Koncepcja pracy szkoły

Misja Zespołu szkół Publicznych nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej

Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym spadaniem…”

Owidiusz

We wszystkich działaniach kierujemy się wyznawanymi wartościami oraz poszanowaniem praw i godności człowieka, zgodnie z Konwencją o Prawach Dziecka oraz Konwencją o Ochronie Praw Człowieka  i Podstawowych Wolności.

Wychowujemy uczniów w duchu uniwersalnych wartości moralnych, tolerancji, humanistycznych wartości, patriotyzmu, solidarności, demokracji, wolności i sprawiedliwości społecznej.

Kultywujemy tradycje oraz ceremoniał szkolny, a wszystkie działania pedagogiczne i opiekuńczo - wychowawcze orientujemy na dobro podopiecznych (tworząc warunki intelektualnego, emocjonalnego, społecznego, estetycznego i fizycznego rozwoju uczniów), a także ich dalszy los.

Ściśle współdziałamy z rodzicami (którzy są najlepszymi sojusznikami nauczycieli, zwłaszcza wychowawców) oraz innymi partnerami zewnętrznymi wspierającymi szkołę w jej rozwoju.

Ustawicznie diagnozujemy potrzeby i oczekiwania środowiska lokalnego oraz wszystkich, bezpośrednich „klientów” Szkoły.

Model Absolwenta Zespołu szkół Publicznych nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej

Absolwent Zespołu Szkół Publicznych Nr 1 im. Papieża Jana Pawła II  w  Ostrowi Mazowieckiej to obywatel Europy XXI wieku, który:

a) w swoim postępowaniu dąży do prawdy,

b) jest świadomy życiowej użyteczności zdobytej wiedzy i umiejętności przedmiotowych,

c) posługuje się sprawnie dwoma językami obcymi,

d) wykorzystuje najnowsze techniki multimedialne,

e) wie, gdzie szukać pomocy w rozwiązywaniu złożonych problemów,

f) jest otwarty na europejskie i światowe wartości kultury.

Koncepcja_Pracy_Szkoly_2015-2016(1).doc