Program Profilaktyki

Program Profilaktyki - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Publiczne nr 2

Program profilaktyki Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum Publicznego nr 2 jest nieodłącznym elementem statutu Szkoły i wspólnie z programem wychowawczym realizuje cele wychowawczo-opiekuńcze oraz profilaktyczne. Głównym założeniem programu profilaktyki jest szeroko rozumiana działalność Szkoły na rzecz zapobiegania zachowaniom ryzykownym oraz interwencja w sytuacjach wymagających zdecydowanej reakcji na niepożądane zjawiska i zachowania uczniów. Program profilaktyki w swoich założeniach ma na celu wspomóc wychowawczą rolę rodziców, dostarczać wiedzy i przykładów na temat przestrzegania norm współżycia społecznego oraz przygotować uczniów do życia w dorosłym świecie ludzi odpowiedzialnych za swoje  zachowania. Realizacja  programu profilaktyki  jest przewidziana na trzy lata, począwszy od roku szkolnego 2015/2016 .

PROGRAM__PROFILAKTYKI_-_GIMNAZJUM_PUBLICZNE_nr_1-2016.doc

PROGRAM_PROFILAKTYKI__-_SZKOLA_PODSTAWOWA_nr_2-2016.doc