• Próbny Egzamin Ósmoklasisty Online

• W ramach inicjatywy społeczno-edukacyjnej organizujemy pierwszy w Polsce Próbny Egzamin Ósmoklasisty Online. Jego organizacji podjęła się platforma edukacyjna ZDAY we współpracy z Polskim Instytutem Edukacji. Jest to bezpłatne wydarzenie, które pozwoli każdemu uczniowi przekonać się, co już umie, a co powinien jeszcze powtórzyć przed prawdziwym egzaminem.

Próbny Egzamin Ósmoklasisty Online odbędzie się w terminie 16-18.04.2024 r. Każdego dnia będzie publikowany arkusz z innego przedmiot, tak jak na prawdziwym egzaminie. - Na języku polskim będą pytania do tekstu źródłowego i wypracowanie do napisania, a na angielskim słuchanka. Wszystko formą i treścią zbliżone do prawdziwych egzaminów - dodają organizatorzy. Wystarczy telefon z dostępem do internetu, choć my polecamy zdecydowanie rozwiązywanie egzaminu na komputerze, z uwagi na większą wygodę. Aby wziąć udział w próbnym egzaminie online, wystarczy zapisać się na stronie https://zday.pl/probny-egzamin-osmoklasisty-online/ Tam również znajdują się wszystkie szczegóły. Arkusze będą dostępne od rana do wieczora, tak aby każdy uczeń mógł wziąć udział w tym wydarzeniu.

Próbny egzamin online od ZDAY stwarza okazję do zweryfikowania wiedzy bez stresu, w domowych, komfortowych warunkach, a jednak możliwie zbliżonych do realiów prawdziwego egzaminu - między innymi pod kątem limitu czasu. Warto skorzystać z tej okazji, zwłaszcza że wzięcie udziału nic nie kosztuje. Rozwiązanie Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty Online na pewno pomoże uzyskać wyższy rezultat w połowie maja.

• I i II miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego

•   W dniu 8 kwietnia 2024 odbył się Finał Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego „Landeskunde na widelcu”. Walka w rozgrywce finałowej była bardzo zacięta, aby wyłonić zwycięzcę, potrzebne były aż dwie dogrywki. Miło nam ogłosić, iż zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu „Landeskunde na widelcu” zostali:

Miejsce I - Paweł Szydlik klasa 7a

Miejsce II - Przemysław Paszczyk klasa 7a

W dniach 18-24 marca 2024 r. odbył się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie I etap Powiatowego Internetowego Konkursu Języka Niemieckiego „Landeskunde na widelcu”. Naszą szkołę reprezentowało 15 uczniów klas 7. Do etapu finałowego zakwalifikowali się: Paszczyk Przemysław, Osińska Natalia, Szydlik Paweł, Suchcicka Dominika. Konkurs cieszył się wielkim zainteresowaniem wśród młodzieży szkół powiatu ostrowskiego. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół podstawowych w Andrzejewie, Dudach, Dybkach, Jasienicy, Jelonkach, Kalinowie, Małkini, Nagoszewie, Ostrowi Mazowieckiej, Ołdakach Polonii, Starym Lubotyniu oraz Starym Lubiejewie. Aby dostać się do rozgrywki finałowej uczniowie przez siedem kolejnych dni rozwiązywali testy sprawdzające wiedzę realioznawczą krajów niemieckojęzycznych. Ze 121 osób w pierwszym etapie tylko najlepsza dwudziestka zakwalifikowała się do finału.

Więcej informacji po linkiem:

• Warsztaty ogrodnicze w klasie 1a

•    W klasie 1 a z wielką radością angażujemy się we wszelkie ciekawe inicjatywy. Uczestniczyliśmy w warsztatach ogrodniczych. Słońce, piękna pogoda , ciepełko to radośc dla dzieci i wiosennych roślin, które zasadzilismy w doniczkach. Było super. Teraz będziemy cieszyć się nimi długi czas.

• Obchody rocznicy śmierci Papieża JPII

• Dnia 27 marca 2024r. delegacja Szkoły Podstawowej nr 2 uczciła pamięć Patrona Papieża Jana Pawła II w 19 rocznicę Jego śmierci. Została złożona wiązanka kwiatów i zapalono znicze pod pomnikiem Papieża Polaka.

• Dzień Kolorowej Skarpetki

• 21 marca jest nie tylko pierwszym dniem wiosny, ale także Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa. Kolorowe skarpetki nie do pary, które tego dnia założyli uczniowie klas 1-3 ostrowskiej „Dwójki”, są symbolem naszej solidarności z osobami z Zespołem Downa, ponieważ wszyscy jesteśmy WYJĄTKOWI !

• Pierwszy Dzień Wiosny

• 21 marca 2024r. uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 2 pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Wyruszyli z marzanną i kolorowymi gaikami na plac zabaw „Topolowy Zakątek”, przy ul. Szkolnej, gdzie właśnie dziś, z inicjatywy Burmistrza Jerzego Bauera, odbyło się uroczyste otwarcie altany ogrodowej. Na zakończenie przemarszu uczniów nastąpił tradycyjny obrzęd pożegnania zimy – spalenie marzanny na boisku szkolnym. Witaj Wiosno!

• WYRÓŻNIENIE DLA IGI PIEŃKOWSKIEJ

• W poniedziałek 18 marca 2024 r. odbył się 47.Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka” w Kinie Ostrovia. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów z klas I-III: Amelia Kowalska, Iga Pieńkowska, Franciszek Iglik oraz Bartosz Mioduszewski. Natomiast klasy IV-VI reprezentowało pięć uczennic: Zuzanna Iglik, Julia Modzelewska, Izabela Staniaszek, Alicja Wesołkowska, Gabriela Wiśniewska.

Uczennica Iga Pieńkowska z klasy IIb zdobyła wyróżnienie za piękną recytację wiersza „Może potem”.

Gratulujemy Igo!

• I miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej ,,Music in the air"

• I miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej ,, Music in the air " zorganizowanym przez CSL Technikum Lotnicze w Nagoszewie Zajęła uczennica Alicja Góral - kategoria klas VI-VII Naszą szkołę reprezentowały również uczennice : Julia Szyszkowska oraz Maja Szubińska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

• Zaelektryzowani - warsztaty z zakresu chemii i fizyki dla klas 1-3

• 13 marca klasy 1-3 odwiedziła grupa "Zaelektryzowani”, która przybliżyła uczniom wiedzę z zakresu chemii i fizyki. Tematem zajęć były właściwości fizyczno-chemiczne wybranych gazów. Prezentujący pokazał wiele ciekawych doświadczeń z wodorem, helem, azotem, tlenem, parą wodną. Prowadzącemu udało się w umiejętny sposób połączyć elementy humorystyczne, edukacyjne zachęcając obserwujących do wspólnego, bezpiecznego eksperymentowania.