• Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Ostrów Mazowiecka

• W poniedziałek, 27 września ruszyły wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Ostrów Mazowiecka.

Do 11 października należy zebrać 20 podpisów uczniów naszej szkoły.

Kampania wyborcza trwa od 15 do 24 października.

Wybory odbędą się 25 października. Zachęcamy do udziału w wyborach.

Zasady funkcjonowania MRM zawarte są w Uchwale: https://bit.ly/3u8kJoY

Szczegółowy harmonogram wyborów: https://bit.ly/3CzwM1I

• Lekcja plastyki w klasie 3 b

•     W poniedziałek 27 września klasa 3b na lekcję plastyki zaprosiła Panią Agnieszkę Karpińską, która jest mamą Klary. Pani Agnieszka przedstawiła uczniom swoje hobby, czyli malowanie ikon. Ikona to obraz przedstawiający portret świętej postaci lub ważnej sceny z jej życia namalowany na desce. Pani przyniosła do klasy ikony prezentujące różne wizerunki Pana Jezusa i dokładnie opowiedziała o powstawaniu takiego obrazu. Uczniowie dowiedzieli się, że ikonę maluje się temperą jajeczną według najstarszych zasad pisania ikon. Taki obraz maluje się długo, nawet kilkadziesiąt godzin. Najpierw trzeba przygotować drewno, potem pokrywa się je klejem króliczym i przykleja płótno. Następnie gruntuje i szlifuje by wygładzić powierzchnie tak, aby była ona gotowa do nanoszenia szkicu malowanych postaci. Dzieci dowiedziały się, że ikonę można bogato zdobić np. łatkami złota. Zobaczyły, że proces malowania ikony metodą grecką polega na pokrywaniu obrazu wieloma warstwami farby i na koniec zabezpiecza się ją specjalnym olejem.

To była ciekawa lekcja. Na zakończenie Julia w imieniu całej klasy podziękowała Pani Agnieszce i wręczyła laurkę

• Wycieczka uczniów klas 5a, 5b, 6a do Drozdowa oraz Olszynki

•      Dnia 16.09.2021 uczniowie  klas: 5 a, 5 b, 6 a wybrali się na wycieczkę do Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie. Muzeum udostępnia do zwiedzania stałe wystawy prezentujące przyrodę dolin rzek Narwi i Biebrzy oraz historię Drozdowa: „Salon dworski”, „Trofea łowieckie”, „Szata roślinna Kotliny Biebrzańskiej”, „Ptaki Kotliny Biebrzańskiej”, „Ssaki Kotliny Biebrzańskiej”, „Łoś Król Bagien Biebrzańskich”, ekspozycję akwarystyczną „Podwodny Świat Pięciu Kontynentów” oraz wystawę „Ziołowe tajemnice. Rośliny lecznicze Doliny Narwi”.

Uczniowie odwiedzili również  Kompleks Agroturystyczny Olszynka - położony  w malowniczej dolinie rzeki Łojewek , w otoczeniu wzgórz lasów i łąk oraz  wzięli także udział w zajęciach sportowo - integracyjnych typu: łucznictwo, gra w siatkówkę, tyrolka, ścianka wspinaczkowa, gra w piłkę nożną, przejście przez park linowy, zabawy na trampolinach. Na koniec wycieczki odbył się grill.

• Uczniowie klasy 2b na wystawie "Nie tylko dywizjon 303"

• Dnia 17.09.2021r. uczniowie z klasy 2b wybrali się na wystawę "Nie tylko dywizjon 303", która znajduje się w budynku Muzeum – Dom Rodziny Pileckich. Na uczniów czekało wiele atrakcji : grali w grę historyczno – strategiczną pt „Bitwa o Wielką Brytanię”, samodzielnie na wystawie odszukiwali odpowiedzi na pytania oraz konstruowali model samolotu. Dzisiejsze zajęcia były bardzo ciekawe oraz angażujące uczniów do różnorodnego działania.

• Sprzątanie Świata w klasie 2.B

• Klasa 2 b wzięła udział w 28. Akcji Sprzątania Świata - Polska . Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ”, której na celu jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Uczniowie zaopatrzeni w worki i rękawiczki ruszyli porządkować tereny parku oraz terenów zielonych w Ostrowi Mazowieckiej. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia. „Sprzątanie Świata” to wspólna lekcja oraz okazja do tego, aby budować wrażliwość na naturę i problemy Matki Ziemi.

• Generator Zdjęć do mLegitymacji

• Wykonaj zdjęcie do mLegitymacji w kilka sekund

Link do kreatora zdjęć do mLegitymacji znajdziesz pod tym linkiem: https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji

Do wygenerowania zdjęć wystarczy zwykła fotografia wykonana za pomocą telefonu. Oprogramowanie przeprowadzi Cię przez cały proces tworzenia zdjęcia, przy okazji dzieląc się z Tobą wskazówkami jak odpowiednio je wykonać. Miejsce ich zrobienia nie ma znaczenia, liczy się tylko ustawienie twojej twarzy. Całą resztą zajmie się kreator, który w kilka sekund dokona niezbędnych przeróbek: zastąpi tło, poprawi oświetlenie a następnie odpowiednio przytnie zdjęcie.

Pamiętaj, by przy wykonywaniu zdjęcia zadbać o następujące elementy:

1. Patrz prosto w obiektyw i nie przechylaj głowy na boki.
            2. Zdjęcie nie może być tzw. selfie - najlepiej poproś kogoś, by Ci pomógł.
            3. Zamknij usta.
            4. Znajdź miejsce z równomiernym oświetleniem, jak na przykład ściana na przeciwko okna. Cienie przechodzące przez twarz nie są dozwolone.

Możesz wgrać tyle zdjęć, ile tylko chcesz, a potem wybrać najkorzystniejszą wersję.

Na koniec wyślij zdjęcie do sekretariatu

Jedyne co musisz zrobić teraz to przesłać zdjęcie do sekretariatu. Kreator jest bezpłatny. Co więcej ‒ zapewnia stuprocentową gwarancję akceptacji zdjęcia.

Nie musisz również obawiać się o swoją prywatność, ponieważ oprogramowanie nie przechowuje twoich zdjęć, a cały system jest odpowiednio zabezpieczony - Kreator korzysta z szyfrowanego połączenia z certyfikatami SSL. Możesz być pewien, że Twoje dane są bezpieczne.