E-dziennik

Nawigacja

LEPSZA SZKOŁA

Ze skarbnicy naszego patrona

Papież Jan Paweł II -niezwykły człowiek, wielki przyjaciel młodzieży.

„Jeśli chcesz znaleźć źródło,
musisz iść do góry, pod prąd.
Przedzieraj się, szukaj, nie ustępuj,
wiesz, że ono musi tu gdzieś być -
Gdzie jesteś, źródło?... Gdzie jesteś, źródło?!
Cisza... ”

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali."

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

"Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje."

„Troska o dziecko (...) jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka”

 

 

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Galeria zdjęć klasowych

Samorząd Uczniowski

Środa 18.10.2017

Mapa

liczba odwiedzin: 358700

Witamy na stronie "dwójki"

Drodzy Uczniowie,Rodzice, Nauczyciele oraz wszyscy odwiedzający nasza nową stronę internetową!

           Informujemy, że w związku z wprowadzeniem reformy edukacji od 1 września 2017r. nasza szkoła przekształciła się w ośmioletnią SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ NR 2 im. PAPIEŻA JANA PAWŁA II

                                                                                    

 

Aktualności

 • 16.10.2017

  Rozstrzygnięto trzecią edycję  konkursu fotograficznego: „ Ilustrujemy wybrane cytaty z nauczania Papieża Jana Pawła II”  zorganizowanego przez Szkołę Podstawową  im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowi Mazowieckiej z okazji XVII Dnia Papieskiego, pod patronatem Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka Jerzego Bauera.

  W konkursie wzięli udział uczniowie z ostrowskich szkół:  Szkoły Podstawowej nr 1 , Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 2.

   Koordynatorami konkursu byli : Marzena Osiecka i Agnieszka Tułowiecka (SP nr1), Małgorzata Skwarek ( SP nr3 ), Aleksandra Pachowska  ( SP nr 2 )

 • 16.10.2017

  W poniedziałek 16 października br. o godzinie 9.00W Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się  próbna ewakuacja.

  Sygnałem do ewakuacji był alarm w postaci trzykrotnego sygnału dźwiękowego z sekundową przerwą. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracyjno-obsługowi przy współudziale jednostki Straży Pożarnej, zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły oznaczonymi drogami ewakuacyjnymi udając się do bezpiecznego miejsca na boisku szkolnym.

 • 16.10.2017

          XVII Dzień Papieski obchodzony był w tym roku pod hasłem "Idźmy naprzód z nadzieją." Do uświetnienia uroczystości związanych z tym dniem włączyła się społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowi Mazowieckiej.

  Obchody Dnia Papieskiego rozpoczęto od złożenia kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II. Następnie, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz uczniowie przemaszerowali do Kościoła pw. Wniebowzięcia NMP    w Ostrowi Mazowieckiej, gdzie odbyła się Msza Św. z udziałem uczniów SP nr 2 i  chóru szkolnego. Po jej zakończeniu miał miejsce montaż słowno - muzyczny pt. "Idźmy naprzód z nadzieją".  Treści przekazu nawiązywały do nauczania św. Jana Pawła II, a w szczególności do jego przesłania, które skierował do wiernych Kościoła na przełomie wieków.

 • 15.10.2017

  Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły p. Dorota Brzostek witając wszystkich nauczycieli szkoły oraz przybyłych na tę uroczystość nauczycieli emerytów. Następnie wręczyła nagrody Dyrektora Szkoły : nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi. Uczniowie Samorządu Szkolnego wręczyli symboliczny kwiatek wszystkim pracownikom szkoły.

  W tym roku szkolnym uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami: p. Edytą Rygułą i p. Elą Socik przygotowali część artystyczną. Prowadzącymi całą uroczystość byli uczniowie: Filip Malec z klasy III b oraz Ania Spinek z klasy III a. Uczniowie obu klas trzecich poprzez recytację wierszy i piosenek wyrazili swą wdzięczność i podziękowali za trud włożony w naukę i wychowanie uczniów, opiekę i bezpieczeństwo oraz za poświęcenie, cierpliwość, czas i przekazywaną wiedzę. Wiersze przeplatane piosenkami uatrakcyjniły uroczystość. Uczniowie mogli poszczycić się piękną dykcją. Bardzo wdzięcznym elementem tej uroczystości był zatańczony przez uczniów klasy III b „rock and roll” oraz odegrane na instrumencie „Sto lat” w wykonaniu ucznia z klasy III a - Jasia Zająca. Do uroczystości włączył się również chór szkolny pod kierunkiem p. Uliany Kikoły. Wszyscy występujący artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

 • 10.10.2017

  Obchody XVII Dnia Papieskiego

   

  W niedzielę 15 października 2017r.

  po Mszy św. o godz.1230

  w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP  

  w Ostrowi Mazowieckiej

   

  odbędą się uroczystości poświęcone obchodom

   

  XVII  Dnia  Papieskiego

   

  przygotowane przez społeczność szkolną Szkoły Podstawowej nr 2

  im. Papieża Jana Pawła II, na którą

   

   

  serdecznie zapraszamy

   

   

   

   

   

    W programie uroczystości

   

   

  12 00  Złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II.

 • 05.10.2017

    W środę 4 października 2017r odbyły się w naszej szkole spotkania uczniów klas IV i VI prowadzone przez policjantów Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii. Okazją był obchodzony 2 października Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. Policjanci przybliżyli uczniom temat przemocy rówieśniczej. Mówili o rodzajach przemocy: fizycznej (kopanie, popychanie, bicie, policzkowanie..) i psychicznej ( ośmieszanie, wyśmiewanie, obmawianie…) oraz konsekwencjach stosowania przemocy. Policjanci poruszyli też temat cyberprzemocy, która jest agresją elektroniczną i stosowana jest poprzez: prześladowanie, zastraszanie, nękanie, wyśmiewanie innych osób z wykorzystaniem Internetu.

 • 03.10.2017

            26 września 2017 roku zorganizowany został w naszej szkole Dzień Języków Obcych. W tym wyjątkowym dniu chcieliśmy podkreślić znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie. Uczniowie mogli wziąć udział w konkursie na plakat promujący dany kraj, mogli ubrać się czy pomalować twarze w barwy wylosowanego wcześniej kraju. Gazetki w klasopracowniach przedstawiały wylosowane państwo. Każda klasa przygotowała kolorowy Collage oraz jego prezentację. Mogliśmy podziwiać między innymi Collage z Niemiec, Anglii, Hiszpanii, Chorwacji, Grecji i wiele innych. Każdy plakat zawierał najważniejsze informacje o danym kraju, potrawy oraz ciekawostki. Uczniowie ubrani byli na kolory charakterystyczne dla danego kraju, śpiewali piosenki oraz prowadzili dialogi w różnych językach. Tego dnia w naszej szkole było wesoło i kolorowo. Zwycięskie klasy to klasa IVb oraz VIIa SP.

 • 03.10.2017

  W ramach Międzynarodowego Dnia bez Przemocy zorganizowany został w naszej szkole konkurs  „Koleżanka i kolega fair play” – osoba, która cieszy się szacunkiem kolegów i koleżanek i jest dla nich wzorem do naśladowania. Zwycięzcy:

  Klasa IVa SP - Zuzana Krajza

  Klasa IVb SP - Wiktoria Radgowska

  Klasa IVc SP - Marceli Mieszała

  Klasa Va SP - Ola Staniszewska

  Klasa Vb SP - Maja Sokołowska

  Klasa VIa SP - Nadia Żmijewska

  Klasa VIb SP - Jakub Mórawski

  Klasa VIIa SP - Eliza Podleś

 • 03.10.2017

  Dnia 2 października 2017r miały miejsce w naszej szkole obchody Międzynarodowego Dnia bez Przemocy. Z tej okazji odbyły się 2 prelekcje dla klas I-III oraz IV-VI, które poprowadziła pani Danuta Umińska prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oddział w Ostrowi Mazowieckiej. Tematem spotkań było zapoznanie dzieci klas pierwszych oraz przypomnienie uczniom pozostałych klas Praw Dziecka. Szczególną uwagę prelegentka zwróciła na zagadnienie przemocy wśród dzieci. Pani Prezes mówiła o tym, jak reagować na przemoc i do kogo zwrócić się w razie potrzeby o pomoc.

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowi Mazowieckiej
  ulica: Stefana Grota Roweckiego 6
  07-300 Ostrów Mazowiecka
 • (+29) 745-33-32

Dzień Edukacji Narodowej