• Międzynarodowy Projekt Edukacyjny w klasie 2b

• Klasa 2b przystąpiła do realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ – Lekturki spod chmurki – EDYCJA III”. Projekt ten wspiera rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I – III.

Uczniowie klasy 2b zrealizowali już moduł I- " Podróże małe i duże". Mieli do wykonania ciekawe zadania spójne z przeczytaną lekturą " Pilot i ja" A. Bahdaja.

Realizacja działań czytelniczych wzbudziła u uczniów ogromne emocje oraz sprawiła wiele radości.

• Akcja Szlachetna Paczka w Dwójce

• ,,Pomagając sprawiamy, że świat staje się piękniejszy…" Kierując się tymi słowami, nasza szkoła włączyła się w akcję „Szlachetna Paczka”. Społeczność SP2 stanęła na wysokości zadania i sprawiła, że potrzebująca rodzina będzie mogła spędzić nadchodzące Święta Bożego Narodzenia radośnie, spokojnie i bez zatroskania o najpotrzebniejsze rzeczy. Cieszymy się, że można liczyć na Wasze szlachetne serca. To właśnie dzięki mobilizacji całej społeczności szkolnej czas zbiórki był niezwykłym czasem, pełnym empatii, współczucia, radości i dzielenia się dobrem.

• 3 miejsce ostrowskiej "Dwójki" na zawodach międzypowiatowych

• 3 miejsce ostrowskiej "Dwójki" na zawodach międzypowiatowych w Ostrołęce rozgrywanych w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej - halowa piłka nożna chłopców rocznik 2009 i młodsi 11-12-2021

Kolejne doświadczenie za naszymi zawodnikami. Zważywszy że w podstawowym składzie drużyny grali chłopcy z klasy 4 to efekty powinny być zauważalne w przyszłości.

• I miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego

• Dnia 8 grudnia 2021 r.  uczniowie - Wiktoria Dąbrowska z klasy 8a oraz Zuzanna Grzybowska, Damian Pieńkowski i Adam Zubowicz z klasy 8b reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych „ Kraje Niemieckojęzyczne bez tajemnic” – „DACHL-Länder ohne Geheimnisse” w Zespole Szkół Nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego w Ostrowi Mazowieckiej. Konkurs był objęty patronatem honorowym przez Starostę Ostrowskiego pana Zbigniewa Chrupka i skierowany był do uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej uczących się języka niemieckiego na terenie Ostrowi Mazowieckiej oraz powiatu ostrowskiego.

Nasza uczennica, Zuzanna Grzybowska zdobyła I miejsce w tym konkursie.

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy i inne drobne upominki.

• Mikołajki w Dwójce

• 6 grudnia Samorząd Uczniowski zorganizował szkolne Mikołajki. W naszej szkole zagościł świąteczny nastrój, dominował kolor czerwony, oczywiście nie zabrakło czerwonych czapek. Mikołaj oraz jego pomocnicy odwiedzili wszystkie klasy, złożyli życzenia, wspólnie zaśpiewali kolędę oraz poczęstowali uczniów słodkim upominkiem.

• Klasa 2b „Docenia Niedocenionych”

• Klasa 2b wzięła udział w akcji pt. „Doceniamy Niedocenionych”. Akcja polega na wybraniu jednej osoby z placówki, podziękowanie za jej obecność i pracę poprzez obdarowanie miłym słowem a także niespodzianką na święta w postaci świątecznego wianuszka, który jest znakiem rozpoznawczym tegorocznej akcji. Klasa 2b wybrała Panią Jolantę Wyszogrodzką, która codziennie odpowiada za bezpieczeństwo dzieci na przejściu dla pieszych przy naszej placówce. Celem akcji jest podkreślenie wartości „wdzięczności” oraz zwrócenie uwagi najbliższego otoczenia na osoby, których praca jest niezwykle ważna i często niedoceniona.

• Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

• 3 grudnia 2021 roku w naszej szkole odbył się konkurs sprawdzający wiedzę na temat krajów niemieckiego obszaru językowego. Uczniowie klas ósmych otrzymali link do quizu, który rozwiązywali na laptopach lub smartfonach.  Pytania w quizie dotyczyły geografii, historii tych krajów, kultury, sportu, polityki oraz realiów krajów niemieckiego obszaru językowego.

Uczniowie z największą liczbą punktów będą reprezentowali naszą szkołę w konkursie powiatowym w Zespole Szkół nr 1. Są to: Wiktoria Dąbrowska, kl. 8a, Zuzanna Grzybowska, kl. 8b, Damian Pieńkowski, kl. 8b oraz Adam Zubowicz, kl. 8b.