E-dziennik

Nawigacja

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane
liczba odwiedzin: 358774

Klasy I-III

Śniadanie daje moc

 

 

W dniu 8 kwietnia w klasie IIc odbyła się pogadanka na temat śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Niestety często pomijanego lub zaniedbywanego przez wszystkich. Pożywne śniadanie to zastrzyk energii na cały dzień. Pozwoli nam dodatkowo ustrzec się przed napadami głodu i podjadaniem wysokokalorycznych i niezdrowych przekąsek.

Zdrowe śniadanie powinno zawierać produkty bogate w błonnik, owoce i warzywa. Bogate w błonnik składnik śniadania wpłyną na właściwą pracę jelit. Nie będziemy mieli uczucia pełności przy jednoczesnym zastrzyku energii na cały dzień.

 Po krótkiej pogadance uczniowie skonsumowali przygotowany posiłek.

              

LUBIMY MLECZNE PRZETWORY

W ramach programu Szkoła Promująca Zdrowia w klasie IIb zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące wartości odżywczych mleka i jego przetworów. Uczniowie zaprezentowali przyniesione przetwory mleczne a następnie za smakiem je zjedli.

                     

Klasa IIIa uczyła się języka migowego

Podczas lekcji w klasie IIIa w ramach realizacji tematyki o osobach niepełnosprawnych odwiedził uczniów Daniel Dudziak uczeń klasy IIIa gimnazjum, który zna język migowy. Daniel opowiedział swoim młodszym koleżankom i kolegom dlaczego zna język migowy i kiedy z niego korzysta. Opowiadając mówił i migał. Uczniowie byli zachwyceni jak szybko on to robi. Potem każdy chętny uczeń mógł przedstawić się Danielowi używając alfabetu języka migowego. Nie wszystkie imiona udało się Danielowi odczytać, ponieważ pokazywanie w języku migowym musi być dokładne i precyzyjne. Mimo tego było wiele radości i śmiesznych sytuacji. Daniel bardzo ciekawie i z wielkim zaangażowanie opowiadał uczniom, kiedy używa języka migowego, jak można poznać osoby na całym świecie które też migają. Lekcja minęła nam szybko. Pytaniom nie było końca, ale czas minął i musieliśmy pożegnać Daniela. 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowi Mazowieckiej
    ulica: Stefana Grota Roweckiego 6
    07-300 Ostrów Mazowiecka
  • (+29) 745-33-32

Dzień Edukacji Narodowej