• I miejsce SP2 w Ogólnopolskim Konkursie #tabliczka2019 – Mnożenie do 100

     • Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu online #tabliczka2019 - mnożenie do 100 o tytuł Mistrza tabliczki mnożenia. Z satysfakcją informujemy, że zdobyliśmy w nim pierwsze miejsce i tytuł Mistrza tabliczki mnożenia. Do rozwiązywania testów uczestnicy wykorzystywali smartfony lub laptopy z dostępem do internetu. Unowocześniając bazę dydaktyczną stworzyliśmy nowy wizerunek nauczyciela i szkoły otwartej na innowacje.

      Projekt był realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości z logiem „Niepodległa”. Hasła dostępu związane były z nazwiskami wielkich polskich działaczy, ojców założycieli państwa polskiego sprzed 100 lat. Konkurs miał charakter edukacyjny - wspomagał proces utrwalania znajomości tabliczki mnożenia zgodnie z podstawą programową.

      Zaprosiliśmy do podjęcia wyzwania wszystkich uczniów szkoły, aby uczestniczyli w wydarzeniu ogólnopolskim, co dodatkowo wpłynęło na ich motywację i podniosło samoocenę. Przez miesiąc w eliminatorze błędów uczniowie pracowali podczas zajęć szkolnych pod opieką i z pomocą nauczycieli, a także samodzielnie w domach. Eliminator składał się z pięciu poziomów zawierających zadania mnożenia liczb z zakresu do 100. Uczestnicy oswoili się z pracą w środowisku online. Test główny dla uczniów odbywał się na lekcjach w dniach od 27 do 31.05.2019r. Zachęcaliśmy również rodziców i znajomych do udziału w konkursie w terminie 2.06.2019r., ale nikt się nie podjął tego zadania. Jest więc to sukces tylko naszych uczniów w konkursie ogólnopolskim.

      Do konkursu przystąpiło ponad 1400 uczestników z 58 szkół w całym kraju.

      Wszystkim należą się wielkie brawa i gratulacje!!! Razem osiągnęliśmy sukces!! Dziękujemy. 

      dyplom(1).jpg

                                                                                   Małgorzata Kucharska

     • Baterie i nakrętki - podsumowanie akcji

     • W roku szkolnym 2018/2019 kontynuowana była zbiórka zużytych baterii i nakrętek. Dzięki dużemu zaangażowaniu się uczniów i rodziców w akcję udało się nam zebrać w ciągu tego roku trzy kartony baterii i ponad 800 kg nakrętek. Najlepsi zbieracze z nauczania zintegrowanego zostali nagrodzeni, pozostali otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś starsi uczniowie punkty dodatnie z zachowania.

      Baterie:

      I miejsce Maja Wierzejska IIIA

      II miejsce Maksymilian Tomczyk kl. IIA

      III miejsce Tomasz Szczepanik kl. IIB

      Nakrętki:

      I miejsce Franciszek Jeżak IIB

      II miejsce Maja Wierzejska IIIA

      III miejsce Jan Kaczyński IIA i Filip Wieczorek IIIA

      Wszystkie klasy włączyły się w zbiórkę odpadów. Dzięki akcjom uczniowie wzbogacili  szkołę, a przede wszystkim zmniejszyli masę odpadów szkodliwych i ich negatywny wpływ na środowisko i zdrowie człowieka. Gratulujemy!!! Bardzo dziękujemy naszym uczniom i rodzicom, którym nie jest obcy los naszej planety Ziemi.

      W kolejnym roku szkolnym akcje będą kontynuowane. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych.

      Akcje w szkole prowadzą nauczycielki Marzena Kacprzyk, Małgorzata Kucharska i Iwona Staniszewska.

     • Udanych Wakacji!

     • "Dzieci wesoło wybiegły ze szkoły….”, bo dziś koniec roku szkolnego❗️❗️❗️ 
      Życzymy udanych wakacji! 
      ☀️☀️🚴‍♀️🏊‍♂️🚣‍♀️
      📸 J.Koniecko

     • Zakończenie roku szkolnego klas I-VII

     • Dnia 18 czerwca 2019 r. uczniowie, dyrekcja, nauczyciele i rodzice zebrali się w sali przy Szkole Podstawowej nr 2 na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019. Zebranych powitała pani vice- dyrektor Małgorzata Jamiołkowska.  Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała pani dyrektor  Dorota Brzostek,  która przybliżyła  ogólne wyniki pracy  szkoły, podziękowała uczniom, nauczycielom, rodzicom i pracownikom za wspólne miesiące nauki i pracy oraz pogratulowała osiągniętych sukcesów, wyrażając dumę i zadowolenie. W swoim wystąpieniu p. Dyrektor podkreśliła, iż wiedza jest najbardziej wartościowym towarem na świecie, który ubogaca, daje satysfakcję i radość odkrywania. Następnie wychowawcy klas  wspólnie z dyrekcją i Burmistrzem Miasta  wręczyli uczniom nagrody za wzorową naukę i zachowanie. Na koniec Pani Dyrektor życzyła wszystkim cudownych, pogodnych wakacji.

      Marzena Kacprzyk

     • Pożegnanie absolwentów klas 8 Szkoły Podstawowej i 3 Gimnazjum

     •           Dnia 18 czerwca 2019 roku ostatni rocznik gimnazjum klasy III a i III b wraz z wychowawczyniami  p. Beatą Kaczyńską i p. Elżbietą Karpińską-Bednarczyk oraz klas VIII a i VIII b SP  wraz z wychowawczyniami p. Martą Wyrzykowską i p. Aleksandrą Pachowską uroczyście zakończyli rok szkolny 2018/2019. Na uroczystość przybyła przewodnicząca Rady Rodziców p. Beata Krajewska, rodzice, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji oraz cała społeczność szkolna.

      Absolwenci uroczystym polonezem rozpoczęli część artystyczną, na której można było podziwiać talenty naszych uczniów. Uczniowie podziękowali  za wsparcie dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom.

      W klasach III wręczono 9 uczniom a w klasach VIII 14 uczniom nagrody książkowe za świadectwa z biało – czerwonym paskiem. Absolwenci zostali również nagrodzeni za osiągnięcia sportowe, działalność w Samorządzie Szkolnym oraz za godne reprezentowanie szkoły w konkursach i olimpiadach.

      Wszystkim absolwentom serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów w dalszej edukacji.

      Magdalena Podleś

       

     • Dzień Rodziny

     • W dniu 17 czerwca w naszej szkole tradycyjnie już świętowaliśmy  ,,Dzień Rodziny". Była to okazja do spotkania się z rodzicami tuż przed zakończeniem roku szkolnego.dlatego też podziękowaliśmy im za wsuapaniałą współpracę i wręczyliśmy dyplomy ,,Przyjaciela Szkoły". Rodzice uczniów wzorowych otrzymali listy gratulacyjne Wspólnie spędzony czas uatrakcyjnił występ artstyczny przygotowany przez naszych uczniów. .

     • Uczniowie z klasy Ia z wizytą u strażaków

     • W czwartek 13 czerwca 2019r. uczniowie z klasy Ia mieli wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej. Po obiekcie oprowadzało nas dwóch Panów Strażaków. Podczas wycieczki uczniowie mieli możliwość zobaczenia wszystkich pojazdów strażackich jakimi dysponuje Jednostka z Ostrowi Maz.: ciężki samochód gaśniczy, średni samochód gaśniczy, lekki samochód ratownictwa technicznego, podnośnik i samochód dowodzenia.   Każdy uczeń mógł też wsiąść do dwóch z tych pojazdów i przez moment poczuć się jak strażak. Potem przeszliśmy do miejsca, gdzie strażacy ubierają się w swoje stroje i hełmy tuż przed wyjazdem na akcję ratunkową. Uczniowie mieli możliwość przymierzenia na swoją głowę hełmów i sprawdzenia czy są one wygodne w noszeniu. Specjalnie dla nas odbył się pokazowy zjazd na rurze wykonany przez jednego ze strażaków. W czasie naszego pobytu w Straży zostało przyjęte zgłoszenie do wyjazdu, ponieważ bobry uszkodziły drzewo i grodziło przewrócenie się drzewa na zabudowania - strażacy wyjechali do akcji. Na zakończenie odwiedziliśmy miejsce przyjmowania i kierowania różnymi akcjami ratunkowymi prowadzonymi przez Straż Pożarną z Ostrowi Maz. Pan opowiedział nam jak to się odbywa i włączył próbny alarm, żebyśmy mogli wszystko dokładnie zaobserwować. W imieniu wszystkich uczniów z klasy Ia Ala podziękowała naszemu przewodnikowi i wręczyła upominek. 

      Wychowawca klasy Ia

     • Dzień Rodziny w kl. Ia

     • We wtorek 11 czerwca 2019r. odbył się klasowy Dzień Rodziny w klasie Ia. Uczniowie wspólnie z wychowawcami przygotowali program artystyczny. Były przygotowane wiersze, scenki i piosenki dla kochanych Mam i Tatusiów jako dowód wdzięczności za ich codzienny trud w naszym wychowaniu. Każdy uczeń wręczył też własnoręcznie wykonane upominki dla Rodziców i laurki. Podczas występu Rodzice mogli częstować się słodkościami przygotowanymi przez Mamy z Trójki Klasowej. Po klasowym występie uczniów kolejnym punktem spotkania były wspólne zabawy dla Rodziców i dzieci. Wszyscy przy tym bawili się znakomicie. 

      Wychowawca klasy Ia 

     • Uczniowie z Ia na klasowym pikniku

     • W ramach realizacji tematyki z edukacji polonistycznej  o organizowaniu pikniku na łonie natury, uczniowie z klasy Ia podczas czwartkowych lekcji w dniu 6 czerwca 2019r. wyszli na zielone boisko szkolne. Tutaj na zielonej trawie rozłożyliśmy koce, wyjęliśmy różne słodkości i pyszne truskawki przygotowane przez mamy uczniów i mieliśmy klasowy piknik. W czasie pikniku dzieci bawiły się w mniejszych podgrupach na swoich kocach wykorzystując przyniesione gry planszowe lub obserwowały otaczającą przyrodę. Najwięcej śmiechu było podczas zabawy na macie, gdzie trzeba było przyjmować śmieszne pozy. W tym dniu pogoda nam dopisała, ponieważ świeciło słonko i można było też wygrzewać się na kocu. Wszystkim  uczniom bardzo spodobała się taka lekcja na świeżym powietrzu.

      Wychowawca klasy Ia

     • Spotkanie z policjantem

     • W dniu 11 czerwca odbyło się w naszej szkole spotkanie dzieci z przedstawicielami policji. Miało ono na celu uczulić dzieci i młodzież na niebezpieczne sytuacje mogące grozić im w czasie wakacji. Uczniowie wysłuchali pogadanki i obejrzeli filmy dotyczące tematyki bezpieczeństwa nad wodą, w ruchu drogowym i podczas zabawy.

     • Informacja o rekrutacji do czwartej kadencji Rady Dzieci i Młodzieży RP przy Ministrze Edukacji Narodowej

     • Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej została ogłoszona rekrutacja do czwartej kadencji Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej.

       

      Rada jest organem pomocniczym ministra. Do jej zadań należy m.in. opiniowanie projektów dokumentów opracowywanych w ministerstwie, odnoszących się do spraw dzieci i młodzieży oraz przedstawianie własnych propozycji zmian w edukacji.

       

      Do Rady kandydować mogą uczniowie szkół znajdujących się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, którzy ukończyli 13. rok życia oraz absolwenci tych szkół, którzy do dnia 31 lipca br. nie ukończą 21. roku życia.

       

      Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się w komunikacie na stronie internetowej ministerstwa (link: https://www.gov.pl/web/edukacja/men-oglasza-nabor-do-rady-dzieci-i-mlodziezy).

       

     • „Zielona szkoła” na Mazurach


     • W dniach 31 maja – 2 czerwca 2019 Uczniowie klasy Ia, IIb oraz IIIa ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowi Maz., wzięli udział w Zielonej Szkole na Mazurach. Miejscem docelowym i noclegowym uczestników była miejscowość Ruciane Nida. Bogaty program pozwolił uczniom poznać chociaż w pewnym stopniu krajobraz Pojezierza Mazurskiego. Nasza przygoda zaczęła się od zwiedzania Bani Mazurskich. W wycieczkowo – przygodowy nastrój wprowadzili nas Państwo Justyna i Darek Morsztyn – właściciele obiektu „Biegnący Wilk” w Republice Ściborskiej. Uczniowie podziwiali wytresowane i wysportowane psy zaprzęgowe, chaty traperskie, indiańskie tipi, zabytkową pasiekę pszczół, brali udział w zabawach i konkurencjach takich jak strzelanie z łuku czy wypłukiwanie złota.

      Kolejnym punktem Zielonej Szkoły było zwiedzanie i zabawy w Galindii. Była to dla nas wyprawa niemalże do świata z przeszłości, nieco mroczna i pełna przygód. Zwiedziliśmy Święty Gaj, polanę obrzędów, podziemne groty Perkuna, Labirynty Demonów, Bursztynową Komnatę i pieczarę wiedźm. Tu także miały miejsce zabawy i konkurencje rodem z plemienia Galindów, nie zabrakło też strasznych historii opowiadanych przez naszych przewodników. 

      Uczestnicy Zielonej Szkoły odbyli też rejs statkiem po jeziorze Bełdany oraz Jeziorze Nidzkim, podziwiając przy tym dzikie ptactwo oraz największy kompleks leśny Mazur – Puszczę Piską. Niecierpliwie oczekiwanym wydarzeniem tego dnia była dyskoteka integracyjna. Uczniowie bawili się w rytmach najnowszych hitów Hip hop i Disco Polo.

      Ostatniego dnia odwiedziliśmy Zagrodę Kurpiowską w Kadzidle, gdzie zwiedzaliśmy skansen, zostaliśmy poczęstowani regionalną herbatką oraz plackiem pieczonym według dawnych receptur. Wzięliśmy też udział w warsztatach lepienia „byśków” z ciasta chlebowego. Figurki zwierząt zostały przez Uczniów bezpiecznie dowiezione do domów (łącznie z licznymi pamiątkami z wyjazdu), a następnie upieczone.

      Nasz program był atrakcyjny i dość napięty. Opiekunowie mieli okazję w innych okolicznościach poznać potrzeby i możliwości swoich Uczniów, oni zaś poznali kawałek Polski, odwiedzili ciekawe miejsca pełne atrakcji, zdobyli nowe wiadomości i umiejętności. Trafiliśmy na przewodników zaangażowanych, mających świetny kontakt z dziećmi. Szkoda, iż ten czas upłynął tak szybko.

       Nauczyciel wspomagający i wychowawca klasy Ia

     • IV edycja Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej czasopisma „Biblioteka w Szkole"

     • Dnia 7 czerwca 2019 roku. w Ogrodzie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowi Maz. zorganizowano happening czytelniczy w ramach IV edycji Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej czasopisma „Biblioteka w Szkole”. Wydarzenie odbyło się pod hasłem: „Jak nie czytam jak czytam”.

      Akcja, w której brali udział Uczniowie klasy Ia, miała na celu promocję czytelnictwa, budowanie pozytywnego wizerunku książki, a także pobicie rekordu liczby uczniów czytających w jednym momencie. Gośćmi honorowymi byli Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka – Jerzy Bauer oraz Pani Dorota Ambroziak - Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Integracji Społecznej. Uczniowie klas młodszych wspólnie ze swoimi wychowawcami przeczytali na głos wiersz Wandy Chotomskiej „Koń u fryzjera” oraz wiersz „Pies czy hipopotam” autorstwa Agnieszki Frączek. Czytanie na świeżym powietrzu, we wspaniałych okolicznościach przyrody, w gronie innych uczniów, a także przedszkolaków, było dla naszych Uczniów ciekawą odmianą i wydarzeniem motywującym do odkrywania radości z czytania.

      Nauczyciel wspomagający i Wychowawca klasy Ia

     • FESTIWAL TALENTÓW

     •         7 czerwca Samorząd Uczniowski w ramach obchodów Dnia Dziecka zorganizował w naszej szkole „Festiwal Talentów”. Cała społeczność szkolna miała możliwość udziału w różnorodnych działaniach promujących talenty oraz pasje zarówno naszych uczniów jak i rodziców oraz nauczycieli. Uczniowie wytrwale przygotowywali się do zaprezentowania swoich pasji, osiągnięć, talentów, hobby, aby pokazać je w wersji udoskonalonej.

      Swoimi pasjami muzycznymi i wokalnymi podzielili się następujący uczniowie: Małgosia Małyszko z piosenką „Miasto”,  Wiktor Augustyniak zagrał na ukulele i zaśpiewał „Nie płacz Ewka”.  Szymon Kordek zagrał na trąbce utwór „My way”. Lena Pieńkos z utworem „Carmen”. Następnie Adam Zubowicz wykazał się mistrzowskim układaniem kostek Rubika. Kolejnymi talentami szkolnymi było Trio w składzie: Eliza Podleś, Paulina Szulkowska i Karolina Murawska w samodzielnie przygotowanej choreografii tanecznej hip-hop. W kolejny występ zaangażował się rodzic jednej z uczennic naszej szkoły z zespołem C’mon w składzie pan Łukasz Kotwica, uczennica SP nr 1 Anna Kuczyńska oraz nasi uczniowie Łucja Kotwica i Igor Ziemczyk.  Koncert tego zespołu zyskał wielu fanów wśród widowni. Grupa sportowców w składzie Anna Nurkiewicz, Klaudia Gałecka i Filip Malec pokazali niesamowite przewroty i akrobacje. Następnie pan Michał Chojnowski zaprezentował swój wokal i grę na gitarze w kilku utworach. Pokaz talentów zakończył Krzysztof Świderek utworem gitarowym „Havana”.

      Występy wzbudziły wielki entuzjazm, były niebywałą atrakcją dla samych występujących i zaskoczeniem dla wielu oglądających. 

  • Świetnie! Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit