianki. W ramach realizacji tematu : „Potrafię pomóc” jej tata, który z wykształcenia jest pielęgniarzem podczas lekcji on-line opowiedział uczniom klasy IIIa o swoich studiach i pracy w szpitalu.  Uczniowie dowiedzieli się, że obecnie p. Sebastian pracuje w Szpitalu Powiatowym w Ostrowi Mazowieckiej na bloku operacyjnym i jest instrumentariuszem odpowiedzialnym za przygotowanie pacjenta oraz narzędzi wykorzystywanych przy operacjach. Podczas lekcji na Teamsach tata Bianki omówił sposoby udzielenia pierwszej pomocy podczas niewielkich urazów, z którymi można poradzić sobie będąc w domu np. skaleczenia, oparzenia czy kiedy wejdzie nam drzazga. Jak również omówił różne typy złamań kończyn i pokazał w jaki szybki sposób zanim trafimy do lekarza można zabezpieczyć złamane miejsce usztywnionym opatrunkiem. Również pokazał i szczegółowo omówił prawidłowe wyposażenie podręcznej apteczki, która powinna być w każdym domu czy samochodzie.  Przypomniał wszystkim numery alarmowe (999, 112) ,  z których korzystamy gdy dojdzie do wypadku, a sami nie możemy poradzić sobie z konsekwencjami tego zdarzenia i wzywamy pogotowie ratunkowe. Omówił i pokazał wspólnie ze swoją córką na czym polega resuscytacja krążeniowo – oddechowa, RKO – zespół czynności stosowanych u poszkodowanego, u którego wystąpiło podejrzenie nagłego zatrzymania krążenia, czyli ustanie czynności serca z utratą świadomości i bezdechem. Na zakończenie tego spotkania trzecioklasiści mieli możliwość zadawania pytań p. Sebastianowi, na które on cierpliwie i dokładnie udzielał odpowiedzi. Ta nietypowa lekcja myślę, że na długo pozostanie w pamięci uczniów kl. IIIa.

      Wychowawca klasy IIIa

     • Samorząd Uczniowski zaprasza Wszystkich Uczniów i Nauczycieli do udziału w TYGODNIU ŻYCZLIWOŚCI

     • Od 16 do 22 listopada 2020 roku obchodzimy Tydzień Życzliwości. Zachęcamy do robienia zdjęć lub udokumentowania w inny sposób, jak świętujemy ten tydzień i przesłania do opiekuna Samorządu Uczniowskiego.

      Mamy nadzieję, że będzie to szczególny czas dla każdego z nas: pełen ciepłych pozdrowień, dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Wykorzystajmy w sposób wyjątkowy okazje do okazania życzliwości i sprawienia radości drugiej osobie. Pamiętajmy o przyjaciółce, koledze z klasy, wychowawcy, sąsiadce, babci, tacie, mamie, rodzeństwie…  Czasem o okazywaniu życzliwości najbliższym,  najłatwiej zapominamy…   Pamiętajcie – DOBRO POWRACA!

      PAMIĘTAJMY O UŚMIECHU I MIŁYCH SŁOWACH NIE TYLKO W TYM TYGODNIU ALE ZAWSZE!!!

      Magdalena Podleś

     • Pomagamy Michasiowi Boguckiemu w walce z SMA

     • Społeczność szkolna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej zebrała już 2350 zł na leczenie Michasia a dzisiaj odjechał pierwszy transport nakrętek zebranych przez naszych uczniów.

      Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję i życzymy zdrowia małemu Michasiowi.

     • „Dwójka” zebrała 2350 zł. na leczenie Michałka.

     • Uczniowie naszej szkoły oraz ich rodzice i nauczyciele aktywnie zbierali pieniądze na leczenie chorego na  SMA Michałka Boguckiego.

      W dniach 20 - 30 października 2020 r. nasza społeczność szkolna włączyła się w zbiórkę pieniędzy na leczenie Michasia Boguckiego, mieszkańca pobliskiego Nura. Pomimo tego, że już od 26 października klasy 4 – 8 przeszły na nauczanie zdalne, udało nam się zebrać 2350 zł. Serdeczne podziękowania dla rodziców, uczniów, wychowawców klas oraz nauczycieli za zaangażowanie się w tę zbiórkę. Pieniądze zostały wpłacone na konto fundacji Siepomaga.

      https://www.siepomaga.pl/wplata/ZoS9ORgX

      Magdalena Podleś

       

    • Obchody Święta Niepodległości w "dwójce"
     • Obchody Święta Niepodległości w "dwójce"

     • Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

      Dziś obchodzimy Święto Niepodległości. Jest to dla nas dzień szczególny – będący upamiętnieniem zmagań o to, co dla nas Polaków jest szczególnie ważne – wolność.
      Tegoroczne obchody Święta Niepodległości były wyjątkowe, mimo  ograniczeń związanych z pandemią. Nikt się nie spodziewał, że pandemia na tyle mocno odmieni nasze życie, że nauka i życie uczniowskie przeniosą się z klas i korytarzy w przestrzenie wirtualne, na platformy edukacyjne, do komunikatorów, portali społecznościowych

      Mimo zdalnego nauczania cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 włączyła się w obchody Święta Niepodległości. Nie było tradycyjnego, uroczystego apelu podkreślającego trudy walk o przywrócenie Polski na mapę Europy po 123 latach niewoli,  w jego miejsce podjęto wiele różnorodnych działań pokazujących patriotyzm współczesnego Polaka.  

      Uczniowie z najmłodszych klas przygotowywali się do święta już od zeszłego tygodnia. Dzieci z klas I-III wykonały na lekcjach chorągiewki biało-czerwone, kotyliony w formie biało-czerwonych kokardek, którymi mogły ozdobić swoje ubrania. W przestrzeni wirtualnej prezentowali utwory i pieśni o charakterze patriotycznym.

      10 listopada większość lekcji w klasach IV-VIII przeznaczona była na prezentacje, gry, filmy i pogadanki o historii naszego państwa , a w ramach akcji „Szkoła do hymnu” , odświętnie ubrani , z symbolami Polski , o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie i nauczyciele zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.

       

     • Podsumowanie #CodeWeek2020

     • W dniach 19 – 23 października uczniowie naszej szkoły brali udział w Europejskim Tygodniu Kodowania – #CODEWEEK2020.

      Certyfikat.pdf

      Nasza szkoła została zgłoszona i wpisana na mapę europejskich działań Code Week EU pod hasłem „Programowanie z Photon-em”

      Uczniowie rozbudzali zainteresowanie programowaniem dzięki interaktywnym robotom edukacyjnym Photon. Poprzez specjalną aplikację na tablety, uczniowie sterowali robotami Photon, ucząc ich wszystkiego od podstaw - od poruszania się w określonych kierunkach, rozpoznawania różnych kolorów, aż po reagowanie na różne bodźce i interakcję z otaczającą go rzeczywistością.

      Jeden z uczniów klasy 8 zaprezentował rówieśnikom swoje programy napisane w programie mBlock. Jest to bezpłatny program oparty na Scratch, który umożliwia programowanie w trybie graficznym. Uczniowie mogli zobaczyć, jak działa rozbudowany kalkulator oraz gry. Gra z rekinami, gdzie trzeba zbierać monety wzbudziła najwięcej emocji.  Chętni uczniowie, amatorzy nowych technologii uczestniczyli w  warsztatach organizowanych przez Klub Młodego Programisty w ramach #CodeWeek2020.

      Magdalena Podleś

     • Ważna informacja

     • Do 29 listopada br. przedłużono zawieszenie zajęć stacjonarnych dla klas IV-VIII. Od 9 listopada 2020r. uczniowie klas I-III przechodzą na naukę zdalną.

       

   • Świetnie! Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit