• Spotkanie ze śmieciarką Miecią

• 9 września uczniowie naszej szkoły wybrali się do Ogródka Jordanowskiego, aby spotkać się z Miecią. Miecia to mobilna strefa edukacyjna zaaranżowana we wnętrzu śmieciarki. W jej wnętrzu zamiast odpadów znajduje się interaktywna wystawa, pokazującą drogę butelki PET od wrzucenia jej do żółtego kosza, aż do powstania nowych produktów.

Podczas wizyty uczniowie zobaczyli co dzieje się z butelką PET po wyrzuceniu:

1. Butelki są segregowane zgodnie z kolorami.

2. Po umyciu z butelek powstaje regranulat.

3. Z regranulatu wykonuje się włókno poliestrowe do wypełnienia kołder, pluszaków. Służy on również do produkcji butów sportowych, ubrań sportowych, czapek, toreb, plecaków, parasolek, zabawek, ponownie butelek PET.

4. Na początku powstaje mała buteleczka - wielkości dużej strzykawki tzw. preforma, która po rozgrzaniu jest powiększana powietrzem.

5. W Polsce mieszkańcy przez tydzień zużywają 76 milionów butelek PET.

6. Z 1 kilograma butelek PET można wyprodukować 2 m autostrady.

• Narodowe Czytanie 2022

• Dnia 3 września nasza szkoła uczestniczyła w 11 edycji Narodowego Czytania – akcji, której corocznie patronuje Para Prezydencka. Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka Jerzy Bauer oraz zaproszeni goście, wśród nich Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł, poseł na Sejm RP Marek Zagórski oraz Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska, a także uczniowie ostrowskich szkół czytali „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza w letnim ogrodzie Miejskiej Biblioteki Publicznej.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• 1 września o godz. 9.00 na boisku szkolnym odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023. Następnie uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach, a czwartoklasiści złożyli kwiaty na cmentarzu upamiętniając rocznicę wybuchu II wojny światowej.

• Klasa 3b zwiedziła pasiekę

• 23 czerwca 2022r. wybraliśmy się na wycieczkę do pasieki pana Tomasza Stelmaszczyka - taty naszej koleżanki z klasy. Najpierw obejrzeliśmy sprzęt potrzebny do produkcji miodu oraz narzędzia pszczelarskie. Następnie podzieliliśmy się na dwie grupy, ubraliśmy się w strój pszczelarza i poszliśmy zobaczyć ule ustawione przy polu kwitnącej facelii - prawdziwego raju dla pszczół. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji dotyczących życia pszczół. Zobaczyliśmy jak powstaje miód i co to są plastry miodu. Mieliśmy okazję spróbować miodu bezpośrednio z plastra. Na zakończenie naszego pobytu każdy z nas dostał słoiczek miodu. A my podziękowaliśmy panu Stelmaszczykowi wręczając piękną laurkę.

• Klasa 3b na spotkaniu z burmistrzem w ratuszu

• W ostatnim tygodniu roku szkolnego uczniowie klasy 3b udali się do Ratusza na spotkanie z Burmistrzem Miasta p. Jerzym Bauerem. Dzieci podczas spotkania dowiedziały się czym zajmuje się Burmistrz. Na spotkaniu obecna była również Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Integracji Społecznej Miasta p. Dorota Ambroziak, która zachęcała dzieci do wzięcia udziału w wakacyjnych kursach koszykówki. Po spotkaniu uczniowie zwiedzili budynek Ratusza.

• „Dolina Bugu - ptaki widzą lepiej”

• 13 czerwca uczniowie Dwójki obejrzeli w kinie film „Dolina Bugu, ptaki widzą lepiej”. Przed seansem reżyser Emilian Sito w skrócie opowiedział historię powstawania tego filmu. Ukazane są w nim ptaki, zwierzęta duże i małe oraz nadbużańska przyroda we wszystkich porach roku. Bug to jedna z ostatnich dzikich rzek w Polsce, która zachwyca, wygląda barwnie i ciekawie. Ogromną zaletą filmu jest komentarz Hanny Chromińskiej czytany przez Krystynę Czubównę. Ukazana przyroda i fauna bardzo zaciekawiły uczniów.

• Sukces uczniów Dwójki w konkursie „Mój muzyczny idol"

• W niedzielę 12 czerwca podczas koncertu "Rysiek Riedel we wspomnieniach" zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostrowi Mazowieckiej wręczone zostały dyplomy oraz nagrody za konkurs „Mój muzyczny idol”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu krótkiego filmiku lub podcastu nawiązującego do tematu konkursu. Niezmiernie miło jest mi poinformować, iż Laureatami zostali:
            Michał Wasilewski – I miejsce
            Adam Więcław – II miejsce
            Anna Nurkiewicz – III miejsce
            Gratulujemy Laureatom, a wszystkim Uczestnikom dziękujemy za udział.

• Audycje muzyczne

• Uczniowie Dwójki już po raz ostatni w tym roku szkolnym uczestniczyli w audycji muzycznej „Wypoczynek z muzyką”. Wystąpili muzycy Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego z Łomży, Adrian Stanciu - altówka oraz Michał Olchowik - akordeon. Audycje prowadziła wiolonczelistka Iga Marta Ludkiewicz. Dzieci wysłuchały kilku utworów, które wprowadziły wszystkich w wakacyjny nastrój. Była to ciekawa lekcja muzyki.

• Uczniowie klasy 3c z wizytą w pasmanterii "Okazja"

• Uczniowie klasy 3c wybrali się do pasmanterii w celu poznania akcesoriów stanowiących jej wyposażenie oraz dokonania zakupu guzików, które były nam niezbędne do wykonania upominków dla naszych Kochanych Mam - z okazji Ich Święta. Przemiła ekspedientka Pani Ada zapoznała nas również z obsługą kasy fiskalnej i umożliwiła każdemu z osobna nabicie na kasę zakupionego towaru.