E-dziennik

Nawigacja

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane
liczba odwiedzin: 573772

LEPSZA SZKOŁA

Rada Rodziców w roku szkolnym 2017/2018 Organizacja naboru na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych i klas szkół ponadgimnazjalnych Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością Programu polityki zdrowotnej „Ostrów Mazowiecka - dla poprawy życia mieszkańców” Rada Rodziców w roku szkolnym 2016/2017 Wpłaty na RR Informacje na temat reformy oświaty od 2017/2018

Informacje

Programu polityki zdrowotnej „Ostrów Mazowiecka - dla poprawy życia mieszkańców”

Szanowni Państwo,

Miasto Ostrów Mazowiecka rozpoczęło realizację programu polityki zdrowotnej „Ostrów Mazowiecka - dla poprawy życia mieszkańców”.

Program ten skierowany jest do młodzieży i dzieci z ostrowskich szkół i przedszkoli.

Jest to program profilaktyczny, obejmujący profilaktykę próchnicy. Jego głównym celem jest poprawa stanu jamy ustnej dzieci i młodzieży.

Pierwszy etap programu to diagnoza problemu występowania próchnicy. Aby prawidłowo ocenić zakres występowania próchnicy wśród dzieci i młodzieży, potrzebna jest jak najliczniejsza grupa uczestników. Diagnozując zjawisko występowania próchnicy, chcemy uniknąć błędów statystycznych, wynikających z przyjęcia do analiz zbyt małej grupy badawczej.

Zatem prosimy wszystkich rodziców o zgodę na udział ich dzieci w programie, również tych, którzy nie mają zastrzeżeń do stanu jamy ustnej swoich pociech.

Wyniki przeprowadzonej analizy posłużą nam do podjęcia dalszych kroków w zakresie działań zdrowotnych.

 

Kolejnym punktem realizacji programu są zajęcia informacyjno-edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży oraz rodziców, z zakresu higieny jamy ustnej, wpływu stanu uzębienia na funkcjonowanie narządów wewnętrznych i rozwój mowy.

Dodatkowo dzieci do ukończenia 7. roku życia, wskazane przez lekarza stomatologa po przeprowadzonych badaniach profilaktycznych, skierowane zostaną do bezpłatnego zabezpieczenia zębów szóstych lakiem szczelinowym.

Ponadto ogłoszony został konkurs plastyczny pod hasłem: „Piękny uśmiech może pomóc…”. Laureaci etapu miejskiego otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Zachęcamy wszystkich do udziału w programie. Deklaracje uczestnictwa można otrzymać w w sekretariacie i u wychowawcy. Na zebraniach z wychowawcą przekazane zostaną Państwu ulotki z informacjami o programie.

 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowi Mazowieckiej
    ulica: Stefana Grota Roweckiego 6
    07-300 Ostrów Mazowiecka
  • (+29) 745-33-32

    Inspektorem Ochrony Danych Osobowych jest Pan Łukasz Bieniek, sekretariat.zsp1ostrow@gmail.com

Dzień Edukacji Narodowej