Strona biblioteki szkolnej

Podstawowe informacje

Biblioteka szkolna mieści się w sali nr 19 na parterze budynku szkolnego. Jest pracownią służącą realizacji zadań dydaktycznych i wychowawczych szkoły, potrzeb i zainteresowań uczniów, doskonaleniu warsztatu pracy ucznia i nauczyciela, popularyzowaniu wiedzy pedagogicznej oraz wspieraniu ucznia w procesie samokształcenia. Biblioteka gromadzi, opracowuje i udostępnia zbiory piśmiennicze i audiowizualne na miejscu i w formie wypożyczeń. Z biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz rodzice   i rodzeństwo uczniów.

Zasady korzystania z biblioteki oraz prawa i obowiązki czytelników określa regulamin biblioteki.

BIBLIOTEKA CZYNNA:

Krystyna Świętkowska

w tym biblioteka nieczynna

(zajęcia z logopedii)

1240-1325 rew

1240 – 1325 rew

,,Książki Naszych Marzeń” już są w naszej bibliotece.

Na półki naszej biblioteki trafiły książki zakupione w ramach programu ,,Książki Naszych Marzeń”.  Wzbogaciliśmy księgozbiór szkolny o około 200 egzemplarzy nowych książek, wśród których znalazły się te, które uczniowie wytypowali w Szkolnych Wyborach Książek. Dla najmłodszych znalazły się m.in. tytuły z serii „Martynka", „Basia”, „Hania ”„Zaczynam czytać z Martynką”,, ciesząca się ogromną popularnością seria ,,Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, książki „Ja Ibra”, „Miasto 44” czy seria „Rywalkiwiele” i innych nowości.  Starsi uczniowie znajdą książki z gatunku fantasy, przygodowe, obyczajowe.

Zapraszamy do biblioteki i zachęcamy do czytania!