Program SKS

Ze skarbnicy naszego patrona

Papież Jan Paweł II -niezwykły człowiek, wielki przyjaciel młodzieży.

„Jeśli chcesz znaleźć źródło,
musisz iść do góry, pod prąd.
Przedzieraj się, szukaj, nie ustępuj,
wiesz, że ono musi tu gdzieś być -
Gdzie jesteś, źródło?... Gdzie jesteś, źródło?!
Cisza... ”

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali."

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

"Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje."

„Troska o dziecko (...) jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka”

Galeria zdjęć klasowych

Piątek 22.06.2018

Witamy na stronie "dwójki"

Drodzy Uczniowie,Rodzice, Nauczyciele oraz wszyscy odwiedzający nasza nową stronę internetową!

Informujemy, że w związku z wprowadzeniem reformy edukacji od 1 września 2017r. nasza szkoła przekształciła się w ośmioletnią SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ NR 2 im. PAPIEŻA JANA PAWŁA II

• 22.06.2018

22 czerwca o godz. 9.15 odbyło się uroczyste zakończenie roku szk. klas I-VI.  Na uroczystość przybyli uczniowie, nauczyciele ora duże grono rodziców i przyjaciół szkoły. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Dorota Brzostek , która dziękowała uczniom i nauczycielom za kolejny rok wytężonej nauki.

Następnie wychowawcy wraz z Dyrekcją  wręczyli świadectwa i nagrody uczniom którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem .

Na koniec  Pani  Dyrektor życzyła wszystkim miłego wypoczynku

• 22.06.2018

Uroczyste zakończenie roku to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, ale przede wszystkim rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki i beztroski.

W czwartek 21 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbyło się zakończenie roku szkolnego klas VII i gimnazjum. Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody oraz dyplomy za wysokie osiągnięcia w konkursach szkolnych, międzyszkolnych, powiatowych, wojewódzkich i krajowych, które odbywały się w czasie roku szkolnego. Nagrodzeni zostali również uczniowie ze 100% frekwencją Zgromadzona na sali publiczność oklaskiwała uczniów, którzy zapracowali na szczególne wyróżnienie , jakim jest PRIMUS INTER PARES

• 21.06.2018

Jak co roku spotkaliśmy się z rodzicami , by podsumować pracę w mijającym roku szkolnym. 20.06.2018r. był Dzień Rodziny. Odbyło się przedstawienie dotyczące 100-lecia Niepodleglości  Polski. Później przedstawiono wyniki nauczania i sukcesy uczniów. Rozdano listy gratulacyjne i podziękowania rodzicom.

• 21.06.2018

Klasy VII a, VII b , II b G, IIIa G były 11.06 2018r. na mazurach. Płynęliśmy na kajakach rzeką Krutynią, a później Byliśmy w Galindii. Pogoda nieco nas wystraszyła, ale na szczęście nie padało. Bawiliśmy się wspaniale.

• plakat_wakacje_z_historia_druk.pdf

Pamiętajcie żeby podróżując w te wakacje nie opuścić żadnego ważnego historycznie miejsca!

Koniecznie róbcie sobie w nich zdjęcia i przesyłajcie je do nas - za każde zdjęcie w miejscu związnym z historią Polski po 1945r. dostaniecie naklejkę, a 50 osób z największą liczbą naklejek pojedzie z nami na WYCIECZKĘ-NIESPODZIANKĘ!
    To znaczy, że czeka Was jeszcze jedna podróż w tym roku!

To miejsce może znajdować się w Polsce, ale nie musi, dlatego bądźcie uważni podróżując w wakacje - nie pomińcie żadnego ważnego historycznie miejsca:)

• 13.06.2018

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się:

21 czerwca br. o godzinie 1200– klasy VII  oraz II-III GP

22 czerwca br. o godzinie 915 – klasy I-VI

• 20.06.2018

W sobotę 16 czerwca 2018r. uczniowie klasy IIIa ze swoimi rodzicami i wychowawcą klasy pojechali do Starego Kaczkowa na Piknik Rodzinny, który mogliśmy zorganizować na boisku szkoły dzięki gościnności Pani Dyrektor tej placówki. Był to również pożegnalny wyjazd i spotkanie w takim składzie klasy III, ponieważ od nowego roku szkolnego będzie już nowy wychowawca. Podczas pobytu w Kaczkowie p. Edyta przygotowała dla wszystkich  zabawę w terenie pochody, w której przewodnikiem był Kuba uczeń z klasy VII. Klasa została podzielona na dwie grupy: uciekającą i goniącą. Grupa pierwsza miała przygotowane 10 różnych zadań dla drugiej grupy, które ukrywała w różnych miejscach wędrując po wsi. Dzieciom i rodzicom z grupy drugiej udało się znaleźć wszystkie 10 kopert z zadaniami i je wykonać. Było przy tym dużo śmiechu, radości i troszkę strachu, bo grupa zabłądziła, a raczej zboczyła z trasy. Szybko jednak wróciła na właściwą drogę – oczywiście pomógł im Kuba. Kiedy obie grupy dotarły na teren boiska przy szkole miały za zadanie odszukanie SKARBu w zabawie ciepło – zimno. Kiedy skarb został odnaleziony, dzieci go otworzyły i mogły wyjąć upominki przygotowane przez mamy z Trójki Klasowej. Potem było ognisko przygotowane przez tatusiów z pieczeniem kiełbasek. A mamy zadbały o różne inne pyszności, które pojawiły się na stołach. Po zjedzeniu były występy dzieci dla rodziców, którzy wygodnie mogli rozłożyć się na kocach, w końcu to był piknik na trawie. Między czasie odbył się również mecz w

•

Tuż, tuż przed wakacjami uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej obejrzeli spektakl pt. Dwa słowa i podróż gotowa” przygotowany przez grupę lokalną z Andrzejewa :Działam, więc jestem” w programie „RÓWNAĆ SZANSE” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Spektakl inspirowany był teksami Pani Agnieszki Frączek z książki pt. „Dwa słowa i podróż gotowa” i przenosił nas w świat literatury oraz miłośników książek. Uczniowie z dużym zaciekawieniem oglądali spektakl przygotowany przez starszą młodzież, a na zakończenie aktorzy zaprosili wszystkich widzów do zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych jest Pan Łukasz Bieniek, sekretariat.zsp1ostrow@gmail.com