• Młodzi sportowcy ostrowskiej "Dwójki" zostali Mistrzami Powiatu w halowej piłce nożnej rocznik 2009 i młodsi 🏆

• W zawodach organizowanych w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej udział wzięło 5 szkół podstawowych z Kiełczewa, Małkini Górnej nr2, Lubotynia, Prostyni i naszej szkoły. Areną zmagań była hala sportowa małkińskiej dwójki. Drużyny grały systemem "każdy z każdym". Nasi zawodnicy nie kalkulując, postarali się o to, aby nie było dzieła przypadku. Sumiennie realizując założenia taktyczne wygrali ze wszystkimi rywalami i mogli się cieszyć zwycięstwem w całym turnieju.

• Spotkanie klasy 2b z emerytowanym pilotem wojskowym - Panem Jackiem Jarmułą

• Klasa 2b w ramach projektu edukacyjnego "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki" oraz omawianej lektury „Pilot i ja”  zaprosiła na spotkanie wicedyrektora CSL Technikum Lotniczego w Nagoszewie – Pana Jacka Jarmułę, emerytowanego pilota wojskowego i instruktora. Nasz Gość opowiedział wiele ciekawostek dotyczących zawodu pilota,  samolotów wojskowych, wyjaśnił z czego składa się strój pilota wojskowego a także zaprezentował wiele atrakcyjnych rekwizytów, które przyciągnęły uwagę uczniów. Klasa 2b była bardzo zainteresowana tematem dotyczącym lotnictwa, zadawała wiele pytań a także podzieliła się własnymi doświadczeniami i marzeniami podróżniczymi w chmurach 🙂 . Dziękujemy za ciekawe spotkanie !

• DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

• W piątek, 19 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości, pod hasłem „Uśmiech podaj dalej”. Z tej okazji uczniowie brali udział w konkursie na „Najbardziej uśmiechniętą i życzliwą klasę”. Zadania konkursowe polegały na: wykonaniu łańcucha życzliwości z własnoręcznie zrobionych emotek, uświetnieniu tego dnia żółtym ubiorem, wykazaniu się wzajemną życzliwością.

Jury pod kierownictwem pani vicedyrektor Małgorzaty Jamiołkowskiej przyznało tytuł „Najbardziej uśmiechniętej i życzliwej klasy”:

w kl. I – III – ex aequo kl. IIA i kl. IIIC

w kl. IV – VIII – kl. VIIIB

II miejsce w konkursie zdobyły: kl. IIB oraz ex aequo kl. VA i VIIIA. Uczniowie zwycięskich klas otrzymali słodkie upominki.

Mamy nadzieję, że uśmiech i wzajemna życzliwość pozostaną wśród naszej społeczności szkolnej na zawsze :))

Organizatorzy M. Pielaszek i E. Karpińska – Bednarczyk

• Obserwacje przyrodnicze w 3a

• Uczniowie klasy 3a zakończyli cykl zajęć poświęconych obserwacjom przyrodniczym. Poznali budowę mikroskopu i lornetki oraz sposób posługiwania się tymi przyrządami. Do oglądania okazów przyrodniczych z bliskich odległości wykorzystali też lupę. To w czasie zajęć praktycznych nasi uczniowie najchętniej uczą się współpracy, rozwiązywania problemów, logicznego myślenia oraz korzystania ze zgromadzonych informacji. Wzbogacamy wiedzę o otaczającym nas świecie i o nas samych, rozbudzamy zainteresowania przyrodnicze i pobyt w szkole staje się jeszcze większą przyjemnością.

• Klasa 4b na filmie ,,Kosmiczny mecz: Nowa era"

• We wtorek, 9 listopada 2021 r., uczniowie klasy IV b w ramach lekcji wychowania fizycznego, udali się do Jatek, gdzie wzięli udział w meczu, kosmicznym meczu! A konkretnie, na dużym ekranie obejrzeli film pt. ,,Kosmiczny mecz: Nowa era", gdzie w rolę głównego bohatera wcieliła się światowa ikona sportu, gwiazda NBA, koszykarz LeBron James. Morał z filmu dla dzieciaków jest taki, że gra fair play, marzenia, dyscyplina oraz bycie sobą są równie ważne w osiągnięciu sportowego sukcesu, jak celne rzucanie do kosza. Jesteśmy pewni, że taka forma nauki jest nie tylko wielkim uatrakcyjnieniem zajęć wychowania fizycznego ale również niebywałą lekcją postaw życiowych oraz sportowych.

• Warsztaty z ceramiki w klasie 2b

• Dnia 9.11.2021 klasa 2b wybrała się na warsztaty z ceramiki do MDK w Ostrowi Mazowieckiej. Pani Agnieszka Wyszomirska zapoznała dzieci z różnymi rodzajami mas ceramicznych, technikami ich formowania, łączenia oraz zdobienia ceramiki. Uczniowie wykonali piękne świąteczne aniołki, które podarują swoim bliskim na Święta Bożego Narodzenia. Dziękujemy #Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej za ciekawe zajęcia !!!

• Akcja #SzkołaPamięta

• Uczniowie z klasy 2b wzięli udział w akcji #SzkołaPamięta. Dzieci uczciły pamięć o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego regionu, społeczności. Uczniowie wsłuchali się w słowa Witolda Pileckiego, uczcili bohaterów modlitwą oraz zapalili znicze.