E-dziennik

Nawigacja

LEPSZA SZKOŁA

Ze skarbnicy naszego patrona

Papież Jan Paweł II -niezwykły człowiek, wielki przyjaciel młodzieży.

„Jeśli chcesz znaleźć źródło,
musisz iść do góry, pod prąd.
Przedzieraj się, szukaj, nie ustępuj,
wiesz, że ono musi tu gdzieś być -
Gdzie jesteś, źródło?... Gdzie jesteś, źródło?!
Cisza... ”

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali."

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

"Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje."

„Troska o dziecko (...) jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka”

 

 

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Galeria zdjęć klasowych

Samorząd Uczniowski

Piątek 15.12.2017

Mapa

liczba odwiedzin: 395897

Witamy na stronie "dwójki"

Drodzy Uczniowie,Rodzice, Nauczyciele oraz wszyscy odwiedzający nasza nową stronę internetową!

           Informujemy, że w związku z wprowadzeniem reformy edukacji od 1 września 2017r. nasza szkoła przekształciła się w ośmioletnią SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ NR 2 im. PAPIEŻA JANA PAWŁA II

                                                                                    

 

Aktualności

 • 15.12.2017

   

  Święta Bożego Narodzenia

  to czas otuchy i nadziei

   

   

  Z okazji Świąt pragnę złożyć najserdeczniejsze

  i szczere życzenia szczęścia, wiary, nadziei i pomyślności.

  Niech te najpiękniejsze w roku Święta upłyną w ciepłej serdecznej atmosferze, w gronie rodziny i przyjaciół.

   

  Zbliżający się Nowy 2018 Rok

  niech spełni wszystkie pragnienia, zamysły i oczekiwania,

  przyniesie dużo zdrowia oraz satysfakcji

  z życia osobistego i zawodowego.

   

  Dyrekcja SP nr 2

 • 14.12.2017

           11 grudnia klasy gimnazjalne - II a, IIb oraz IIIa wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu był Wilanów,  gdzie uczniowie zwiedzili piękny Pałac Króla Jana III Sobieskiego oraz uczestniczyli w lekcji dydaktycznej. W Wilanowie spotkaliśmy Krzysztofa  Hołowczyca – polskiego kierowcę rajdowego, który chętnie ustawił się do wspólnej fotografii. Następnie przejechaliśmy do  siedziby TVP. Uczniowie zapoznali się z kulisami pracy nad najciekawszymi programami telewizyjnymi. Tam poznaliśmy okoliczności powstawania ,,Pytania Na Śniadanie", gdzie spotkaliśmy  Andrzej  Krzywego – polskiego muzyka, wokalistę zespołu De Mono, co też uwieczniliśmy na fotografii. Następnie  poznaliśmy tajniki nagrywania popularnego teleturnieju ,, Jaka To Melodia" na żywo! 

 • 13.12.2017

  Uczniowie z klas I – III 13 grudnia 2017r. spotkali się z panią policjantką z KPP oraz panem strażakiem z PSP Ostrów Mazowiecka.

  Strażak przekazał kilka cennych porad w jaki sposób dziecko może sobie poradzić w obliczu zagrożenia pożarem, z jakiego numeru telefonu powinno skorzystać. Po omówieniu tego tematu uczniowie klas I – III obejrzeli film, którego bohaterem był chłopiec  - strażak i jego smok, którzy przedstawiali różne sytuacje z pożarem w tle. Po obejrzeniu filmu był moment na zadawanie pytań i dyskusję.  

 • 13.12.2017

  Uczniowie z klasy IIIa 12 grudnia 2017r. zostali zaproszeni przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostrowi Mazowieckiej na spotkanie autorskie z lokalnym pisarzem p. Grzegorzem Budzińskim. Podczas spotkania p. Grzegorz przedstawił swoją pierwszą książkę napisaną dla dzieci pt. „Bajkowy Świat Malucha”. Książka zawiera osiem krótkich opowiadań, których bohaterami są najczęściej zwierzęta np. „Mała Myszka”, „Kura”, „Przygody Ślimaka Antoniego”, „Mrówka Leniuszek”, „Gdzie jest pani sowa” i inne. Książka jest wydana w wersji tradycyjnej i na płycie. Uczniowie mogli wysłuchać opowiadania pt. „Mrówka Leniuszek” z płyty, na której poszczególne opowiadania czytają różne osoby związane z naszym miastem np. pan Remek Danelczyk – pracownik MDK-u. Dzieci miały też możliwość zadawania pytań autorowi, na które starał się p. Grzegorz  odpowiedzieć. Na zakończenie spotkania w bibliotece można było zakupić książkę lub płytę z autografem autora książki i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

 • 12.12.2017

  8 grudnia wychowawcy klas Va i Vb oraz VIa wraz z biurem podróży „abc travel”  zorganizowali wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu było  zwiedzanie siedziby TVP. Uczniowie zapoznali się z kulisami pracy nad najciekawszymi programami telewizyjnymi. Za główną atrakcję naszego wyjazdu uznaliśmy oglądanie nagrywania popularnego teleturnieju ,, Jaka To Melodia" na żywo!  Główną atrakcją tego miejsca było spotkanie Agustina Egurroli – polskiego tancerza i choreografa oraz Roberta Osamy - specjalisty od legendarnych nutek w „Jaka to melodia”, co też udało nam się uwiecznić na fotografii.

