• Pomoc dla Ukrainy

• Jako społeczność Szkoły Podstawowej nr. 2 jednoczymy się w pomocy Ukrainie.

Jeśli chcą Państwo pomóc, proszę pamiętać o następujących sprawach:

1. Wybierajmy wiarygodne zbiórki pieniężne, np.:

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) https://pcpm.org.pl/ukraina

Polski Czerwony Krzyż (PCK) https://pck.pl/na-pomoc-ukrainie/

Caritas Polska https://caritas.pl/ukraina/

2. Dla uchodźców z Ukrainy działają punkty recepcyjne. Rejestracja w nich zapewnia:

• pomoc w zakresie wyżywienia

• podstawową opiekę medyczną

• miejsce na odpoczynek

• tymczasowe zakwaterowanie

• rzetelne informacje na temat pobytu w Polsce.

Infolinia do rejestracji na terenie województwa mazowieckiego: 987

Цілодобова гаряча лінія в Мазовецькому воєводстві  987

3. Jeśli chcą Państwo pomóc rodzinie, przyjaciołom, znajomym z Ukrainy, proszę dzwonić pod numer

29 6795440 w godz. 8:00-16:00.

4. Nie ulegajmy fake newsom, ufajmy tylko oficjalnym źródłom.

Specjalny formularz dla osób potrzebujących lub chcących pomóc:

Спеціальна форма для людей, які потребують або хочуть допомогти

• Klasa 3c promuje zdrowie!

• Uczniowie wybrali się do klubu fitness, którego właścicielami są Państwo Podraszka, rodzice Leny - naszej koleżanki z klasy.

Manager siłowni oprowadził nas po wszystkich pomieszczeniach, prezentując poszczególne sprzęty. Następnie udaliśmy się na seans do groty solnej. Dowiedzieliśmy się o dobrodziejstwach soli i jonizowanego powietrza. Dzieci miały okazję badać sól w postaci miałkiej, bryły, kryształów, a także jako solanka. Po tym relaksie udaliśmy się na salę fitness, gdzie dzieci odbyły trening wzmacniający z trenerem. Na zakończenie skosztowaliśmy szejków owocowych. Frajda była ogromna. Większość uczniów była po raz pierwszy w takim miejscu. Dziękujemy Lenie i jej Rodzicom za zaproszenie i gościnność.

• Dyplom Uznania dla ucznia 3a

• Uczeń kl. 3a, Szymon Trzaska, w czasie ferii zimowych wykazał się wielką odwagą i bohaterstwem. Podczas rodzinnego wyjazdu na Mazury uratował życie swojemu dziadkowi.

W trakcie pobytu dziadek Szymka, pan Janusz, wpadł do zamarzniętego jeziora. Szymon, wykazując się ogromnym opanowaniem, dojrzałością i odwagą, pomógł dziadkowi wydostać się z wody. Wykorzystał do tego miotłę, której chwycił się tonący dziadek. Wskutek niskiej temperatury wody i ciężkiego, nasiąkniętego nią ubrania, dziadek nie był w stanie samodzielnie wydostać się z wody.

Bohaterski wnuczek uratował swojego dziadka, a od klasy i nauczycieli otrzymał dyplom Wielkiego Bohatera, ogromne brawa i wyrazy uznania. Szymku, jesteśmy z Ciebie dumni!