• SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
     • SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

     •    Miło nam poinformować całą społeczność szkolną, że po trzech latach pracy w programie Szkoła Promująca Zdrowie otrzymaliśmy

      Wojewódzki Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie.

      Jesteśmy jedyną szkołą podstawową w mieście, która ten Certyfikat uzyskała.

      Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim: uczniom, rodzicom i nauczycielom za włączenie się w realizację zadań, jakie przed sobą postawiliśmy. Poszerzyły one wiedzę o znaczeniu prawidłowego odżywiania, aktywności ruchowej oraz relacji międzyludzkich, niosąc wiele pozytywnych zmian. Mamy nadzieję, ze zmiany te zostaną z nami na stałe.

      Certyfikat jest ważny przez trzy lata. Nie znaczy to jednak, że zakończyliśmy naszą przygodę z Programem. Przed nami decyzje, dotyczące przystąpienia do Krajowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie i realizacji kolejnych zadań oraz  szansa na uzyskanie Krajowego Certyfikatu.

      Zespół ds. Promocji Zdrowia

     • Awaria centrali telefonicznej

     • W szkole nastapiła awaria centrali telefonicznej. 

      Cały czas pracujemy nad jej usunięciem.Prosimy o wyrozumiałość. 

      Kontakt ze szkoła możliwy jest za pomocą poczty elektronicznej: sekretariat.zsp1ostrow@gmail.com

       

     • Projekt „Ostrowianie świętują niepodległość” - podsumowanie

     • MBP w Ostrowi Mazowieckiej realizowała od 15 sierpnia do 10 grudnia 2020 r. projekt pn. „Ostrowianie świętują niepodległość”. 

      Celem projektu było zainspirowanie działań uwzględniających kontekst regionalny i zakładających współpracę oraz uczestnictwo ostrowian, podczas organizacji i wspólnych obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę. Działania w ramach zadania były realizowane hybrydowo. Partnerami w projekcie były: Szkoła Podstawowa nr 2, Miejskie Przedszkole nr 3, Środowiskowy Dom Samopomocy typu A i B. Projekt zaangażował wszystkie grupy społeczne- dzieci, młodzież, seniorów i osoby niepełnosprawne w szereg działań zrealizowanych w ramach zadania. Odbyły się warsztaty z historii mówionej - "Słucham i tworzę”, muzyczne- „To jest moje miejsce” oraz recytatorskie „Ostrów moje miejsce na ziemi”. Został ogłoszony i rozstrzygnięty konkurs literacki „Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom”, którego celem było popularyzowanie regionalnej twórczości i ocalenie od zapomnienia wspomnień osób, miejsc i wydarzeń oraz emocji związanych ze wspomnieniami, dotyczącymi historii i tradycji regionu ostrowskiego. Zorganizowano również koncert pt. „Radość listopadowej nocy”. Wystąpili Artyści zespołu Łódzkiego Teatru Piosenki. Widowisko miało transmisję na profilu FB ostrowskiej biblioteki oraz na kanale Youtube. Trwałym elementem projektu wykorzystującym aplikację Action Track, była kanapowa gra miejska online pt. „Moja Ostrów”, przeznaczona dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Gra przybliża historię, zabytki oraz interesujące miejsca w Ostrowi Mazowieckiej. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii jest doskonałym narzędziem edukacyjnym dla uczniów i nauczycieli wspierającym naukę historii naszej małej ojczyzny. Gra jest cały czas dostępna. Kod QR znajduje się do pobrania pod linkiem: https://bit.ly/3fmhW4p W budynku starej elektrowni i na stronie internetowej oraz profilu FB biblioteki dostępna była wystawa pt. „Ostrów Mazowiecka wczoraj i dziś” przedstawiająca historyczne i zabytkowe budynki oraz miejsca w Ostrowi Mazowieckiej. Wystawa jest dostępna online pod linkiem: http://bit.ly/38htmEq Bezpośrednio w projekcie wzięło udział ponad. 600 osób. Przez działania online, wydarzenia projektowe dotarły do ok. 1000 odbiorców. Projekt pn. „Ostrowianie świętują niepodległość” dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” .

      Agnieszka Kaczmarek

     • KLASA IB WZIĘŁA UDZIAŁ W AKCJI CHARYTATYWNEJ ,,PACZUSZKA DLA MALUSZKA”

     • Jest to bożonarodzeniowa akcja, do której od 2013 r., zawsze w świątecznej atmosferze, zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są podobnie jak w ubiegłych latach zaprzyjaźnione instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka.

       Dzieci z klasy Ib bardzo chętnie włączyły się w tę akcję i przygotowały wraz z rodzicami prezenty, które na pewno przydadzą się maluszkom i ich mamom.

      Jak widać na zdjęciach pomaganie innym bardzo cieszy.

      ZACHĘCAMY INNYCH DO WZIĘCIA UDZIAŁU W AKCJI

     • I miejsce w konkursie ,,EkoSzkoła-edycja III"

     •  

      Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie zorganizował konkurs pn. „EkoSzkoła- edycja III”. Był to konkurs plastyczno-fotograficzny przeznaczony  dla uczniów szkół podstawowych.

      Konkurs realizowany był  w dwóch kategoriach z terenu województwa mazowieckiego.
      – prace plastyczne dla uczniów szkół podstawowych z klas I-III;
      – fotografie dla uczniów szkół podstawowych z klas IV–VIII.

      Wszystkie prace plastyczne były  wykonane dowolną techniką w szczególności przy użyciu surowców wtórnych lub przedmiotów pochodzenia naturalnego. Tematy prac plastycznych i fotografii odzwierciedlają dotychczasowe działania szkoły na rzecz ochrony środowiska i kształtowania postaw proekologicznych.    

      Nasza szkoła wzięła już drugi raz udział w tym konkursie. W tamtym roku  zdobyliśmy

       I miejsce  w kategorii klas IV-VIII.

      W tym roku w konkursie wzięły udział w kategorii klas I-III dwie uczennice z klasy 2b i w kategorii klas IV-VIII  trzech uczniów z klasy 4a,6a i 8a.

      Uczennica klasy 2b zdobyła I miejsce w kategorii klas I-III ( prace plastyczne).  Nazwiska laureata jeszcze nie znamy, będzie to dla wszystkich niespodzianka.

      Ale już dziś Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

     • Mikołajki w kl.2c

     • 4 grudnia o godz. 9.10 uczniowie klasy II c wzięli udział w lekcji na żywo „Jak spotkałam prawdziwego Świętego Mikołaja”. To było cudowne spotkanie z Panią Sabiną Piłat, która jest nie tylko nauczycielem, ale również podróżniczką i pewnego lipcowego dnia odwiedziła MIKOŁAJA !!! To była cudowna lekcja ! Wysłuchaliśmy historii o Świętym Mikołaju, dowiedzieliśmy się jak teraz żyje Mikołaj, co je, a nawet komu przynosi prezenty ;) Wiemy teraz, że Mikołaj mieszka w Finlandii, że lubi klopsiki z ziemniaczkami i lody, a żeby dostać prezent od Mikołaja trzeba ... słuchać rodziców, dobrze jeść i dobrze spać. J  Po spotkaniu wszyscy napisaliśmy listy do Świętego Mikołaja oraz wykonaliśmy pracę przestrzenną – „Mikołaj z rolki”.

      K. Strzeszewska

     • Andrzejki w kl.IIc

     • Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla obrzędów ludowych. W tym roku Andrzejki w klasie II c odbyły się zdalnie. Uczniowie obejrzeli krótki film, który przybliżył im tradycje andrzejkowe. Samodzielnie wykonali pracę plastyczną – magiczną kulę. Następnie odbyły się wróżby, które pozwoliły nam chociaż na chwilę oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat fantazji. Uczniowie dowiedzieli się co ich czeka w najbliższej przyszłości, jaki zawód będą wykonywali oraz poznali imiona swoich wybranków i wybranek serca.J Po wróżbach nadszedł czas na tańce, wszyscy poruszali się w rytm znanych nam układów tanecznych.

      K. Strzeszewska

     • Andrzejki w IIIa

     • W związku z obecną sytuacją nauki zdalnej andrzejki w klasie IIIa również odbyły się zdalnie za pomocą Platformy Teams. Chętni uczniowie z klasy IIIa przygotowali wróżby i podczas połączenia on-line na lekcji mogliśmy powróżyć sobie i poznać co nas czeka w bliższej bądź dalszej przyszłości. Jako pierwsza przygotowała wróżbę z kubeczkami Wróżka Bianka, która przed przystąpieniem do wróżenia zaczerpnęła mocy od KULI, aby wszystkie wróżby dobrze wyszły. Podczas tej wróżby wskazani uczniowie przez wróżkę Biankę wybierali kubek, pod kubkiem ukryta była przepowiednia: kluczyk – nowe mieszkanie lub dom,   liść laurowy – sława i rozgłos, pierścionek – szybkie zamążpójście lub ożenek, pieniążek – bogactwo, cukierek – pojawienie się rodzeństwa u Ciebie lub w rodzinie, pusty kubeczek symbolizował – niespodziankę od losu. Po tej wróżbie Maja N. na swoim biurku rozłożyła moc czerwonych serduszek, pod którymi ukryte były imiona przyszłych sympatii. Dziewczynki losowały serduszka od 1 – 12 z imionami chłopców, a chłopcy losowali serduszka od 1 – 15 z imionami dziewcząt. Kolejną wróżbę przygotował dla swoich koleżanek i kolegów Kuba K. Podczas tej wróżby można było poznać swój przyszły zawód – Kim będę w przyszłości. Następną wróżbę pokazała nam Natalia K., która na sześciu kolorowych karteczkach wypisała kilka przykładów zdarzeń, które los może nam podarować. Wskazywała dziecko, które podawało numerek i odczytywała tej osobie – co przyniesie Tobie los. Na zakończenie naszej lekcji z wróżbami zaprezentowała się Iza, która na kolorowych karteczkach miała również wypisane wróżby na najbliższy czas. Po wybraniu przez wskazanego przez nią ucznia pokazywała do kamerki karteczkę i odczytywała tej osobie jej wróżbę. Mimo nietypowych andrzejek w tym roku udało się nam wszystkim otrzymać jakąś wróżbę na ten czas.

      Wychowawca klasy IIIa

     • Konkurs plastyczny ,,Czysta woda darem życia dla ludzi i środowiska"

     •  

       

       

       

       

       

      Zarząd Koła PZW nr 34  w  Komorowie ogłosił  konkurs plastyczny  z okazji „Tygodnia Czystości Wód 2020r.” pt „Czysta woda – darem życia dla ludzi i środowiska.”

       Celem konkursu było przedstawienie prac nawiązujących do ochrony środowiska, czynnego wypoczynku nad wodą, piękna oraz bogactwa w faunę i florę w naszym regionie.

      Z naszej szkoły wzięła udział w konkursie plastycznym Olga Spaltabaka, która dostała wyróżnienie w kategorii 7-11 lat.

      Gratulujemy Oli i życzymy dalszych sukcesów.

      Marzena Kacprzyk

  • Świetnie! Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit