• Wigilia klasy IIa

     • Dnia 20.12.2019r. Uczniowie klasy II a obchodzili klasową Wigilię. Każdy z Uczniów przyniósł przygotowane w domu świąteczne przysmaki, którymi zapachniała cała sala. Uczniowie podzielili się opłatkiem ze swoimi kolegami, koleżankami i Nauczycielami, po czym wszyscy zasiedli do suto zastawionych stołów. Wspólne kolędowanie przy słodkim poczęstunku wprowadziło zebranych w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

      Życzymy wszystkim radosnych, szczęśliwych Świąt, odpoczynku w rodzinnym gronie oraz pomyślności i spełnienia marzeń w Nowym 2020 Roku!

     • Klasa IIa na widowisku Rewii Sylaba w Wyszkowie

     • Dnia 17 grudnia 2019 r. odbyła się wycieczka do Domu Kultury "Hutnik" w Wyszkowie, gdzie Uczniowie klasy II a obejrzeli występy Rewii Dziecięcej Sylaba, z premierowym spektaklem pt. "Snow Way". Niezwykłe widowisko wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój. Uczniowie i Nauczyciele byli pod ogromnym wrażeniem popisów tancerek i wokalistek. Z zapartym tchem podziwiali ich wspaniałe umiejętności taneczne, gimnastyczne, wokalne, a także oryginalne układy choreograficzne, widowiskową scenografię i barwne kostiumy. Na scenie mogliśmy też podziwiać Uczennicę naszej szkoły - Natalię Osińską, z której byliśmy bardzo dumni. Wsparliśmy finansowo Sylabianki poprzez zakup drobnych pamiątek. Zrobiliśmy też zdjęcia na tle ścianki celebrytów i z niecierpliwością czekamy na nowy program artystyczny Rewii.

     • Rozstrzygnięcie konkursu „Czyste Mazowieckie”

     • Komisja konkursowa wybrała zwycięską pracę w konkursie dla uczniów szkół z województwa mazowieckiego. Laureatką proekologicznego konkursu „Czyste Mazowieckie” została Nikola ze Szkoły Podstawowej nr 2, im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowi Mazowieckiej.

      Komisja konkursowa oceniła oryginalność i pomysłowość zgłoszonych projektów. Z 50 szkół z województwa mazowieckiego, które wzięły udział w konkursie i nadesłały opisy wyłoniono 5 finałowych prac. Wśród piątki finalistów znalazły się 3 uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Ostrowi Mazowieckiej: Julia, Amelia i Nikola oraz uczennica z Góry Kalwarii i uczeń z Otwocka. Wszyscy finaliści zostali nagrodzeni aparatami fotograficznymi.

       Autorzy najlepszych pomysłów zakwalifikowali się do II etapu konkursu, gdzie walczyli o nagrodę główną - nowoczesną kamerę HD. Zadaniem uczestników było wykonanie i sfotografowanie makiety obrazującej projekt czystego, zdrowego i przyjaznego do życia miasta. Uczniowie mogli wykonać projekt dowolną techniką. Celem konkursu było rozwijanie świadomości ekologicznej, poruszenie problemu zanieczyszczenia środowiska, a także rozbudzanie kreatywności.

      Komisja uwzględniając zgodność z tematem, kreatywność oraz oryginalność wykonanych prac przyznała tytuł laureata konkursu Nikoli ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej. Zwycięzcy konkursu „Czyste Mazowieckie” odebrali nagrody z rąk Wojewody Mazowieckiego pana Konstantego Radziwiłła. Laureatka konkursu przedstawia obraz Ostrowi Mazowieckiej jako ekologicznego, czystego i zielonego miasta przyjaznego do życia dla ludzi, zwierząt i roślin. Nagrodzona makieta propaguje ekologiczny styl życia zwracając uwagę na wiele możliwości ochrony środowiska przez każdego obywatela; między innymi: segregację śmieci, wykorzystanie baterii słonecznych, ocieplenie budynków, wymiana żarówek na energooszczędne, korzystanie z rowerów, elektrycznych samochodów, a także elektrycznych hulajnóg.

      Edukacyjny program ekologiczny "Czyste Mazowieckie”" został sfinansowany przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

       

     • Lekcje Muzealne

     • W dniu 13 grudnia odbyły się w naszej szkole dwie lekcje muzealne poprowadzone przez pana Andrzeja Mierzwiśkiego na temat Powstania Listopadowego na naszych terenach. W lekcjach uczestniczyli uczniowie klasy VIa i VIIb. Bardzo dziękujemy panu Andrzejowi za ciekawą lekcje historii.

      Marzena Kacprzyk

     • Wycieczka do Przystani Świętego Mikołaja w Pięknej Górze

     • 29 listopada 2019 r. uczniowie z klas pierwszych wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do „Przystani Świętego Mikołaja”, znajdującej się w Pięknej Górze niedaleko Giżycka. Na dzieci czekała moc atrakcji w przepięknej, mikołajkowej scenerii. Po przekroczeniu progu Przystani dzieci zobaczyły tysiące migających światełek, wspaniałe dekoracje, poczuły słodki zapach pieczonych pierników oraz aurę i magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
            Na początku uczniowie zostali poprzydzielani do trzech grup, do Elfów: Błyskotki, Kwiatuszka i Księżniczki. Następnie odwiedzili: Gwiezdne igloo, Warsztat Elfa Pracusia, Pokój świątecznych zagadek, Świąteczną fabrykę słodkości, Treningowy tor reniferów, Elfi teatr, Pocztę Elfa Podróżnika, Plac  Zabaw im. Rudolfa Czerwonosego oraz Komnatę Świętego Mikołaja. Każdy uczeń przed odjazdem z Przystani otrzymał Certyfikat Elfa – pomocnika Mikołaja.
            Pobyt w „Przystani Św. Mikołaja” przeniósł nas na chwilę w magiczną krainę i zapewnił niezapomniane wrażenia. Do domu wszyscy wracali szczęśliwi i pełni pozytywnych uczuć.

     • Paczka na Kresy - 2019


     •       Zbiórka  darów dla naszych rodaków mieszkających na Litwie i Białorusi przerosła wszelkie oczekiwania. Dzięki szczodrości uczniów, ich rodziców, dziadków, nauczycieli zebrano 360 kg różnych produktów. Uczniowie pomagali w przenoszeniu, segregowaniu i pakowaniu darów. Głównym organizatorem akcji była fundacja "Kresy w potrzebie - Polacy Polakom", a szkolnym koordynatorem p. Ewa Subda-Witkowska.

      Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w akcję - bardzo, bardzo, bardzo dziękujemy.

     • Dyskoteka Andrzejkowa


     •           Dnia 26 listopada uczniowie naszej szkoły obchodzili Andrzejki podczas Dyskoteki Andrzejkowej. Poza muzyką, tańcami i świetną zabawą, uczniowie mieli okazję spróbować swoich umiejętności wokalnych podczas Karaoke. Ponadto, każdy miał możliwość wziąć udział w specjalnych zabawach andrzejkowych. Doskonała zabawa sprawiła, że dyskoteka na długo pozostanie w pamięci dzieci.

      Magdalena Podleś

     • Andrzejki w klasie Ic

     • Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości. 

      27 listopada 2019 roku uczniowie klasy I c obchodzili andrzejki klasowe. W sali pojawiły się różne postacie, Czarownica, Wróżka, Diabełek, Pirat, Żołnierz, Biedronka, Kot, Jednorożec      i wiele innych. Tego dnia dzieci poznawały andrzejkowe zwyczaje, wróżyły sobie przyszłość, m.in., jaki zawód będą wykonywać, kto pierwszy znajdzie miłość, czy też czego powinny się wystrzegać. Oczywiście nie zabrakło też ustawiania bucików oraz przebijania szpilką papierowego serca z wypisanymi imionami. Podczas wróżenia było dużo śmiechu. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy taneczne i słodki poczęstunek. Wszyscy bawili się wspaniale.

      Wychowawca klasy I c

     • ,,Mikołajkowi SKO”

     • 6 grudnia – dzień znany każdemu, czyli imieniny Św. Mikołaja. Wśród innych atrakcji tego dnia, do uczniów naszej szkoły, którzy są członkami SKO, dotarły również „skarpety Św. Mikołaja”, do których przez cały grudzień może wrzucać prezenty. Na dobry początek pierwszy prezent już tam był… Dziękujemy Mikołajowi (BS w Ostrowi Mazowieckiej), że o nas pamięta J

       Wszystkim członkom SKO i ich rodzicom oraz wychowawcom,  dziękujemy za zaangażowanie. Życzymy spokojnego czasu adwentu, wyciszenia, zadumy, radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

       Opiekunki SKO E.K. –Bednarczyk i M. Pielaszek

     • III miejsce w Powiatowym Konkursie wiedzy o Marszałku Józefie Piłsudskim

     • W dniu 5 grudnia odbył się w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika   Powiatowy Konkurs wiedzy o Marszałku Józefie Piłsudskim. Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział dwóch uczniów z klasy VIIb Eryk Brzóska i Jakub Stefańczyk. Zajęli oni III miejsce w klasyfikacji drużynowej, oraz Jakub Stefańczyk zajął III miejsce w kategorii indywidualnej. Serdecznie Gratulujemy naszym Uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

      Marzena Kacprzyk

     • Andrzejki w klasie IIa

     • 29.11.2019 r. uczniowie kl. IIa obchodzili klasowe andrzejki. Przygotowaniem większości wróżb zajęły się dziewczynki. Pomysłów na poznanie przyszłości było wiele: wróżby z imionami, wróżby z wykałaczkami, kostkami do gry, wróżba "Mowa kolorów " oraz ciasteczka z przepowiednią, upieczone przez uczennice i ich mamy. Wszyscy uczestnicy bawili się wspaniale przenosząc się w zaczarowany świat wróżb, jednocześnie traktując je z lekkim przymrużeniem oka.

   • Świetnie! Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit