• KONKURS RECYTATORSKI ,,WARSZAWSKA SYRENKA"

• „Dwójka” górą!

21 marca 2022 roku odbył się 45 konkurs recytatorski „Warszawska Syrenka”.

Wydarzenie to odbyło się w trybie stacjonarnym w ostrowskim kinie „Ostrovia”, zatem mogliśmy tam wszyscy być, widzieć się i słyszeć.

Cieszy nas to, tym bardziej, że uczennice naszej szkoły odniosły sukces.

W kategorii klas 0-III – Zuzanna Iglik uczennica z klasy II a – zajęła II miejsce, a w kategorii klas IV-VIII – Zofia Wyrzykowska z klasy V a – zajęła I miejsce i tym samym będzie reprezentowała naszą szkołę na dalszym etapie w Warszawie.

Oprócz nagrodzonych dziewczynek, udział wzięli także:

- z klasy I a – Kinga Sitek i Daria Spaltabaka

- z klasy III b – Klara Szyszkowska

- z klasy IV a – Aleksander Krupa i Bolesław Pieńkowski

Wszystkim uczestnikom gratulujemy! Cieszymy się z sukcesu dziewczynek i do zobaczenia już za rok w kolejnej edycji „Warszawskiej Syrenki”.

• Szkolna Familiada z okazji Pierwszego Dnia Wiosny

• 21 marca, uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w szkolnej familiadzie, zorganizowanej z okazji  Pierwszego Dnia Wiosny przez Samorząd Uczniowski.

Teleturniej prowadziła  przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Wiktoria Dąbrowska, a rozgrywającymi były drużyny: w klasach 4 – 6 – klasy „A” kontra klasy „B”, w klasach 7 – 8 – klasy 7 kontra klasy 8. Nagrodą dla zwycięzców jest „Dzień bez kartkówek i sprawdzianów”.

• Dzień bez plecaka

• 17 marca Samorząd Uczniowski zorganizował "Dzień bez plecaka". Uczniowie przynieśli podręczniki i przybory jak zawsze, ale nie mogły być one zapakowane w plecaki czy torby. Pomysłowość uczniów nie zna granic.

Dziękujemy za odzew, zaangażowanie i wspólną zabawę.

• Projekt "Czy wiesz jak żyje jeż?" w klasie 3a

• Klasa 3a dołączyła do projektu "Czy wiesz jak żyje jeż?" Fundacji Uniwersytet Dzieci. Podczas piątkowych zajęć dzieci trenowały umiejętność pracy zespołowej i osiągania kompromisu. Grupy otrzymały zadanie zabudowania "jajkodromu", który umożliwi jajku bezpieczne lądowanie z wysokości. Niektóre jajkodromy okazały się niezawodne, niektóre narobiły nieco bałaganu, ale nie niezawodna konstrukcja i ocalałe jajko było naszym celem. Była nim owocna współpraca w przyjemnej atmosferze i koncepcja ta została zrealizowana

• Klasa 3b na zajęciach tanecznych w MDK

•  W piątek, 4 marca byliśmy na zajęciach tanecznych w Miejskim Domu Kultury. Zajęcia poświęcone były tańcom ludowym . Prowadziła je Pani Bożena Jakubczyk, która jest instruktorem tańca , kierownikiem zespołu „BezWianka” i  babcią Marysi - naszej koleżanki z klasy. Pani ubrana była w kurpiowski strój ludowy z Puszczy Białej. Najpierw opowiedziała nam  o tym  stroju, a potem uczyła nas tańczyć. Tańczyliśmy chodzonego, poloneza i kontro. Poznaliśmy zabawę „Zajączek” oraz piosenkę ludową pt. „Jadą goście, jadą”. Dziewczynki przymierzały czółka i chustki.

To były wspaniałe zajęcia. Dziękujemy Pani serdecznie.

• Finał Ostrowskiej Szkoły Debaty Historycznej

• 8 marca w Elektrowni odbył się finał Ostrowskiej Szkoły Debaty Historycznej. Wzięły w nim udział Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 4. Naszą szkołę reprezentowali: Adam Więcław, Miłosława Hołowińska, Wiktoria Dąbrowska, Arkadiusz Kędzierski i Michał Wasilewski. Tematem debaty było ,,W nauczaniu o Witoldzie Pileckim należy się skupić na jego działaniach wojskowych”.

Uczniowie  przygotowywali się skrupulatnie do omawianych tez. Bardzo dobrze wykorzystali wiedzę i umiejętności ćwiczone wcześniej na warsztatach i spotkaniach organizowanych  przez  opiekuna grupy p. Marzeny Kacprzyk.

Emocje podczas debaty były ogromne tym bardziej, że poprzednie debaty odbyły się zdalnie, natomiast finałowa miała miejsce stacjonarnie.

Debatę wygrali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2. Wyłoniono również trzech najlepszych mówców,  którymi okazali się Adam Więcław i Miłosława Hołowińska z naszej szkoły.

Wszystkim uczestnikom debaty serdecznie Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.