• Narodowy Spis Powszechny 2021 – spis bezpieczny dla seniorów

     • Osoby starsze są szczególnie narażone na działania przestępców podszywających się pod członków rodziny lub policjantów. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań (NSP 2021) może być dla przestępców okazją do podobnych oszustw i wyłudzeń. Dlatego zachęcamy, by podczas NSP 2021 nie tylko z poczucia odpowiedzialności, ale też dla własnego bezpieczeństwa, jak najszybciej wypełniły obowiązek spisowy i nie czekały na kontakt ze strony rachmistrza.

      NSP 2021 jest organizowany z zachowaniem wszelkich niezbędnych procedur bezpieczeństwa. Niestety może się jednak zdarzyć, że nieuczciwe osoby spróbują wykorzystać tę okoliczność i będą się podszywać pod rachmistrzów, by wyłudzić jakieś informacje lub pieniądze. Ponieważ najbardziej narażoną na tego typu przestępstwa grupą są seniorzy, warto by jak najszybciej wywiązali się z obowiązku spisowego i zrobili to z własnej inicjatywy przez Internet lub telefonicznie.

      Najbezpieczniejszą i najwygodniejszą opcją jest samospis internetowy dostępny na stronie https://spis.gov.pl/. Spis można wypełnić w domu o dowolnej porze i nie trzeba czekać na rachmistrza. O pomoc w wypełnieniu elektronicznego formularza można poprosić kogoś z rodziny lub inną zaufaną osobę.

      Osoby, które nie mają komputera lub Internetu, mogą się spisać w urzędzie gminy/miasta, a także w siedzibie i oddziałach Urzędu Statystycznego w Warszawie (Warszawa, Ciechanów, Ostrołęka, Płock, Radom i Siedlce). Dostępne tam będą stanowiska komputerowe do spisu, a pomocą będzie służyć przeszkolony pracownik. Cała procedura będzie się odbywać z zachowaniem wszelkich wymaganych środków ostrożności. Ze względu na sytuację epidemiczną warto wcześniej telefonicznie sprawdzić dostępność stanowiska spisowego i umówić się na konkretny termin.

      Dla osób, które mają problemy z dotarciem do urzędu, przewidziano też inną wygodną i bezpieczną opcję, mianowicie spis przez telefon. Wystarczy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. Głos lektorki podpowie nam, co mamy zrobić, by rozpocząć spis. Infolinia działa od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Jest to opcja bezpieczna, zwłaszcza z punktu widzenia osób starszych: sami inicjujemy kontakt i nie musimy sprawdzać, czy zgłaszająca się do nas osoba jest prawdziwym rachmistrzem.

      Z osobą, która mimo wszystko nie skorzysta z żadnej z tych opcji, skontaktuje się rachmistrz spisowy. Dla zapewnienia swojego bezpieczeństwa można zweryfikować nazwisko oraz numer legitymacji służbowej dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99, w aplikacji „Sprawdź rachmistrza” na stronie https://spis.gov.pl.

      Jeśli sam nie jesteś seniorem, przekaż te informacje osobom starszym z Twojej rodziny, grona znajomych lub sąsiadów. W przypadku bliskich osób (rodziców lub dziadków) warto zaoferować pomoc w wypełnieniu samospisu internetowego.

      Więcej informacji: https://spis.gov.pl/

     • Narodowy Spis Powszechny 2021 – spisz się przez telefon!

     • Podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) podstawową i obowiązkową metodą spisową jest samospis internetowy. Co jeśli nie masz komputera lub Internetu? Nie przejmuj się, dla Ciebie też istnieje wygodna i bezpieczna opcja: spis przez telefon. Pomoże Ci w tym infolinia spisowa dostępna pod numerem 22 279 99 99.

      Droga do spisu przez telefon jest prosta. Wystarczy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. Głos lektorki podpowie nam, co mamy zrobić, by rozpocząć spis:

      - najpierw trzeba wybrać klawisz „1”, aby wybrać „Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021”,

      - potem znów wciskamy „1”, czyli „Spisz się przez telefon”. 

      Telefon odbierze pracownik urzędu statystycznego, który będzie po kolei czytać pytania z formularza spisowego i wprowadzi odpowiedzi do systemu. Rozpocznie od pytania o PESEL, konieczny do zalogowania się do aplikacji spisowej.

      Infolinia spisowa działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 18:00.

      Spis przez telefon jest opcją wygodną i bezpieczną, ponieważ wyklucza kontakt bezpośredni z inną osobą i nie musimy już potwierdzać tożsamości rachmistrza. Szczególnie polecamy to rozwiązanie Seniorom.

      Więcej informacji: https://spis.gov.pl/

      Jest to opcja bezpieczna, zwłaszcza z punktu widzenia osób starszych: sami inicjujemy kontakt i nie musimy sprawdzać, czy zgłaszająca się do nas osoba jest prawdziwym rachmistrzem.

     • Klasowy pokaz mody w klasie IIIA

     • W piątek 9 kwietnia 2021r. w klasie IIIA w ramach realizacji tematyki pod hasłem : "Noś się z klasą" podczas lekcji on-line odbył się klasowy pokaz mody. Uczniowie przygotowali stylizacje z czasów młodości swoich rodziców lub dziadków. Stroje były starannie i pomysłowo przygotowane. Mogliśmy je podziwiać dzięki kamerkom. W ten sposób zdalna lekcja o sposobach ubierania się w różnych epokach i latach przebiegła w nietypowy sposób. Uczniowie jak zwykle wykazali się niesamowitą kreatywnością.

     • Projekt ,,Lekcja nieśmiecenia"

     • Nasza szkoła bierze udział w projekcie ,,Lekcja nieśmiecenia." 10 szkół, które zbiorą największą liczbę głosów internautów, wygrają system praktycznej nauki segregacji odpadów. Bardzo prosimy o głosy, każdego dnia można oddać 3 głosy do 30 kwietnia.
      Oto link do strony, nasza szkoła jest na stronie 3. Dziękujemy.

      https://liblink.pl/v8Y6QLQts0

     • Pamiętamy o Tobie Ojcze Święty.

     • Uczniowie klasy III A uczcili pamięć Jana Pawła II Patrona Szkoły Podstawowej nr 2 w dniu 2 kwietnia 2021r. w 16 rocznicę śmierci Papieża. W swoich domach o godz. 21.37 zapalili lampki przy wizerunku Wielkiego Polaka Jana Pawła II, który na zawsze pozostanie w sercach wszystkich Polaków.

     • Światowy Dzień Autyzmu

     • Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia. Uczniowie klasy 3a dołączyli do globalnej akcji, mającej na celu zwrócenie uwagi na problem Autyzmu i związanych z nim trudności w życiu codziennym. Na znak solidarności z osobami z Autyzmem Uczniowie "zaświecili się na niebiesko". Przygotowali też plakaty z hasłami promującymi tę akcję. 

      Wszystkim osobom dotkniętym Autyzmem życzymy by mogły zrealizować swój potencjał i wykorzystać wszystkie możliwości, cieszyć się szacunkiem i prawami, by spełniły się ich marzenia oraz by zaznały prawdziwego, wewnętrznego szczęścia i poczucia spełnienia. 

     • I miejsce w Internetowym Konkursie Wiedzy o Szkole Podchorążych Piechoty w Komorowie

     •       Uczennica klasy 8a – Dominika Podleś zdobyła I miejsce w Internetowym Konkursie Wiedzy o Szkole Podchorążych Piechoty w Komorowie, który został zorganizowany z okazji Dnia Patrona w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie. Wzięły w nim udział 132 osoby z 21 szkół z całej Polski.

      Konkurs odbywał się pod patronatem Pana Grzegorza Pudy, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Współorganizatorami konkursu byli: 22 Wojskowy Ośrodek Kartograficzny, Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej oraz Wojskowe Biuro Historyczne. Oprócz atrakcyjnej nagrody indywidualnej dla laureatki, nasza szkoła otrzymała książkę pt. „Szkoła Podchorążych Piechoty. Zarys Historii”.

     • Konkurs na Palmę Wielkanocną w klasie II c

     • Jednym z działań podjętych przez uczniów klasy II c w ramach realizacji założeń edukacji regionalnej było przeprowadzenie klasowego konkursu na tradycje Wielkanocne w naszym regionie. Celem konkursu było popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów Wielkanocnych oraz pogłębianie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej.

      Wyniki konkursu:

      I miejsce – Patryk Ożarowski

      I miejsce – Jakub Świderek

      II miejsce – Antoni Knap

      III miejsce – Lena Podraszka

      Wyróżnienia:

      Łucja Pierzchanowska

      Patrycja Radomska

      Dawid Waniewski

     • Narodowy Spis Powszechny 2021 – Twoje dane będą bezpieczne!

     • Informacje zbierane podczas Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) będą podlegać rygorystycznej ochronie. Gwarantują to zarówno zapisy prawne nakładające m.in. bezwzględny obowiązek zachowania tajemnicy statystycznej, jak i zabezpieczenia informatyczne blokujące osobom niepowołanym dostęp do danych spisowych.

      Ochrona danych zbieranych podczas spisów powszechnych i wszystkich innych badań ma dla polskiej statystyki publicznej bezwzględny priorytet. Wypełniając formularz spisowy NSP 2021 możemy być pewni, że dane nie będą ujawnione ani przekazane innym podmiotom.

      Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych. Osoby wykonujące prace spisowe są obowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej.

      Zasada tajemnicy statystycznej ma charakter absolutny, jest wieczysta, obejmuje wszystkie dane osobowe i nie przewiduje żadnych wyjątków dających możliwość jej uchylenia. Za jej złamanie grozi do lat 3 kary pozbawienia wolności.

      Dane spisowe są również odpowiednio zabezpieczone pod względem informatycznym. Właściwa ochrona informatyczna jest niezbędna – badania statystyczne są dziś prowadzone w przeważającej mierze za pośrednictwem Internetu. Również podczas NSP 2021 spis każdej osoby będzie przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji internetowej.

      System zabezpieczeń informatycznych polskiej statystyki publicznej jest na bieżąco sprawdzany i aktualizowany. Zadziałał bez zarzutu podczas ubiegłorocznego Powszechnego Spisu Rolnego.

      Warto podkreślić, że dane spisowe będą przekazywane do wiadomości publicznej jedynie w formie zagregowanej – czyli łącznie dla danego szczebla terytorialnego (gmina, powiat, województwo, kraj) lub zakresu tematycznego (np. gospodarstwa domowe wg liczby osób). W żadnym wypadku nie będą publikowane dane dotyczące poszczególnych osób lub pojedynczego gospodarstwa domowego!

      Więcej informacji znajduje się na stronie https://spis.gov.pl.

     • Jarmark Wielkanocny

     • Jarmark Wielkanocny z MDK w Ostrowi Mazowieckiej rusza już 28 marca.

      Spotkajmy się między 10:00 a 14:00 na placu przed Starą Elektrownią

      Co kupicie u naszych wystawców?

      - wędliny,

      - sery,

      - jajka,

      - przyprawy,

      - oleje,

      - miody,

      - wypieki,

      - stroiki wielkanocne

      - i wiele innych artykułów.

      Pamiętajmy, że bezpieczeństwo to podstawa! Możemy zorganizować jarmark, ale musimy stosować się do przepisów. W Rozporządzeniu Rady Ministrów z 19 marca czytamy: „osoby przebywające w miejscu prowadzenia sprzedaży na targowisku (straganie) – są obowiązane nosić rękawiczki jednorazowe lub stosować środki do dezynfekcji rąk” (zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r. § 10. 1. 4). Nie zapomnijcie też maseczek!

       

      Na Jarmarku zapewniamy:

      - rękawiczki jednorazowe dla uczestników,

      - kilka punktów z płynami antybakteryjnymi,

      - dbałość o higienę ze strony wystawców (rękawiczki i regularne odkażanie rąk).

     • „Mikrofilm 2021”

     •      Dnia 20.03.2021r, po eliminacjach online odbyły się na żywo przesłuchania konkursowe XV Festiwalu Polskiej Piosenki Filmowej „Mikrofilm 2021”.W kategorii klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej

      🏆 II miejsce zdobyła uczennica klasy 3a-  Bianka  Popiołek.

      🏆Wyróżnienie zdobył  uczeń klasy 1b -Ignacy Pyśk.

      Podczas przeglądu wystąpili także następujący uczniowie z naszej szkoły:

      ➡️Michał Gumowski- 1a

      ➡️Julia Modzelewska -1a 

      ➡️Natasza Kołaczkowska- 1b

      ➡️Zuzanna Wilczewska -1b

      ➡️Aleksandra Lewandowska -2a

      ➡️Maja Szubińska -2b

      ➡️Antoni Knap- 2c

      Serdeczne gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom!!🏆

     • Kartki świąteczne dla ostrowskich Medyków od uczniów z klasy III A.

     • Uczniowie klasy III a Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowi Mazowieckiej wraz ze swoimi Paniami wpadli na pomysł wykonania dla naszych ostrowskich służb medycznych kartek z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Kartki zawierały świąteczne życzenia i podziękowania za ich trudną pracę na Oddziale Covidowym w Szpitalu Powiatowym w Ostrowi Maz. w czasie trwania pandemii. Mamy nadzieję, że nasz mały gest wywoła wielki uśmiech na ich twarzach. Wesołych i zdrowych Świąt dla wszystkich!

     • Smart Stop. Patrz na drogę.

     • Dnia 19.03.21 Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej wzięli udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Smart Stop. Patrz na drogę". Akcja ta ma na celu zwrócenie uwagi na problem korzystania przez kierowców z telefonów komórkowych podczas prowadzenia pojazdów oraz spowolnionych reakcji na wydarzenia na drodze. Nasi Uczniowie, jako przechodnie, którzy mogą być niezauważeni przez kierowców, skorzystali z mądrych rad, wskazówek i przestróg funkcjonariuszy policji z KPP w Ostrowi Maz. Za przekazaną wiedzę i poświęcony czas bardzo dziękujemy.

  • Świetnie! Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit