Klasy I-III

Śniadanie daje moc

W dniu 8 kwietnia w klasie IIc odbyła się pogadanka na temat śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Niestety często pomijanego lub zaniedbywanego przez wszystkich. Pożywne śniadanie to zastrzyk energii na cały dzień. Pozwoli nam dodatkowo ustrzec się przed napadami głodu i podjadaniem wysokokalorycznych i niezdrowych przekąsek.

Zdrowe śniadanie powinno zawierać produkty bogate w błonnik, owoce i warzywa. Bogate w błonnik składnik śniadania wpłyną na właściwą pracę jelit. Nie będziemy mieli uczucia pełności przy jednoczesnym zastrzyku energii na cały dzień.

Po krótkiej pogadance uczniowie skonsumowali przygotowany posiłek.

LUBIMY MLECZNE PRZETWORY

W ramach programu Szkoła Promująca Zdrowia w klasie IIb zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące wartości odżywczych mleka i jego przetworów. Uczniowie zaprezentowali przyniesione przetwory mleczne a następnie za smakiem je zjedli.

Klasa IIIa uczyła się języka migowego

Podczas lekcji w klasie IIIa w ramach realizacji tematyki o osobach niepełnosprawnych odwiedził uczniów Daniel Dudziak uczeń klasy IIIa gimnazjum, który zna język migowy. Daniel opowiedział swoim młodszym koleżankom i kolegom dlaczego zna język migowy i kiedy z niego korzysta. Opowiadając mówił i migał. Uczniowie byli zachwyceni jak szybko on to robi. Potem każdy chętny uczeń mógł przedstawić się Danielowi używając alfabetu języka migowego. Nie wszystkie imiona udało się Danielowi odczytać, ponieważ pokazywanie w języku migowym musi być dokładne i precyzyjne. Mimo tego było wiele radości i śmiesznych sytuacji. Daniel bardzo ciekawie i z wielkim zaangażowanie opowiadał uczniom, kiedy używa języka migowego, jak można poznać osoby na całym świecie które też migają. Lekcja minęła nam szybko. Pytaniom nie było końca, ale czas minął i musieliśmy pożegnać Daniela.

Spotkanie dzieci z pisarką Moniką Sawicką

Co potrzebne jest pisarzowi, jak powstaje książka i skąd czerpać pomysły, o tym i nie tylko o tym mówiła łódzka pisarka Monika Sawicka – autorka książek dla dorosłych i dla dzieci.
W czwartek 19 października 2017r. pisarka gościła w Ostrowi Mazowieckiej na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Spotkanie dzieci z pisarką odbyło się w sali kinowej.
Gości  przywitała dyrektor MBP Jolanta Andruszkiewicz.  Podczas spotkania autorka opowiedziała najmłodszym o swojej książce pt. „O Kajtku Szczęściarzu”, której bohaterem jest mały piesek Kajtek znaleziony przez strażaka.
Autorka przeczytała kilka fragmentów książki, a dzieci z zaciekawieniem jej słuchały i odpowiadały na pytania. Poznały też książkę o dalszych losach pieska pt. „Zakochany Kajtek”  a jak zdradziła pisarka będą jeszcze następne.

Monika Sawicka w swoim dorobku oprócz książek dla dzieci ma jeszcze kilka powieści dla starszych czytelników i opowiadania. Jest autorką takich powieści jak: „Kruchość porcelany”, „Mimo wszystko”, „Dobrze, że jesteś”. W Jej książkach przewijają się stałe motywy: przemoc wobec kobiet, alkoholizm, radzenie sobie ze śmiercią bliskich, związki damsko-męskie a także rozpaczliwe pragnienie miłości, która ma stanowić lek na całe zło.

Na zakończenie spotkania autorskiego było wspólne pamiątkowe zdjęcie z uczniami klasy IIIa i wychowawcą oraz możliwość kupienia książki pisarki z dedykacją.

WIECZOREK KLASY IB

W dniu 28 listopada uczniowie z klasy IB mieli swój pierwszy wieczorek taneczny w szkole. Mamy przygotowały pyszne ciasta. Były także konkursy i zabawy. Początkowo dzieciaki z niepewnością próbowały pierwszych tańców, ale po jakimś czasie zabawa rozkręciła się na dobre. Znikł wstyd i chłopcy z zapałem zapraszali dziewczynki do tańca. Wszyscy bawili się wspaniale, a najlepsi otrzymali medale za zwycięstwa w konkursach.

Zabawa skończyła się za szybko, ale cieszymy się, bo niedługo będzie bal karnawałowy. J

Małgorzata Sadłowska

Uczniowie z klasy IIIa robią bombki.

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, zbliża się czas ubierania choinek i wręczania prezentów. Uczniowie klasy IIIa przygotowywali prezenty dla swoich rodziców – własnoręcznie wykonane bombki z kreatywnych różnych materiałów. Gotowe styropianowe bombki były ozdabiane z drucikami, pomponikami , sznureczkami, koralikami i lub cekinkami. Każdy według własnego pomysłu miał wykonać bombkę dla swoich bliskich. W przygotowaniu bombek pomagała uczniom z klasy IIIa p. Iwonka Polakowska, która w tym dniu przyszła na zajęcia do szkoły. Wszyscy uczniowie z wielkim zaciekawieniem i zaangażowaniem pracowali nad swoimi bombkami. Efekty tych prac można zobaczyć na załączonych zdjęciach.