• I miejsce w Internetowym Konkursie Wiedzy o Szkole Podchorążych Piechoty w Komorowie

     •       Uczennica klasy 8a – Dominika Podleś zdobyła I miejsce w Internetowym Konkursie Wiedzy o Szkole Podchorążych Piechoty w Komorowie, który został zorganizowany z okazji Dnia Patrona w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie. Wzięły w nim udział 132 osoby z 21 szkół z całej Polski.

      Konkurs odbywał się pod patronatem Pana Grzegorza Pudy, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Współorganizatorami konkursu byli: 22 Wojskowy Ośrodek Kartograficzny, Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej oraz Wojskowe Biuro Historyczne. Oprócz atrakcyjnej nagrody indywidualnej dla laureatki, nasza szkoła otrzymała książkę pt. „Szkoła Podchorążych Piechoty. Zarys Historii”.

     • Konkurs na Palmę Wielkanocną w klasie II c

     • Jednym z działań podjętych przez uczniów klasy II c w ramach realizacji założeń edukacji regionalnej było przeprowadzenie klasowego konkursu na tradycje Wielkanocne w naszym regionie. Celem konkursu było popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów Wielkanocnych oraz pogłębianie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej.

      Wyniki konkursu:

      I miejsce – Patryk Ożarowski

      I miejsce – Jakub Świderek

      II miejsce – Antoni Knap

      III miejsce – Lena Podraszka

      Wyróżnienia:

      Łucja Pierzchanowska

      Patrycja Radomska

      Dawid Waniewski

     • Narodowy Spis Powszechny 2021 – Twoje dane będą bezpieczne!

     • Informacje zbierane podczas Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) będą podlegać rygorystycznej ochronie. Gwarantują to zarówno zapisy prawne nakładające m.in. bezwzględny obowiązek zachowania tajemnicy statystycznej, jak i zabezpieczenia informatyczne blokujące osobom niepowołanym dostęp do danych spisowych.

      Ochrona danych zbieranych podczas spisów powszechnych i wszystkich innych badań ma dla polskiej statystyki publicznej bezwzględny priorytet. Wypełniając formularz spisowy NSP 2021 możemy być pewni, że dane nie będą ujawnione ani przekazane innym podmiotom.

      Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych. Osoby wykonujące prace spisowe są obowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej.

      Zasada tajemnicy statystycznej ma charakter absolutny, jest wieczysta, obejmuje wszystkie dane osobowe i nie przewiduje żadnych wyjątków dających możliwość jej uchylenia. Za jej złamanie grozi do lat 3 kary pozbawienia wolności.

      Dane spisowe są również odpowiednio zabezpieczone pod względem informatycznym. Właściwa ochrona informatyczna jest niezbędna – badania statystyczne są dziś prowadzone w przeważającej mierze za pośrednictwem Internetu. Również podczas NSP 2021 spis każdej osoby będzie przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji internetowej.

      System zabezpieczeń informatycznych polskiej statystyki publicznej jest na bieżąco sprawdzany i aktualizowany. Zadziałał bez zarzutu podczas ubiegłorocznego Powszechnego Spisu Rolnego.

      Warto podkreślić, że dane spisowe będą przekazywane do wiadomości publicznej jedynie w formie zagregowanej – czyli łącznie dla danego szczebla terytorialnego (gmina, powiat, województwo, kraj) lub zakresu tematycznego (np. gospodarstwa domowe wg liczby osób). W żadnym wypadku nie będą publikowane dane dotyczące poszczególnych osób lub pojedynczego gospodarstwa domowego!

      Więcej informacji znajduje się na stronie https://spis.gov.pl.

     • Jarmark Wielkanocny

     • Jarmark Wielkanocny z MDK w Ostrowi Mazowieckiej rusza już 28 marca.

      Spotkajmy się między 10:00 a 14:00 na placu przed Starą Elektrownią

      Co kupicie u naszych wystawców?

      - wędliny,

      - sery,

      - jajka,

      - przyprawy,

      - oleje,

      - miody,

      - wypieki,

      - stroiki wielkanocne

      - i wiele innych artykułów.

      Pamiętajmy, że bezpieczeństwo to podstawa! Możemy zorganizować jarmark, ale musimy stosować się do przepisów. W Rozporządzeniu Rady Ministrów z 19 marca czytamy: „osoby przebywające w miejscu prowadzenia sprzedaży na targowisku (straganie) – są obowiązane nosić rękawiczki jednorazowe lub stosować środki do dezynfekcji rąk” (zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r. § 10. 1. 4). Nie zapomnijcie też maseczek!

       

      Na Jarmarku zapewniamy:

      - rękawiczki jednorazowe dla uczestników,

      - kilka punktów z płynami antybakteryjnymi,

      - dbałość o higienę ze strony wystawców (rękawiczki i regularne odkażanie rąk).

     • „Mikrofilm 2021”

     •      Dnia 20.03.2021r, po eliminacjach online odbyły się na żywo przesłuchania konkursowe XV Festiwalu Polskiej Piosenki Filmowej „Mikrofilm 2021”.W kategorii klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej

      🏆 II miejsce zdobyła uczennica klasy 3a-  Bianka  Popiołek.

      🏆Wyróżnienie zdobył  uczeń klasy 1b -Ignacy Pyśk.

      Podczas przeglądu wystąpili także następujący uczniowie z naszej szkoły:

      ➡️Michał Gumowski- 1a

      ➡️Julia Modzelewska -1a 

      ➡️Natasza Kołaczkowska- 1b

      ➡️Zuzanna Wilczewska -1b

      ➡️Aleksandra Lewandowska -2a

      ➡️Maja Szubińska -2b

      ➡️Antoni Knap- 2c

      Serdeczne gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom!!🏆

     • Kartki świąteczne dla ostrowskich Medyków od uczniów z klasy III A.

     • Uczniowie klasy III a Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowi Mazowieckiej wraz ze swoimi Paniami wpadli na pomysł wykonania dla naszych ostrowskich służb medycznych kartek z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Kartki zawierały świąteczne życzenia i podziękowania za ich trudną pracę na Oddziale Covidowym w Szpitalu Powiatowym w Ostrowi Maz. w czasie trwania pandemii. Mamy nadzieję, że nasz mały gest wywoła wielki uśmiech na ich twarzach. Wesołych i zdrowych Świąt dla wszystkich!

     • Smart Stop. Patrz na drogę.

     • Dnia 19.03.21 Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej wzięli udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Smart Stop. Patrz na drogę". Akcja ta ma na celu zwrócenie uwagi na problem korzystania przez kierowców z telefonów komórkowych podczas prowadzenia pojazdów oraz spowolnionych reakcji na wydarzenia na drodze. Nasi Uczniowie, jako przechodnie, którzy mogą być niezauważeni przez kierowców, skorzystali z mądrych rad, wskazówek i przestróg funkcjonariuszy policji z KPP w Ostrowi Maz. Za przekazaną wiedzę i poświęcony czas bardzo dziękujemy.

     • Wracamy czasowo do nauki zdalnej w szkołach

     • Na podstawie Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od 22 marca do 9 kwietnia uczniowie wszystkich klas będą uczyli się zdalnie – to najważniejsza zmiana w funkcjonowaniu szkół i placówek wprowadzona z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej.

       Zasady prowadzenia zajęć klas I – III będą takie jak w okresie od listopada do grudnia 2020 roku i będą odbywały się przede wszystkim za pomocą platformy Teams.

      Utrzymany został obowiązek organizowania nauczania zdalnego lub stacjonarnego na terenie szkoły ze względu na rodzaj niepełnosprawności ucznia lub – ma taką możliwość – ze względu na inne przyczyny uniemożliwiające uczniowi naukę zdalną w domu.

      W tej wyjątkowej sytuacji proszę o wyrozumiałość, pełną mobilizację i poczucie współodpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich.

      W okresie od 22 marca do 9 kwietnia dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła ma obowiązek zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców.

      W związku z tym proszę jedynie osoby uprawnione o składanie takich wniosków do sekretariatu szkoły osobiście lub za pomocą poczty elektronicznej (sekretariat.zsp1ostrow@gmail.com) jeszcze dziś – 19 marca.

       Dorota Brzostek

      Dyrektor SP2

       

     • Nauczanie hybrydowe w klasach I-III

     • W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 11 marca 2021r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od 15.03.2021 r.-28.03.2021 r. uczniowie klas I-III będą się uczyć w trybie hybrydowym.

      Szczegółowe informacje:

      Nauka_hybrydowa_w_klasach_I-III_nowy.docx​​​​​​​

   • Świetnie! Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit