• Konferencja

Oddział Sportowy na konferencji „SMOK” w Żyrardowie.

W minioną sobotę 10.11.2018r koszykarze oddziału sportowego SP2 w Ostrowi Mazowieckiej a tym samym zawodnicy LKS „Ostrowianka” mieli okazję uczestniczyć w konferencji z udziałem około dwustu trenerów z całego kraju. Szkolenie odbyło się w ramach programu „SMOK” czyli Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykarski który finansowany jest przez Polski Związek Koszykówki. Taki program od września bieżącego roku działa również w ostrowskiej „dwójki”, dzięki czemu około czterdziestu uczniów może w bardzo dogodnych warunkach rozwijać swoje koszykarskie zainteresowania.

Prowadzącymi szkolenie byli prof. Tadeusz Huciński oraz Tomasz Wilczewski, twórcy nowoczesnego systemu szkolenia młodych zawodników. Uczniowie oddziału sportowego jako jedna z niewielu drużyn w kraju od roku pracuje w oparciu o wspomniany system przez co stanowią świetna grupę pokazową

Chłopcy wypadli znakomicie prezentując swoje wysokie już umiejętności . Ponad to mieli okazję zmienić się miejscami z trenerami a tym samym wystąpić w roli nauczycieli w której sprawdzili się równie dobrze. Hasło „ dziecko uczy dziecko” to jedno z podstawowych założeń systemu.

Ten wyjazd to niewątpliwie wyróżnienie dla zawodników i trenerów, Michała Chojnowskiego i Jakuba Żyłowskiego. Stanowił również świetną okazję do zdobycia nowych doświadczeń oraz szlifowania koszykarskich kompetencji które przydadzą się już w najbliższą niedzielę 18.11. podczas meczu wyjazdowego z drużyną Piaseczna.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców i fanów koszykówki na mecze drużyny, zwłaszcza tych rozgrywanych w Ostrowi. Najbliższy już 09.12. 2018. o godz. 14:00 Zapraszamy.