 • 11.12.2017

  Dnia 11 grudnia 2017r. uczniowie z klasy IIIa byli na spektaklu pt. „Snow Way” – widowisko świąteczne rewii dziecięcej SYLABA w Wyszkowie. Podczas koncertu mieliśmy możliwość podziwiać efekty ciężkiej i wytrwałej pracy dziewcząt tańczących i śpiewających w SYLAB-ie. W koncercie dziewczęta zaprezentowały piosenki o tematyce świątecznej i zimowej oraz układy taneczne, które wymagały ogromnej sprawności fizycznej od dziewcząt z rewii. Na scenie pomiędzy występami dziewcząt był wprowadzony motyw pokazu multimedialnego w  postaci narratora, przedstawiającego relację z życia codziennego między dwoma siostrami Marysią i Krystyną oczekującymi na nadejście świąt Bożego Narodzenia.  Dziewczęta z rewii do każdego występu prezentowanego na scenie miały inne stroje, które były przepiękne, tematycznie związane z zimą lub świętami. Wszystkim dzieciom bardzo podobał się koncert. Po nim każde dziecko miało możliwość zakupienia pamiątki z logo SYLABY np. breloczka, linijki, długopisu, ołówka, koszulki i wielu jeszcze innych rzeczy.  

 • 07.12.2017

            6 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy przemiły dzień, a mianowicie mikołajki. Tego dnia każdy kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę, to na cześć Świętego Mikołaja.

  W taki właśnie sposób cała szkoła świętowała nadejście wyczekiwanego gościa. Czekali na niego wszyscy uczniowie: od najmłodszych aż po tych najstarszych. Nasz szanowny Mikołaj, zawitał w szkolne progi i dla każdego przyniósł  słodkości. Do pomocy miał – Śnieżynkę. Zanim jednak każdy otrzymał upominek, wszyscy uczniowie musieli zasłużyć na prezent, a to śpiewaniem kolędy, a to wierszykiem lub też odpowiadając na pytania Mikołaja. Był to dzień pełen radości i uśmiechów. Teraz już wszyscy oczekują upragnionych świąt Bożego Narodzenia.

 • 05.12.2017

  Biblioteka, w której uczniowie z całej Polski znajdą lektury do szkół podstawowych i liceów. Nie będą musieli wyrabiać sobie kart ani stać w kolejkach. Nie grozi im, że ktoś ich ubiegnie i wypożyczy książkę przed nimi – lektur starczy bowiem dla wszystkich, a wypożyczonych książek w ogóle nie trzeba będzie zwracać do biblioteki. Niemożliwe? Taką bibliotekę od dziś można znaleźć w Internecie na platformie lektury.gov.pl.

  Odtąd pozyskanie książek nie zabierze uczniom wiele czasu, w ogóle nie będą musieli wychodzić z domu, aby je znaleźć. Wszystko za sprawą pilotażu projektu lektury.gov.pl. 5 grudnia uruchomiono platformę, na której każdy nieodpłatnie znajdzie ebooki oraz audiobooki lektur, zarówno uczniowie, jak i ich rodzice, a także ci, którzy chcą przypomnieć sobie teksty lektur.

 • 01.12.2017

  W czwartek 30 listopada 2017r. w imieniny Andrzeja, uczniowie klasy IIIa mieli klasowy wieczorek andrzejkowy. Podczas wieczorku odbyło się kilka wróżb przeplatanych tańcami. Niewątpliwą atrakcją wieczorku była wróżba lanie wosku. Uczniowie pomalutku przez dziurkę mieli wlewany przez Panią gorący wosk, który zastygał w misce napełnionej zimną wodą. Z wosku wychodziły różne ciekawe i śmieszne rzeczy np. piesek, orzeł, serce, japoński dom, piękna róża i wiele innych. Pomysłów na to co wosk nam ulał nie brakowało w głowach dzieci. Była też wróżba „andrzejkowo – kolorowo”,  podczas której każde dziecko w ciemno losowało kolorową karteczkę, a potem Pani odczytywała przepowiedź do tego koloru.  Było też wróżenie imion swojej sympatii z dużych,  czerwonych serc.  Między wróżbami była puszczana muzyka i uczniowie w parach tańczyli lub w kółeczku ze sobą przy najbardziej popularnych przebojach muzycznych. Mamy przygotowały dla dzieci słodkie przekąski i picie. Wszyscy świetnie bawili się.

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowi Mazowieckiej
  ulica: Stefana Grota Roweckiego 6
  07-300 Ostrów Mazowiecka
 • (+29) 745-33-32

Dzień Edukacji Narodowej