"SMOK"

Początek działalności w szkole

Od września 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr2 w Ostrowi Mazowieckiej działa „SMOK”. Nie jest to jednak mityczny potwór ziejący ogniem a skrót nazwy programu Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykarski finansowanego przez Polski Związek Koszykówki ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Program skierowany jest do chłopców z klas IV, V oraz VI a jego celem jest zarażenie koszykówką a tym samym wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci, propagowanie aktywności fizycznej i „zdrowego stylu życia” Bezpłatne treningi, prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów i odbywają się z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu sportowego oraz multimedialnego przekazanego w ramach programu przez Polski Związek Koszykówki. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu dla każdej grupy na obiektach SP2 oraz MOSiR. Na dzień dzisiejszy programem „SMOK” łącznie objętych jest 37 uczniów z klas IV-VI, którzy dzięki niemu rozwijają swoje koszykarskie zainteresowania w bardzo dogodnych warunkach. Ponadto każdy z uczestników programu przejdzie testy sprawnościowe i zostanie zarejestrowany w ogólnopolskiej bazie talentów. Warto wspomnieć iż w szkole funkcjonują dwa oddziały sportowe o profilu: Koszykówka/lekkoatletyka. Uczestnictwo w programie „SMOK” Niewątpliwie znacząco wpłynie na jakość szkolenia zawodników.

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych jest Pan Łukasz Bieniek, sekretariat.zsp1ostrow@gmail.com