• Ogłoszenie
     • Ogłoszenie

     • Od 26 października 2020 r. będą obowiązywały nowe regulacje dotyczące nauczania w szkołach podstawowych w klasach 4-8. Od 24 października br. cała Polska staje się strefą czerwoną, a od 26 października do 8 listopada edukacja w szkołach podstawowych w klasach 4-8 oraz szkołach ponadpodstawowych będzie realizowana w trybie zdalnym.

      W godzinach od 8 do 16 dzieci i młodzież do 16. roku życia nie może wychodzić sama ani tym bardziej spotykać się w grupach. Może to robić jedynie pod opieką dorosłego. "Zasada ta nie obowiązuje: kiedy dziecko idzie do szkoły lub wraca z niej do domu, a także w weekendy i dni wolne od nauki".

      Prosimy rodziców i uczniów o zapoznanie się z regulaminem nauki zdalnej w naszej szkole. Będziemy bardzo wdzięczni za przestrzeganie niniejszego regulaminu. Znajomość regulaminu ułatwi nam współpracę i pozwoli uniknąć nieporozumień oraz niekomfortowych sytuacji.

     • KLASA II B W LEŚNICZÓWCE

     • W poniedziałek, 5 października wybraliśmy się razem z rodzicami na lekcję przyrody do leśniczówki w Orle. Po przyjeździe na miejsce przywitał nas pan leśniczy Arkadiusz Rosiński i wyruszyliśmy na spacer po lesie. Pan leśniczy ciekawie opowiadał nam o lesie. Widzieliśmy mrowisko, barć dla pszczół w drzewie, paśnik i lizawki dla zwierząt. Rozpoznawaliśmy grzyby,  które zauważyliśmy w czasie spaceru. Marysia dostrzegła nawet padalca, czyli beznogą  jaszczurkę i wzięła ją w rękę. Zbieraliśmy też dary jesieni, z których następnego dnia mieliśmy wykonać pracę plastyczną. Po dotarciu na miejsce, gdzie była wiata, niektórzy rodzice zajęli się rozpalaniem ogniska, a inni wraz z nami bawili się w podchody. Grę przygotował dla nas pan leśniczy. Podzieliliśmy się na grupy. Dostaliśmy mapki z zaznaczonymi miejscami, które mieliśmy odnaleźć i zebrać obrazki ze zwierzętami. Każdy z nas odnalazł 6 zwierząt, poprawnie je rozpoznał i otrzymał od pana leśniczego nagrodę. Potem mogliśmy odpocząć przy ognisku i upiec kiełbaski, które wybornie smakowały. Po prawie 3 godzinach nasz pobyt dobiegał końca. Serdecznie podziękowaliśmy panu leśniczemu, wręczyliśmy piękną laurkę przygotowaną przez Klarę i czekoladki. Wycieczka udała się. Pogoda była wspaniała. Wszyscy byliśmy zadowoleni z lekcji w lesie.

    • Komputer od Świętego Mikołaja
     • Komputer od Świętego Mikołaja

     • W 2015r. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowi Mazowieckiej przystąpiła do programu „Stypendia Św. Mikołaja”, którego celem jest pomoc finansowa najbardziej zaangażowanym i najzdolniejszym uczniom. Do tej pory z pomocy Fundacji skorzystało 15 uczniów szkoły. We wrześniu 2020r. odbyła się akcja „Komputer od Świętego Mikołaja”, która ruszyła dzięki hojności Firmy IG Knowhow Limited. Fundacja Św. Mikołaja wybrała 50 szkół, które wzięły udział w akcji,  w tym Szkołę Podstawową nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej. Laptopy trafiły do szkoły 16 października o zostały przekazane 2 uczniom w formie darowizny.

       

     • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „TOTUS TUUS – kapliczka Maryjna”.

     • Z okazji Dnia Papieskiego w naszej szkole przeprowadzono konkurs plastyczny „TOTUS TUUS – kapliczka Maryjna” dla klas I – III. Wpłynęło około 40 prac wykonanych różnymi technikami. Fundatorem wszystkich nagród był Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka Pan Jerzy Bauer. Oto wyniki:

      W kategorii klas I nagrodzono:

      I MIEJSCE – Natasza Kołaczkowska kl.  I B

      II MIEJSCE – Aleksandra Stelmaszczyk kl.  I B

      III MIEJSCE – Gabriela Martynowska kl. I B

      W kategorii klas II nagrodzono:

      I MIEJSCE – Patryk Ożarowski kl. II C

      II MIEJSCE – Patrycja Radomska kl. II C

      III MIEJSCE – Julia Iwanicka kl. II C

      W kategorii klas III nagrodzono:

      I MIEJSCE – Jakub Kempisty kl. III A

      II MIEJSCE – Julia Skonieczna kl. III A

      III MIEJSCE – Maja Niciejewska kl. III A

      Wyróżnienia:

      Klara Karpińska kl. II B

      Julia Stelmaszczyk kl. II B

      Nadia Zdziarstek kl. II C

     • Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Ilustrujemy wybrane cytaty z nauczania Papieża Jana Pawła II”

     • Piąta edycja konkursu fotograficznego :„ Ilustrujemy wybrane cytaty z nauczania Papieża Jana Pawła II” organizowanego przez naszą szkołę z okazji Dnia Papieskiego, pod patronatem Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka Jerzego Bauera, zastała rozstrzygnięta. Wzięli w niej udział uczniowie z ostrowskich szkół. Wyróżniono 20 prac uczniów.

      Oto wyniki:

       

      I miejsce

      Krzysztof Nagórka   kl. VII f Szkoła Podstawowa nr 1

      Mateusz Zaręba    kl. VI a  , Szkoła Podstawowa nr 2 

       

      II miejsce

       

      Anna Zakrzewska  kl. VIa , Szkoła Podstawowa nr 2

      Kalina Jaroszewska    kl.VIII a , Szkoła Podstawowa nr 2

      Magdalena Jaroszewska kl.V b, Szkoła Podstawowa nr 2

       

      III miejsce

       

      Wiktoria Matusiak   kl. V b,   Szkoła Podstawowa nr 2

      Wileński Filip  kl. VIa , Szkoła Podstawowa nr 2

      Wyróżnienia

      Julia Wojtczuk ,  kl.VII c , Szkoła Podstawowa nr 1

      Dominika Podleś   kl. VIIIa , Szkoła Podstawowa nr 2

      Amelia Waracka kl. VIIb , Szkoła Podstawowa nr 2

      Antoni  Kotwica kl. IVa , Szkoła Podstawowa nr 2

      Jakub Helcbergiel   kl.V b  , Szkoła Podstawowa nr 2

      Karolina Murawska  kl. VIII b , Szkoła Podstawowa nr 2

      Maciej Skonieczny    kl. V b , Szkoła Podstawowa nr 2 

      Maja Wierzejska   kl. V a , Szkoła Podstawowa nr 2 

      Michał Wasilewski    kl. VI a  ,Szkoła Podstawowa nr 2

      Dominika Suchcicka   kl. IV a , Szkoła Podstawowa nr 2

      Natalia Suchcicka   kl. VI a, Szkoła Podstawowa nr 2

      Aleksandra Jastrzębska   kl. VI a,  Szkoła Podstawowa nr 2

      Zofia Wyżykowska   kl. IV a, Szkoła Podstawowa nr 2

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      Aleksandra Pachowska

       

     • XX Dzień Papieski

     • W niedzielę 11 października już po raz 20 odbył się Dzień Papieski. To wydarzenie, które upamiętnia wybór Karola Wojtyły na papieża. Uroczystość odbyła się w kościele parafialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP i rozpoczęła się Najświętszą Ofiarą. Uroczystość została wzbogacona wystawami uczniów. Wystawa prac plastycznych zatytułowana Kapliczki Maryjne oraz wystawa fotograficzna objęta patronatem Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka „Ilustrujemy Wybrane Cytaty z Nauczania Papieża Jana Pawła II”. Obie wystaw cieszyły się dużym zainteresowaniem i będą udostępnione przez kolejne dni tygodnia. 

      Nauczanie Jana Pawła II zostało przypomniane w części artystycznej przygotowanej przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 pod kierunkiem s. Lucjany. W przekazie dominowało papieskie zawierzenie Matce Bożej wyrażone w zawołaniu TOTUS TUUS. 

     • Lekcja Muzealna

     • 🏦 9 października 2020 r. Muzeum – Dom Rodziny Pileckich wznowiło swój projekt pt.: „Lekcje Muzealne”. W tym dniu lekcję dla klasy 8 Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowi Mazowieckiej poprowadził regionalista Pan Andrzej Mierzwiński.

      👨‍🏫 Z lekcji mogliśmy się dowiedzieć bardzo dużo informacji na temat Bitwy pod Andrzejewem, która rozegrała się we wrześniu 1939 r. Pan Andrzej opowiedział również o losach Żydów w Ostrowi.

      📸 Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia.

       

     • Nowe drzewko dla szkoły

     • 1 października 2020 uczniowie klasy Ib wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą Sadłowską posadzili na terenie naszej szkoły nowe drzewko - klon japoński. W ten sposób postanowili uczcić wczorajszy dzień, w którym zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. Wszystkie dzieci mają nadzieję, że roślina ta będzie rosła wraz z nimi i pięknie ozdobi otoczenie szkoły. Wszyscy zobowiązali się dbać o tą piękną roślinę

     • Europejski Tydzień Kodowania

     • W dniach 19 - 23 października nasza szkoła bierze udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. 

           CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. 

      W naszej szkole będziemy rozbudzali zainteresowanie programowaniem dzięki interaktywnym robotom edukacyjnym Photon. Poprzez specjalną aplikację na tablety i smartfony, uczniowie muszą pomóc Photonowi, ucząc go wszystkiego od podstaw - od poruszania się w określonych kierunkach, rozpoznawania różnych kolorów, aż po reagowanie na różne bodźce i interakcję z otaczającą go rzeczywistością. 
      4 różne, intuicyjne sposoby programowania - dostosowane dla dzieci w różnym wieku i z każdym doświadczeniem w dziedzinie nowych technologii.
      Uczniowie klas I-III – „Photon Draw” - ruch robota jest programowany przy pomocy rysowania ścieżki.
      Uczniowie klas IV-V – „Photon Badge” - za pomocą symboli graficznych projektowany jest program robota.
      Uczniowie klas VI – „Photon Blocks” - przeciągając i konfigurując kolorowe bloczki na pulpit programistyczny powstaje program robota. Język inspirowany jest programami Scratch.
      Uczniowie klas VII-VIII – „Photon Code” - to najbardziej zaawansowany sposób programowania Photona. Program jest tworzony przy pomocy specjalnej składni języka programistycznego - ten sposób jest najbliższy prawdziwemu programowaniu przez profesjonalnych programistów.

      Zapraszamy do zabawy z programowaniem.

      Magdalena Podleś

     • Casting do grupy Beton

     • Casting odbędzie się w najbliższą sobotę - 3 października, o godz. 16:00w Miejskim Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej przy ul. 3 maja 50.Będziemy wdzięczni za promocję wydarzenia wśród młodzieży ozainteresowaniach artystycznych, nauczycieli przedmiotów artystycznychczy wychowania fizycznego oraz udostępnienie wydarzenia w aktualnościachstrony internetowej i kanałów mediów społecznościowych placówki(Facebook, Instagram itp.).Beton to grupa, która wchodzi w 10. rok działalności, a swoje 10-leciebędzie obchodzić dokładnie 7 października 2021 r. Od lat tworzymyostrowską scenę kulturalną biorąc udział w wielu miejskichprzedsięwzięciach i reprezentując miasto na polskiej scenie tanecznej irozrywkowej. Jesteśmy laureatami wielu zawodów i twórcami niezliczonejilości pokazów, teledysków czy tanecznych spektakli. Zapraszamywszystkich, którzy chcą rozwijać się tanecznie i artystycznie, wyznaczaćsobie nowe cele i wyzwania oraz poznawać ludzi z podobnymizainteresowaniami.

   • Świetnie! Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit